שש עצות חשובות לכל מנהל בנושא בניית צוות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


שש עצות חשובות לכל מנהל בנושא בניית צוות

פורסם בתאריך 07/29/2014 ע"י קובי סלע בקטגוריה שירותים עסקיים | צפיות: 1625 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר:

שש עצות חשובות לכל מנהל בנושא בניית צוות
במיוחד למנהלים המעוניינים לשפר את הרמה של עבודת צוות ושיתוף פעולה בין חברי צוות שלהם.

 

בניית צוות

 

בכדי להיות מנהל מוכשר הדבר הראשון שאתה צריך הוא להקיף את עצמך באנשים מוכשרים. הדבר השני הוא לתת להם כלים ומוטיבציה למטרה, לבנות אותם כצוות מגובש עם חלוקת תפקידים נכונה על מנת להפיק מכל אחד את הטוב ביותר שלו ומכולם ביחד את המיטב.

קח למשל קבוצת ספורט. אתם יכולים להיות בקבוצה עם השחקנים הכי גדולים בעולם, אבל אם אתם שמים את \'ההתקפה\' שלכם בהגנה ואתה ההגנה מלפנים התוצאה תהיה בעייתית מאוד...

בניית צוות אפקטיבית דורשת כיוון ומטרה ברורה. כדי לשמור על צוות שינוע בכיוון הנכון לעבר הישגים ויצירת ערך שאליו אתם שואפים, צריך גם להגדיר את מטרות הקבוצה ומטרות הפרט. כל אחד מחברי הקבוצה צריך להבין שהמטרות האישיות שלהם הן עדיין חלק מהמאמץ קבוצתי והמטרה הגלובאלית של החברה. ודאו שהמטרות הן ברורות, מאתגרות וניתנות להשגה.

הפיכת מטלה כלשהי למשחק;
יש להציב את המטרות הרצויות בדרך שמעוררות מוטיבציה וכן מתגמלות. למשל להשוות את זה למשחק שבו כולנו רוצים להשיג את הציון הגבוה בדרך מהנה, ולגרום להם שכצוות אפשר השיג יותר, ולכן חשוב לדעת לתקשר ולשתף בתוך הקבוצה.

האתגר עיקרי העומד בפני מנהלים כיום הוא בחירת הדרך הטובה ביותר לשמור ולשפר את עבודת הצוות בתוך הקבוצה שלהם ואת הארגון בכללותו.

איך מנהל יכול לשמור על רמת מוטיבציה אישית גבוהה של חברי הצוות שלו, אך באותו הזמן שיהיו מוכנים לשתף פעולה, לחלוק רעיונות ולקדם את הצלחה כקבוצה וכצוות?

להלן שש עצות מצויינות על מנת למקסם את רמת עבודת הצוות ושיתוף הפעולה בצוות שלך:

1. להתחבר ! - הקדישו זמן בכדי לפתח יחסי קרבה עם כל אחד מחברי הצוות. שיתוף וחיבור, אפילו מקצועי, הוא הצעד הראשון לקראת פיתוח אמון.

2. להוביל את הדרך - הדרך הטובה ביותר להגדיר את הציפיות באופן ברור לעובדים שלך היא במתן דוגמא אישית. הצג להם כיצד לבצע את המשימות המוטלות עליהם. דוגמא אישית לא רק תטווה להם את הדרך הנכונה אלא גם תעביר להם את המסר שאתה לא מבקש מהם דבר שאינך יכול לעשות גם בעצמך – וכן, גם יוצר תחושת אמינות.

3. העצמת הצוות שלך - אפשר לחברי הצוות שלך לקחת סיכונים מושכלים. ספק להם אתגרים אפשריים על מנת להניע אותם ולפתח אותם.

4. לתגמל ולהכיר - חפשו הזדמנויות לשבח. לאתר את האנשים שעושים שעובדים בצורה טובה ומרשימה ולשבח אותם בפומבי על מאמציהם. מתן פידבק חיובי והכרה בעבודתם, הוא מעשה רב עוצמה עם יתרונות מיידיים וארוכי טווח לבניית צוות חזק.

5. איזון נכון – כולם תמיד נאבקים למצוא איזון בין האחריות והדרישות של חיי משפחה והמחוייבות למקום העבודה. עודד את העובדים שלך לקחת חופש כדי להירגע - "לתדלק אותם". עידוד מסוג זה יוכיח להם שאכפת לך מהם כבני אדם ולא רק ככוח עבודה. לתרגל את חברי הצוות לדעת לאזן בין הדרישות של החיים עם אחריות בעבודה היא פעולה שמוכיחה צורת ניהול נכונה ובניית צוות עם מחוייבות ונאמנות גבוהה. יש המון סדנאות מצויינות (כגון סדנאות Odt)שאפשר פעמיים בשנה לאפשר לצוות שלך לחוות. גם במסגרת ימי גיבוש או יום כיף.

6. משמעות=סיפוק - הצורך האנושי הבסיסי הוא להרגיש בעלך ערך – תורם, שיש סיבה ותוצאות למה שאנחנו עושים. אנשים צריכים לדעת שעבודתם מוערכת ושהנוכחות שלהם תורמת וחשובה. בתור מנהל יש לך את הכוח, ואת החובה כמנהיג, להבטיח שהעובדים שלך ירגישו שמאמציהם האישיים בעלי ערך יחודי לארגון ולשאר חברי הקבוצה. מתוך leadership-tools

אודות קובי סלע

קובי סלע

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר