תכניות רדיו מבקרים תכניות טלוויזיה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


תכניות רדיו מבקרים תכניות טלוויזיה

פורסם בתאריך 12/25/2013 ע"י asi levi בקטגוריה דיעות | צפיות: 1275 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: רדיו, טלוויזיה, תכניות רדיו, תכניות ריאליטי, תכניות תחקירים

כמו בעיתונים גם תכניות הרדיו מצאו לעצמם את היכולת לבקר תכניות טלוויזיה, לרוב אלו תכניות הריאליטי והשירה למיניהן, אך האם ניתן לקבוע לפי שיפוטם של אותם שדרנים את טיב או איכות התכנית, רק על פי דבריהם ולא על סמך שהם מבקרי טלוויזיה מובהקים?
תכניות רדיו כמו שי ודרור וזהבי עצבני מתחנת הרדיו FM 103, רדיו ללא הפסקה, מרבים לומר דברים ולבקר את מה שארע במסך הטלוויזיה שלהם ליל אמש. שי ודרור מתייחסים לתכניות הריאליטי וממליצים על סדרות רכש מן העולם וזהבי בעיקר מתעצבן על תכניות התחקיר השונות ואישי התקשורת על כל גווניה.
אז בתור מאזין קבוע, תחילה שי המליץ על תכנית איכותית ומרגשת מאנגליה, לא מסוג התכניות שהייתי צופה בהן, אבל כיוון שהוא העריף מחמאות על אותה סדרה, אמרתי שווה לנסות. באתי בראש פתוח לקראת מסך הטלוויזיה, הורדתי את הסדרה מהתחלה כדי לא לפספס שום פרט, התיישבתי מול המסך שכולי ציפייה והתחלתי בהקרנה הנכספת. אחרי רבע שעה אמרתי לעצמי שאולי לא הורדתי את הסדרה הנכונה,בדקתי בשנית וזו אכן הסדרה המומלצת, אמרתי שניתן לזה עוד צ'אנס, אחרי רבע שעה נוספים שאני כבר חצי שעה בפרק הפיילוט שאמור לקנות אותי לראות את הסדרה אמרתי לעצמי שזה בזבוז זמן ותכלית היא משעממת נורא, אין התפתחות הכל איטי ומרדים, אין לי שום ריגוש ואפילו זה היה נראה כמי שרק עכשיו סיים לימודי קולנוע ובא לו לבצע אקט יצירתי בעולם הסדרות, כזה שלא נראה מימיו, רק שתקציב אין לו, שחקנים שניתן להקשר אל דמותם גם כן לא היו שם ועלילה שנראתה כי היא נבנית בו במקום. בקיצור- עלוב עד עלוב מאד.
מאותו הרגע כאשר שמעתי את שי בתכניתו מדבר שבחים על כל סדרה, אמרתי לעצמי הבחור הזה לא מבין בטלוויזיה, ומיד הוא הוריד לי את כל מה שחשבתי עליו כמעין מבקר תרבות.
מנגד עומד נתן זהבי, בתכנית מאוחרת בקצת משל שי ודרור, הוא זעף ונזף באמנון לוי על תחקיריו וטען שכל תחקיר הוא למען הרייטינג ולא למען שינוי. ואני שואל את עצמי, האם לא כל הטלוויזיה הזו מושתתת על רייטינג? הרי ברור שכל הטלוויזיה, כולל הרדיו בונים על אהדת הצופה והמאזין, הם מקבלים על כך סכום יפה של כסף, על כך שהם מקשקשים במשך שעתיים על כל מיני נושאים וצריכים להביא גם חומרים שיעניינו את הצופה או המאזין כדי שימשיך לשמוע אותם, הרי שרייטינג גבוה משמעו פרסום יקר יותר שזה שווה לסכום הכסף שהתחנה או הערוץ חיים ומתפרנסים ממנו, לא בגלל העניים היפות של אמנון לוי אנחנו נשב ונצפה בתכניתו, הוא חייב להביא חומר מעניין שיגע בכמה שיותר אנשים מכל הסקטורים ומנגד שייתן פייט הוגן לתכניות של הערוצים המתחרים, הרי שכל המלחמה בטלוויזיה היא על רייטינג.
גם הביקורות על מה לבשה זאת ואיך נראה זה לא אמורים לעניין את מי שלא מעוניין לדעת, אני לא צופה בתכניות הריאליטי אבל מהרדיו אני מכיר כל מתמודד ומתמודדת, כי לא מפסיקים לטחון לנו מי זכה באח הגדול ומי זכה בכוכב הבא, כאילו אלו החדשות הכי חמות ולא עוד פעולה שבוצעה בעזה לתפיסת מחבלים או אנשי החמאס שמאיימים על שלום ישראל, או על ידיעות משמחות יותר כמו זוכי פרס נובל וכדומה.
הרדיו נהיה ככלב השמירה של הטלוויזיה, אם פספסתם חלילה את פרק הגמר של התכנית ששודרה אמש, אל דאגה, תכניות הרדיו יספקו לכל תיאור מעמיק על הפרק כולל פרשנויות.

אודות asi levi

asi levi

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר