כיצד להעריך ולזהות פנינים אמיתיות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


כיצד להעריך ולזהות פנינים אמיתיות

פורסם בתאריך 04/18/2014 ע"י מרגלאן עולם הפנינים בקטגוריה כללי | צפיות: 730 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פנינים, פנינים אמיתיות, עגילי פנינה

 כיום , היצע הפנינים הוא כה נרחב, כך שאפשר למצוא פנינים בעשרות דולרים, ולעומתן קיימות פנינים שערכן מגיע לעשרות אלפי דולרים. מצד אחד, קיים פיתוי מסויים בקניית פנינים במחירים זולים , אך מצד שני צריך גם לדעת מה מקבלים במחיר הזה. פנינים אמיתיות איכותיות וגדולות, לא ימכרו במחירים של עשרות דולרים, כיוון שבקלות ניתן למכור אותם במחיר גבוה יותר. הפנינים המוצעות למכירה במחירים אלו , הינם פנינים באיכות נמוכה , ועל כך נסביר בהמשך .

בדיקה ראשונה : גודל הפנינים 

פנינים קטנות באופן טבעי , נדירות פחות ,ולכן מחירן תמיד יהיה זול יותר משל הגדולות . פנינים שגודלן הוא בין 5.5-7.5 מ"מ נחשבות לקטנות וזולות . פנינים שגודלן הוא בין 7.5-9 נחשבות לגדול ממוצע, ואילו פנינים בגודל של -11-10 מ"מ נחשבות ליקרות וקשות יותר לגידול . פנינים בגודל של 12 מ"מ ומעלה נחשבות לגדולות מהממוצע, ומחירן גבוה מאוד יחסית לפנינים בגודל של 10מ"מ . פנינים בגודל של מעל ל 15 מ"מ נחשבות נדירות, וקשות להשגה ,במיוחד באיכות טובה. 

בדיקה שניה: פני שטח וצורת הפנינה 

גורם חשוב הקובע את ערך הפנינה הוא פני השטח שלה; ככל שפני השטח חלקים יותר וללא פגמים , כך מחיר הפנינה יקר יותר. ככל שפני שטח הפנינה מצולקים יותר ובעלי פגמים, כך מחירה יהיה גבוה יותר. פנינים  ש 50% משטח הפנים שלהם מכוסה בפגמים ,נחשבות לחסרי ערך. למרבה הצער, כיוון שלקוח ממוצע אינו יודע להבחין באיכות פנינים ,משכנעים אותו לרוב כי זו איכות טובה, וכי זה טבעי, והלקוח מתפתה לקנות פנינים זולות . כמו כן , ככל שצורת הפנינה כדורית ועגולה יותר , כך מחירה גבוה יותר. רוב הפנינים אינן עגולות לחלוטין , ולכן, מציאת מחרוזת פנינים שכל הפנינים עגולות בצורה מושלמת הינה נדירה במיוחד. יחד עם זאת, פנינים באיכות טובה לא יהיו בצורה של תירס  אלא כמעט עגולות לחלוטין .

בדיקה שלישית : ברק וצבע הפנינה

ברק הפנינה הינו גורם נוסף הקובע את ערך הפנינה. יש לזכור, כי מלכתחילה, הסיבה שהאדם התאהב בפנינה היא בגלל הברק שלה. לפנינה איכותית יש צבע לבן פנינתי בוהק השובה את העין ,לכן, רניית פנינים ללא ברק הינה שוות ערך לקניית פלסטיק . כמו כן, צבע הפנינה משתנה, ובפנינים קיימים גוונים וצבעים רבים . הצהע היקר ביותר הינו הצבע הלבן-כסוף , או צבע זהב .

פנינים שהברק הצבע ,שטח הפנים שלהם מושלם ,וגם צורתם עגולה כמעט לחלוטין, ישובצו בתכשיטי יוקה וזהב ,כגון עגילי פנינה , טבעות פנינה ותליונים. מחרוזות  פנינים לעומת זאת ישנן באיכויות שונות ויש לבדוק אותן היטב.

בדיקת זהות אמיתית 

לאחר שבדקנו את כל המאפיינים הנ"ל , עלינו לבדוק האם הפנינה אמיתית; לשם כך נניח את הפנינה מתחת לשיניים שלנו וננסה להרגיש על ידי הזזתם מתחת לשן, האם הם מחוספסות כמו חול ,או חלקות לגמרי. אם הן חלקות לגמרי ללא כל חספוס, הרי שקרוב לודאי שמדובר בזיוף. לעומת זאת אם מרגישים חספוס קל כמו גרגירי חול קטנים הרי שמדובר בפנינים אמיתיות.

אודות מרגלאן עולם הפנינים

מרגלאן עולם הפנינים

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר