קייט סרפינג - ספורט אתגרי בתנופה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


קייט סרפינג - ספורט אתגרי בתנופה

פורסם בתאריך 12/09/2014 ע"י יוני יש בקטגוריה ספורט | צפיות: 1757 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: ספורט ימי, קייט סרפיננ

אחד מענפי הספורט האתגרי הימי הלוהט בשנים האחרונות הוא קייט סרפינג ובאולימפיאדה הבאה יקבל כבר מעמד של כבוד. גולשים רבים עם גלשן ועפיפון יתחרו ביניהם בענף הספורט המכובד קייט סרפינג.

מהוא בעצם הספורט המדובר קייט סרפינג?
ראשית נבין את העיקרון של קייט סרפינג, הגולש עומד על גלשן שקטן במידותיו מגלשן גלים רגיל, רגליו מוצמדות על ידי רצועות אותו גלשן מחובר לקייט - עפיפון בעזרת כבלים שמחוברים לרתמת חזה שקשורה על גוף הגולש. את הניווט מבצעים בעזרת מוט היגוי. קייט סרפינג מתבצע בים והרוח היא זו שיוצרת את התנועה והגלישה. לימוד הגלישה הינו די פשוט והמיומנות נצברת עם הזמן, ככל שגולשים יותר צוברים יותר מיומנות. גלישת קייט סרפינג מתאימה לכל אחד מגיל 13 - 14 ומעלה, ההבנה של תיאוריית הגלישה היא פשוטה למדי ויחד עם לימוד מעשי ניתן לצאת לים ולגלוש. בכל מקום בו ישנה רוח ניתן לגלוש, ללא רוח הגלישה אינה אפשרית.

לימוד קייט סרפינג לכל אחד אך לא אצל כל אחד
ככל שענף הקייט סרפינג התפתח כך התפתחו והשתפרו המקומות בהם ניתן ללמוד את הספורט המיוחד הזה. ניתן ללמוד את סגנון הגלישה הזה בלימודים פרטניים עם מורים מנוסים וניתן ללמוד בקבוצה. הרעיון הכללי הוא שראשית לומדים חומר עיוני שהינו חיוני לגולש, בו נלמדים העקרונות של הגלישה, התמודדות עם מצבים שונים, וחוקי בטיחות. החשיבות בלמידה העיונית היא שהספורט הזה מתקיים בים הפתוח, ובים הפתוח הסכנות והתמורות גדולות יותר. כל שינוי של כיוון רוח או גלים כאלך ואחרים יכולים להפוך את המאזן וליצור מצב שאם לא נלמד כיצד להתמודד איתו הוא יכול להפוך למצב קריטי. שלבי הלימוד הינם די פשוטים, לרוב הם מורכבים מ 3 - 4 שיעורים עיוניים שבהם לומדים על האופן בו משתמשים בציוד הגליה, עקרונות ההיגוי, מזג אוויר ורוח, והחשוב מכל כללי הבטיחות. מעבר לכך נלמד האופן בו גולשים מעשית בקייט סרפינג, האופן בו מעלים או מורידים את הקייט (עפיפון), יציאה וחזרה מהים עם קייט סרפינג ועוד נושאים נוספים. המדריכים הינם מיומנים ומאפשרים ליווי גם לאחר תום הקורס. המהלך כולו אם ממלאים את הוראות ומטמיעים את הנהלים פשוט למדי וגלישת קייט סרפינג הופכת עד מאוד.

אודות יוני יש

שלומי שוורץ מומחה בתחום הספורט האתגרי

יוני יש

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר