עורך דין אלון וניני - האם אפשר לבטל את הסכם עד המדינה? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עורך דין אלון וניני - האם אפשר לבטל את הסכם עד המדינה?

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
02/04/2014 ע"י אלון וניני בקטגוריה חוק ומשפט | צפיות: 837 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: עו"ד אלון וניני, עורך דין אלון וניני, אלון וניני עד מדינה, אלון וניני נעצר, אלון וניני מעצר, אלון וניני, אינטרס ציבורי, הסכם עד מדינה, עד מדינה, שותפים לעבירה.


עד מדינה הוא אדם שהיה שותף לעבירה, הסכים להודות בחלק שלו בעבירה, וכמו כן הסכים לשמש עד נגד השותפים שלו לעבירה, וכך לסייע למשטרה בחקירתה. עד מדינה יזכה בטובת הונאה שתינתן לו, או שהובטחה לו, בעקבות הסכמתו לשמש עד נגד שותפיו.

חשוב לציין שהרשעה לא תיעשה על פי עדות של עד מדינה, בלי תוספת של ראייה שתסייע להוביל להרשעה. ישנם מקרים שבהם הסכם שנחתם עם עד מדינה, מבוטל. ישנן שתי סיבות מרכזיות להשתחררות מהסכם עד מדינה, וכאן נתמקד באחת הסיבות האלה.

באילו מצבים ישנה השתחררות מהסכם עד מדינה?

ביטול בגלל אינטרס ציבורי.
ביטול בגלל הפרה של ההסכם על ידי עד מדינה.
ביטול מטעמים של אינטרס ציבורי

באופן כללי, כאשר נחתם הסכם עד מדינה, הוא מחייב הן את העד והן את המדינה, שצריכה לעמוד בכל התכנים שנמצאים בו, כמו בכל הבטחה מנהלית. אם העד פעל כשורה ולא הפר את ההסכם, תהיה התביעה רשאית לבטל את ההסכם, רק בנסיבות שבהן האינטרס הציבורי מחייב אותה לעשות כן.

אם במהלך ההליכים, שינה העד את מצבו לרעה על פי הכתוב בהסכם, המדינה לא תוכל להתחרט, או לחזור בה בצורה חד צדדית מההסכם. במקרה כזה, יידחה האינטרס הציבורי על פי רוב, בגלל האינטרס של העד, ובגלל האינטרס של הרשות לעמוד בהבטחות שלה.

 

עו"ד אלון וניני בעל ניסיון בתחום המקרקעין והחברות.
עורך דין אלון וניני מעניק ייעוץ משפטי ללקוחות פרטיים לצד חברות מתחום ההיי-טק, תעשייה, מסחר ושירותים.
המשרד נותן דגש גם על סטנדרט מקצועי גבוה וגם על שירות אדיב ללקוחותיו.
עו"ד אלון וניני - פתרון משפטי כולל לחברות בתחומי המשפט המסחרי ובתחומים נלווים כמו דיני עבודה ומיסוי מוניציפאלי.

 

אודות אלון וניני

אלון וניני

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר