א.ר. לוגיסטיק נדל"ן - קונים קרקע חקלאית רק ממי שמכירים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


א.ר. לוגיסטיק נדל"ן - קונים קרקע חקלאית רק ממי שמכירים

פורסם בתאריך 12/16/2013 ע"י אורן קובי בקטגוריה מדריכי קנייה | צפיות: 751 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: א.ר. לוג'יסטיק נדל"ן, אורן קובי, ח-500 חולון, קרקע חקלאית לרכישה, קרקע חקלאית למכירה, קרקעות חקלאיות, קניית קרקע חקלאית, רכישת קרקע חקלאית, קרקע חקלאית בכרכור, קרקע חקלאית בפרדס חנה, קרקע חקלאית להשקעה, השקעה בקרקע חקלאית, קרקע חקלאית, קרקע חקלאית בח

השקעה בקרקעות חקלאיות העומדות לפני הפשרה היא כדאית עד מאוד. ערך הקרקע המשמשת לחקלאות הוא נמוך מאוד בהשוואה לערכה כשהיא תשמש לבנייה ולשימוש עירוני. יחד עם זאת, כשרוכשים קרקע חקלאית, חשוב לוודא מי הגורם המוכר ולנקוט משנה זהירות על מנת שלא לחוות עגמת נפש. קניית קרקע חקלאית צריכה להיעשות מחברה אמינה ומנוסה בנושא, כמו חברת אדמה.

קונים ממי שמכירים

רכישה מוצלחת של קרקעות חקלאיות היא רכישה הנעשית באופן חלק וחוקי. דבר זה יכול להתאפשר אם הקנייה תיעשה מחברה מוכרת ואמינה ולא מגוף עלום. הסיבה לכך היא חשש מהונאה או הגילוי כי על הקרקע קיימים היטלים, עיקולים ושעבודים למיניהם. לכן, ככל שהחברה ממנה תקנו היא מוכרת, גדולה, בעלת מוניטין ותדמית חיובית בענף, כך הסיכונים הם קטנים הרבה יותר.


ייתכנו חברות שיציגו את עצמן כחברות המתמחות בהפשרה, אולם אינן חברות מוכרות. גם אם ניתנה לכם הבטחה שכזו, חשוב לציין כי אין ביכולתה של שום חברה להבטיח מועד הפשרה של קרקע. לו ניתן היה לנבא את מועד ההפשרה, היו יכולות אותן חברות לרכוש קרקעות חקלאיות בעצמן, להמתין למועד ההפשרה שהן טוענות שהן יודעות מתי הוא יהיה ולהרוויח בעצמן את הרווח על אותן הקרקעות שהופשרו. זו הסיבה שיש להיזהר מהבטחות עלומות ולהתנהל מול חברה שאולי לא תבטיח לכם את מועד הפשרת הקרקע, אולם תבטיח לכם שקט נפשי ואת הידיעה כי ביצעתם השקעה בקרקע חקלאית באופן תקין וחוקי.

השקעות מניבות

קרקע חקלאית להשקעה יכולה להיות אחת ההשקעות המניבות ביותר. ערכה של קרקע המשמשת לחקלאות הוא נמוך יותר מכזו המשמשת לצורכי בנייה עירונית. מסיבה זו רבים מעוניינים להצטרף לאפיק השקעה זה ורבים מעוניינים לנצל את העניין שנוצר ולפעול באופן לא תקני ולא חוקי. כל הסיבות האלה מובילות למסקנה אחת ויחידה, שהיא רכישת קרקע חקלאית רק מחברות המוכרות בענף ויש להן מוניטין של חברת סולידיות ואמינות.

נתונים חשובים נוספים

חשוב לוודא בעת רכישת קרקע חקלאית מי עומד מאחוריה. אם מדובר בבעלים פרטי הרשום כך בטאבו, מה טוב. אחרת, יכולה קרקע זו להיות שייכת למנהל מקרקעי ישראל. משמעות הדבר היא כי בעת הרכישה אינכם הופכים לבעלי הקרקע אלא רק לחוכרים שלה ממנהל מקרקעי ישראל, עסקה שאינה משתלמת כלל, מאחר שאם אכן הקרקע תיועד לבינוי במקום לחקלאות, היא תוחזר לידיו של מנהל מקרקעי ישראל ואילו אתם תפוצו בסכום כספי נמוך.

 

הכותב הוא אורן קובי – מנכ"ל אדמה א.ר. לוגיסטיק נדל"ן המשווקת קרקע חקלאית בפרדס חנה,קרקע חקלאית בכרכור.

השקעה בקרקע חקלאית - צרו קשר:

רחוב ברקוביץ 4,

מגדל המוזיאון ק-16, תל אביב

טלפון: 03-6218700

פקס: 03-6218701

אודות אורן קובי

אורן קובי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר