איך נבטיח את ביטחון יושבי ביתנו ע"י בחירת המנעול הנכון | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


איך נבטיח את ביטחון יושבי ביתנו ע"י בחירת המנעול הנכון

פורסם בתאריך 10/07/2013 ע"י שמעון בן דוד בקטגוריה בית | צפיות: 671 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: בחירת מנעולים, בחירת מנעול לעסק, מנעול צילינדר, מנעולן, מנעולנים, פורץ, פורצים, מנעול מולטילוק, מנעול רב בריח

 בארה"ב, קנדה ועוד מדינות רבות, דלת הכניסה הראשית עשוייה מעץ והמנעול הינו מנעול פשוט עם מפתח רגיל ממתכת כמו שיש לנו בשערים בכניסה לבית או לשכונה. כידוע דלת הכניסה בדרך כלל מהווה חוצץ והגנה מאנשים זרים או אפילו פורצים וגנבים, ודלת מעץ עם מנעול שקל מאוד לפרוץ אינה פתרון יעיל כלל.

בישראל בניגוד לרוב המדינות בעולם, נהוג להתקין דלתות פלדה עם מנעולים יחסית חזקים וקשים יותר לפריצה. אם אתם אתם עוברים דירה או זקוקים להחלפת מנעול צילינדר מאחר שהמנעול שלכם נשבר או אחד מהמפתחות שלכם אבדו עומדות בפניכם מספר אופציות בתור מנעול לדלת הבית.

האופציות העומדות בפניכם בעת החלפת מנעול צילינדר לבית הינן רבות, ומתוצרת חברות שונות. אך האופציות העיקריות במדינת ישראל הינן מנעול צילינדר מתוצרת תחליפית שמיוצר במזרח, מנעול צילינדר של חברת רב בריח או מנעול צילינדר של חברת מולטילוק כאשר ישנם כמה רמות:

מנעול צילינדר מולטילוק רגיל – כלומר מפתח רגיל ללא כרטיס אלקטרוני לשכפול או שבב
מנעול מולטילוק עם כרטיס אלקטרוני – ניתן לשכפל את המפתח רק עם הכרטיס האלקטרוני ורק אצל חנויות שהוסמכו לכך וקיבלו מכונות מתאימות מחברת מולטילוק
מנעול אלקטרוני עם כרטיס לשכפול ושבב אלקטרוני בתוך המפתח שמאשר שזה המפתח הנכון בכל פעם שמשתמשים במפתח. השבב הזה עובד כמו אימובילייזר ברכב, אם המפתח לא מתאים, הרכב לא יניע ואותו הדבר עם המפתח האלקטטרוני לבית, אם הוא לא מתאים הדלת לא תיפתח.

יש לציין כי גם עם ה"מנעולים החכמים" הללו היו לא מעט בעיות ויש סיפורים של חנויות שמכפלות את המפתחות החכמים הללו לגנבים ופורצים תמורת תשלום הולם, אך למרות זאת ולא רק בגלל האבטחה, המעולים הללו מומלצים מאחר והם עשויים מחומרים טובים יותר, אמינים לאורך זמן, והתפעול שלהם נוח ושקט יותר.

לאלו מכם שרוצים דרגת אבטחה גבוהה יותר, קיימים מנעולים ביומטריים, כלומר מנעולים המופעלים ע"י טביעת אצבע. ייתכן והאופציות הזולות יותר שיציעו לכם בארץ יהיו של חברה לא מוכרת, ובעלי איכות ירודה אז מומלץ להכנס לגוגל ולחפש: "biometric locks" או בעברית מנעולי טביעת אצבע, ולהתרשם ממספר אתרים כדי לקבל תמונה טובה יותר לגבי החברות השונות והמחירים בחו"ל. מומלץ להזמין מאיביי או aliexpress אם אתם יודעים כיצד לעשות זאת.

במקרה של בחירת מנעולים לבית העסק אפשר לקחת בחשבון לדלתות הפנימיות מנעולי קודן, המופעלים ע"י הקשת קוד. גם המקרה הנ"ל מומלץ לבחור מנעול מתוצרת של חברה טובה, שיחזיק לאורך זמן. ישנם כיום גם מנעולים לזיהוי תויי פנים, ולמרבה ההפתעה מחירם אינו גבוהה יחסית למה שהם מציעים, ניתן למצוא מנעול כזה גם במחיר של 600 דולר.

במקביל לבחירת המנעולים הנכונים לדלתות ביתכם או בית העסק שלכם, עליכם לבחור מנעולן אמין, מומלץ ומקצועי שאתם יכולים לסמוך עליו עם כל מה שקשור לרכושכם ולא פחות בטחון יושבי ביתכם. כאשר מגיע אליכם פורץ מנעולים דברו איתו, התרשמו ממנו ואל תחששו לבטל את העבודה ולשלם לו סכום סמלי על הביקור, ולהזמין מנעולן אחר, מוכר ומומלץ ע"י מכרים או משפחה.

מומלץ לדבר עם המנעולן מספר דקות לפני הזמנתו לביצוע העבודה ולהתרשם ממנו ומהדרך שבה הוא עונה על שאלותיכם. מותר לכם לדרוש ממנו להציג תעודת יושר כדי שתהיו בטוחים שאתם מקבלים שירות מאדם אמין וללא סיכונים מיותרים בעתיד.

אודות שמעון בן דוד

המאמר מוגש מטעם לירן המנעולן - מנעולן בבאר שבע ובדרום. אתר: http://liran-manulan.com . כתובת: לואי פיקרד 38/3 באר שבע. טלפון: 0775420197

שמעון בן דוד

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר