אוסוולדו רומברג בתערוכת יחיד חדשה "גיאומטריה מלוכלכת" בגלריה Contemporary by Golconda | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אוסוולדו רומברג בתערוכת יחיד חדשה "גיאומטריה מלוכלכת" בגלריה Contemporary by Golconda

פורסם בתאריך 10/06/2013 ע"י רונן הלל בקטגוריה אומנות | צפיות: 909 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אוסוולדו רומברג, אמנות, גלריה Contemporary by Golconda

אירוע פתיחה: רביעי, 9 באוקטובר 2013 בשעה 19:00

 

התערוכה "גיאומטריה מלוכלכת" של אוסוולדו רומברג, הפותחת את עונת התערוכות בגלריה קונטמפוררי, מהווה חלק מסדרת תערוכות המתכוונת לשקם את זיכרון - אך בו זמנית גם את גלגולה ונוכחותה העכשווית - של אמנות שנות ה-70 באמנות הישראלית.

פרק קריטי זה באמנות המקומית, על הבשורה של האמנות המושגית שנשא, מוצג מתוך דמויות-מפתח שלו: בתערוכה הקודמת יצחק דנציגר ואביטל גבע. בנוכחית, כאמור, אוסוולדו רומברג ובבאה בתור, בני אפרת. סדרת התערוכות מתמקדת באביטל, ברומברג ובאפרת שבמידת מה פעלו בעשורי השנים האחרונות ב׳קצות׳ המעגל המיידי של שדה האמנות המקומי ולו בגלל שבחרו להתרחק ממרכזו (כמו אביטל גבע) או לרכז את פעילותם מחוץ לו (אוסבלדו רומברג ובני אפרת שפעלו בשנים האחרונות בעיקר בחו׳ל). עבודות שנעשו עוד בשנות ה-70 מוצגות בקומה העליונה והאינטימית יותר של הגלריה, המהווה מעין תיבה שחורה, עליית-הגג או זיכרון וירכתי המח של הקומה התחתונה והמרכזית, בה מוצגות עבודות מהשנים האחרונות הממחישות את הליבה המושגית של אמנות עכשווית, גם כשנדמה כי פניה שונו והיא רחקה מאותה חזות נזירית ופחותת-חושניות שאפיינה את האמנות המושגית דאז, בשנות ה70.

בחלל העליון של התערוכה ״גיאומטריה מלוכלכת״ מוצג הפעם מדגם מייצג ואיכותי מעבודותיו של רומברג בשנות ה70. מפרט של כתמתמי צבע בגוונים שונים מודגמים ומדוגמים על גבי בד-ציור גלוי, כהנחות צבע שמוקמו על גבי פלטת הציור.

כתמי הצבע הממוקדים כמו נמתחים למראה של רצועות מוערכות, כקווי אור המופיעים ברקיע לילי, כמקלות של להטוטן, כשרביטי ניצוח המתעופפים בחלל לילי בחלל חשוך המציף את העבודות מהשנים האחרונות שמוצגות בחלק התחתון יותר של הגלריה.

אוסוולדו רומברג, אמן רב תחומי ואדריכל, יליד בואנוס איירס, פעיל בשנים האחרונות בעיקר בארה"ב ובדרום אמריקה, אך מכהן גם כפרופסור בחוג לאמנות באוניברסיטת בן גוריון ומייסד המרכז לאמנות בבאר שבע. עבודותיו נמצאות באוספי מוזיאונים מן החשובים בעולם.

התערוכה תציג עד שבת, 23.11.2013

שעות פתיחה: ימים ב' עד ה': 19:00 – 11:00, יום ו': 10:00-14:00, שבת: 11:00-14:00
Contemporary by Golconda, הרצל 117, תל אביב

www.contemporary.co.il

אודות רונן הלל

רונן הלל

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר