המר"ן עובדיה יוסף הלך לעולמו, חגיגה תקשורתית דוחה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


המר"ן עובדיה יוסף הלך לעולמו, חגיגה תקשורתית דוחה

פורסם בתאריך 10/07/2013 ע"י asi levi בקטגוריה דיעות | צפיות: 1257 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: ש"ס, הרב עובדיה יוסף, תקשורת, נהיג רוחני, ספרדי, יהדות ספרד

מנהיג ש"ס הרוחני הרב עובדיה יוסף נפטר בצהרי היום לאחר מאבקים קשים על חייו, כאשר יום לפני קם להכרה ויום למחרת קרה הגרוע מכל, ומי שחגג על כך היו אלה כלי התקשורת, שמלבד סיקור וידיעה כל הערוצים הן בתחנות הרדיו והן ברשתות השידור בטלוויזיה, הן כבר מציגות לנו אופציות מי יחליף את הרב עובדיה יוסף, האם זה יהיה הרב עמר, או שבכלל לא יהיה לו מחליף, הם מכניסים את בניו בפיהם שכן הם אלו שיקבעו את ההליכים הפוליטיים ומה לא.
כלי התקשורת הפעם הגזימו, יש סיקור ויש פרופגנדה, זה היה יותר גרוע משובו של גלעד שליט אלינו לאחר חמש שנים בשבי האויב.
תחילה התקשורת מבשרת לנו על מצבו שהולך ומדרדר ויום ליום, באפליקציות התקשורתיות הן מביאות דיווח מדי יום על מה קורה עם כבוד הרב וכעת כשהרגעים היו קריטיים בהחלט, הן יצאו במשדר מיוחד לסיקור רגעיו האחרונים, עד אשר עמדו בפתח בית החולים לקבל את הידיעה המרה ולבשרה לציבור הנרחב.
אולי לא כולנו הסכמנו עם התנהגותו ואמרותיו, אך על כן אנו בני אדם וזה אפילו רצויי שלכל אחד תהיה חוות דעת וזכות החלטה, אך כאדם ובמיוחד כמנהיג של קהילה, לא הגיע לו בעוד לפני שכיסו את פניו בחול ידברו על מחליפו ועל ההליכים הפוליטיים שיעשו בסיעה.
אנשים רבים ראו והכירו ברב עובדיה יוסף, לא רק כמנהיג, אלה אביהם ולכן קרעו את דש חולצתם, האבל הוא לא רק של המשפחה אלה של אוכלוסייה שלמה. הדבר האחרון שהאוכלוסייה הזו רוצה לשמוע היא מהם המהלכים הפוליטיים שיצוצו בעקבות האירוע, כל מי שחווה אבל יודע שכרגע במצב הנתון הזה, לא אכפת לך מה יהיה מחר, אתה רק מתאבל וחווה את הכאב שלך ואם יש מישהו שחווה אותו גם כן, אתה משתתף עימו בצערכם המשותף. מספרים על אותו אדם כמה הוא היה יקר ואהוב, כמה טוב לו עכשיו שהוא לא סובל, כמה אהוב ונערץ הוא היה ולא חושבים שאם הוא איננו עוד, מישהו יחליף את מקומו היישר ומיד. במיוחד שהיה אב לכולם.
מי שבאמת אמר מילים יפות על הרב עובדיה יוסף היה הוא אמנון לוי מערוץ 10, אנחנו מכירים אותו מהתכנית פנים אמיתיות כיום, אך בעבר הוא היה גם בחדשות ערוץ 2 והוא מיודע ומכיר היטב את בני המשפחה וכבוד הרב. הוא אינו פירש את המוות הזה כמו שאר הקולגות שלו לחוות דעת כזו או אחרת, הוא פשוט ספד אותו. לא פרשן לא הביע דעה, רק זכר אותו במעלותיו וגם הסביר את התנהגותו של הרב שלא תמיד הייתה מובנת לנו ציבור, כדבר די מחמיא, גם עם זו סטירה על הלחי או צבטה הגונה בפרצוף שמשאירה סימן.
אין מה לומר, הרי זה ברור ששנים וותק עושות את התפקיד של האדם ולכן מילותיו של אמנון לוי נחרטו הרבה יותר מהכתבים והפרשנים הצעירים יותר שרק חיפשו להראות את הידע הבקי שלהם בפוליטיקה ואילו התובנות שלהם היו מעניינות כקליפת השום ברגע שכזה, שהעם חווה צער.
 

אודות asi levi

asi levi

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר