ירדנה עובדיה – עסקים מצילי חיים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


ירדנה עובדיה – עסקים מצילי חיים

פורסם בתאריך 10/26/2013 ע"י אודי בר בקטגוריה עסקים וכלכלה | צפיות: 550 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: ירדנה עובדיה

אנשי עסקים רבים מתהדרים בפעילות פילנתרופית מסוגים שונים – רבים מהם בעיקר על מנת לזכות בכבוד ומפני שהדבר טוב לתדמית של העסק שלהם. עבור ירדנה עובדיה הצלת חיים היא חלק בלתי נפרד מהפעילות העסקית שבשגרה, הן בשני בתי החולים שהקימה בגינאה המשוונית, אחת המדינות הקטנות באפריקה, והן במסגרת מעורבותה בפרויקט מעורר השראה עם עמותת "הצל ליבו של ילד".


רפואה מתקדמת לאפריקה


לאורך עשרות ומאות שנים סבלו רוב מדינות אפריקה מהזנחה קשה, אולם לקראת סוף המאה ה- 20 החלה להתעורר מודעות רבה יותר לגבי הצורך לשפר את רמת החיים ביבשת השחורה ובפרט להעניק לתושביה שירותים רפואיים בסטנדרטים מערביים.


אחת המדינות שכבר נהנית מבתי חולים מאובזרים ומצוידים ברמה מתקדמת, ובעיקר מצוות רפואי בעל ידע רחב ומיומנות גבוהה, היא גינאה המשוונית – מדינה קטנה שהתמזל מזלה ומצאה נפט, ובנוסף מתאפיינת בשליט דומיננטי, הנשיא תאודור אוביאנג, שמשקיע מאמצים בשדרוג התשתיות.


אוביאנג פגש את ירדנה עובדיה במרוקו, שם שהתה אשת העסקים הנמרצת שבנתה אימפריה משגשגת בעשר אצבעותיה, וללא כל תמיכה (עובדיה עלתה לארץ עם משפחתה בגיל צעיר מאוד, וכשהייתה בת 14 הייתה חייבת לצאת לעבוד במקום ללמוד).


ירדנה עובדיה נרתמה למאמץ להעניק לאזרחי גינאה המשוונית שירותים רפואיים חיוניים – והקימה שני בתי חולים בשתי הערים המרכזיות של המדינה: באטה, העיר הגדולה שבה מרוכזת כשליש מאוכלוסיית גינאה המשוונית, ומלאבו הבירה. בבתי החולים שהקימה ירדנה עובדיה מועסקים רופאים ישראלים שזוכים לתנאים שרופאים בארץ יכולים רק לפנטז עליהם, כך שהם יכולים ליישם את הידע הרב שצברו ולהעניק למי שזקוק לכך טיפול איכותי באמת.


כל המציל נפש אחת, ובפרט של ילד


עמותת "הצל ליבו של ילד" פועלת מאז שהוקמה בשנת 1996 על מנת להעניק חיים חדשים לילדים חולי לב ממדינות מתפתחות בכל רחבי העולם. במשך השנים סייעה העמותה ללמעלה מ- 3,000 ילדים ממדינות דוגמת ירדן, וייטנאם, אנגולה, עירק, סנט וינסנט, סיירה לאונה, רואנדה, אוקראינה ואריתריאה לקבל טיפולים חדשניים ומתקדמים בבית החולים וולפסון שבחולון. פעילות העמותה זכתה לחיזוק משמעותי מאוד כשאשת העסקים ירדנה עובדיה הצטרפה למיזם.


עובדיה, שכאמור הצלת חיים ומתן שירותי רפואה מתקדמים לילדים במדינות נחשלות הוא חלק מהותי מהפעילות העסקית שלה, נרתמה למיזם הכל כך חשוב הזה לאחר היכרות עם פעוטה בת שנה מגינאה המשוונית, המדינה שבה מרוכזת חלק מהפעילות העסקית של האימפריה שהקימה – פעוטה בעלת מום נדיר בלב שכדי להציל את חייה נדרש טיפול במקום המתמחה בכך, כאמור בית החולים וולפסון.


ירדנה עובדיה מימנה את הבאת הפעוטה לישראל, וכמובן את כל שהותה בארץ ואת עלות הטיפולים בה, והקשר שנוצר עם עמותת "הצל ליבו של ילד" ועם ד"ר יצחק ברלוביץ, מנהל ביה"ח וולפסון, הפך לתחילתה של ידידות מופלאה וארוכה, ובעיקר מצילת חיים.

 

אודות אודי בר

אודי בר

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר