רשלנות בניתוח פלסטי באף | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


רשלנות בניתוח פלסטי באף

פורסם בתאריך 04/27/2014 ע"י שגית דיגידם בקטגוריה רשלנות רפואית | צפיות: 2256 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: רשלנות רפואית, עורך דין רשלנות רפואית, עורכי דין רשלנות רפואית, עו"ד רשלנות רפואית, רשלנות רפואית עורך דין, רשלנות רפואית עורכי דין, רשלנות רפואית עו"ד, תביעות רשלנות רפואית, תביעת רשלנות רפואית

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הינם כיום פופולריים ביותר, ורבים בוחרים לעבור הליכים כירורגיים אלו במטרה לשפר את המראה החיצוני שלהם. ניתוחים פלסטיים באף הם בין הניתוחים הקוסמטיים הנפוצים ביותר. אמנם תחום הכירורגיה הפלסטית התפתח מאד בעשרות השנים האחרונות, אך ניתוחי אף עדיין טומנים בחובם סיכונים וסיבוכים אפשריים, כגון זיהומים, דלקות, דימומים, הפרעות בדרכי הנשימה, צלקות הנראות לעין והיוותרות עם אף עקום או א-סימטרי במידה והניתוח נכשל.

לעיתים תוצאות הניתוח לא תואמות את ציפיות המטופל, אך העובדה כי המטופל אינו שבע רצון מן התוצאה אינה בהכרח עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית. כאשר ישנו חשד כי גורם רפואי התרשל בניתוח, כדאי לפנות לייעוץ של עורך דין רשלנות רפואית. תביעת רשלנות רפואית הינה הליך מורכב, אשר עלול להסתיים רק לאחר חודשים ואף שנים. לכן, חשוב לפנות לעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יידע לבחון את נסיבות המקרה ולקבוע האם הגשת תביעת רשלנות בניתוח הינה כדאית וסיכויי הצד התובע לזכות בפיצוי הוגן וראוי עבור נזקיו הינם גבוהים.

עילות להגשת תביעת פיצויים על רקע ניתוח פלסטי באף

ניתוח אף כושל, גם אם אינו גורם לנזקים רפואיים אלא נזקים אסתטיים בלבד, טומן בחובו נזקים נפשיים וסבל רב למטופל, שכן האף הינו איבר בולט לעין והיוותרות עם צלקות או אף א-סימטרי יכולה להביא לפגיעה בדימוי העצמי ובביטחון של המטופל.

להלן כמה עילות אפשריות להגשת תביעת פיצויים על רקע ניתוח אף:
רשלנות רפואית בבדיקות המקדימות - כהליך כירורגי לכל דבר, גם לפני ניתוח פלסטי באף על הרופא לבצע בדיקות שמטרתן להחליט האם המטופל כשיר לעבור את הניתוח ומהם סיכויי הניתוח להצליח בהתאם לנתוני המטופל. רשלנות רפואית תיקבע במידה והרופא לא ביצע את כלל הבדיקות הדרושות או אבחן את מצב המטופל באופן שגוי.
רשלנות בביצוע הניתוח – במידה והניתוח בוצע בצורה לקויה, על ידי רופא בלתי מיומן או בתנאים לא נאותים, בית המשפט יפסוק כי היתה רשלנות רפואית.
רשלנות במעקב לאחר הניתוח – על הרופא המנתח מוטלת אחריות לעקוב אחר מצב המטופל לאחר הניתוח ולוודא כי תהליך ההחלמה תקין.
הסכמה מדעת – הרופא נדרש להסביר למטופל באופן מלא על ההליך הכירורגי, הסיכויים והסיכונים שבו, וכן על תקופת ההתאוששות וההחלמה לפני הניתוח, ולהחתימו על טופס הסכמה לאחר שווידא כי כל ההסברים שנתן למטופל ברורים לו. על הרופא מוטלת האחריות לספק למטופל את מלוא המידע זמן סביר לפני הניתוח.

החוק הישראלי מטיל על הרופאים חובת גילוי וזהירות מוגברת במקרים של ניתוחים פלסטיים אסתטיים, דווקא משום שמדובר על ניתוחים שנערכים מתוך בחירה של המטופל ולא על ניתוחים מצילי חיים שהינם דחופים, ויתכן שמשום כך לא נערכו כל הבדיקות או סופקו כל ההסברים הנדרשים.

גובה הפיצוי שבית המשפט יפסוק במידה ויקבע כי התרחשה רשלנות בניתוח עשוי להיות גבוה, מכיוון שלרב מדובר בנזק בלתי הפיך. גובה הפיצוי יהיה מושפע גם מן ההשלכות הרפואיות והתפקודיות אם ישנן כאלו. כמו כן, ככל שהאדם שנפגע הוא צעיר יותר, סכום הפיצוי על הנזק שנגרם לו יהיה גבוה יותר.
 

אודות שגית דיגידם

מוסך שי שרותי רכב, מוסך בראשון לציון, הינו מוסך מקצועי ואמין, המחזיק בתעודת יצאת צדיק מטעם תוכניתו של חיים הכט בערוץ 2. המוסך מספק שרותי מכונאות רכב לרכבי בנזין ודיזל, וכן מתמחה בתחומים: מערכות ניהול מנוע בנזין וניהול מנוע דיזל, מערכות בטיחות ברכב, דיאגנוסטיקה, מיזוג אויר לרכב ותחזוקת רכבים היברידיים. מוסך שי שירותי רכב משרת חוג לקוחות פרטיים רחב, וכן מספר ציי רכב השייכים לחברות בבעלות פרטית. http://www.garageshay.co.il

שגית דיגידם

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר