קסם צמחי המרפא | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


קסם צמחי המרפא

פורסם בתאריך 02/27/2014 ע"י מרים כהן בקטגוריה רפואה אלטרנטיבית | צפיות: 875 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: צמחי מרפא, אסתטיקה, קורס

קסם צמחי המרפא
מאז ומעולם היו בני האדם בקשר עם אימא אדמה . למעשה כנראה שאנו חיים בעידן שבו הקשר הזה הוא הרופף ביותר מאז החלו בני אדם להתהלך על האדמה , בין אם אתם מאמינים בתורת ישראל ובריאת העולם ע"י ה\' או אתאיסטים – דבר אחד ברור : אנו הולכים ומתנתקים מקשר זה. צמחי המרפא היו בית המרקחת של האנושות אלפני שנים לפני המצאת תרופות המעבדה הכימיות למיניהן. מי יודע כמה סודות שידעו אבותינו לגבי צמחי מרפא מסוימים נשכחו עם השנים. יש גם נקודת אור בקצה המנהרה: כיום, עם התגברות המודעות לחשיבה אקולוגית ולהרס שאנו גורמים לכדור הארץ, התגברה לה גם המודעות לחשיבותם של צמחי מרפא שונים ולחשיבות שימורם, בין אם הם גדלים מתחת לחלוננו או ביערות הגשם שנותר בעולם. ביהדות ישנו מקום רב לנושא זה ואזכורים רבים לחשיבותם ותכונותיהם של צמחים מסוימים. הוגי דעות יהודים כמו הרמב"ם דברו בשבחם ובכוחם של עשרות רבות של צמחי מרפא אשר עשויים להיות חלק בלתי נפרד מחייו של כל אדם.
ישנם ספרים רבים בנושא שנכתבו בהשראת חוקרים מודרניים ואנשי מחקר ורוח במהלך ההיסטוריה. כיום יש מקום של כבוד לידע הנרחב בנושא של שבטים באפריקה ודרום אמריקה. המדע המודרני רק החל לחקור תחום זה. בשנים האחרונות ישנה התקדמות במערב בנושא שילובה של רפואה מסורתית ברפואה הקונבנציונאלית ובארצות מסוימות רופאי ובתי חולים אפילו משלבים אותה במרשמים. לעומתם ישנם רופאים שלא קיבלו את הדעה שיש צורך לשלב ידע זה ברפואה המערבית. רפואת הצמחים הסינית היא פופולארית ביותר בקרב מרפאים מערביים מודרניים ותנועה של מרפאים סינים מסין אל המערב קידמה את היכולת ללמוד את השקפתם על התחום. קיים חשש שסוגים רבים וחשובים של צמחים חשובים ימחו מעל פני האדמה עקב כריתת יערות ובירוא שטחים טבעיים ברחבי העולם. אנתרופולוגים, ביולוגים, אנשי תקשורת ושימור רבים נאבקים מול ממשלות וארגונים כלכליים כדי למנוע זאת.
קיימת בעייתיות באשר לרכישת מוצרים שונים המכילים רכיבים טבעיים ומשווקים על ידי חברות מסחריות בגלל המינונים הקטנים של החומרים הפעילים אשר קיימים במוצריהם. רופאים ומטפלים קורים לרגולציה של התחום , כדי לאפשר לציבור לדעת טוב יותר מה תהיה השפעתו של כל מוצר.
http://www.koniscollege.co.il/

 

אודות מרים כהן

מרים כהן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר