מאמר כללי על היתרונות והחסרונות בהשקעות סולידיות. | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מאמר כללי על היתרונות והחסרונות בהשקעות סולידיות.

פורסם בתאריך 10/01/2013 ע"י איציק מזרחי בקטגוריה אומנות | צפיות: 766 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: השקעות, מעוניינים להגיע לחברת קרן נבו לחצו כאן, לחצו כאן למדריך להשקעות סולידיות:

מאמר כללי על היתרונות והחסרונות בהשקעות סולידיות.
בהנחה שיש לכם סכום כסף נאה ופנוי, סביר כי תעדיפו להשקיע אותו באופן שיניב רווח ולא רק ישכב כאבן שאין לה הופכין בבנק. היכן וכיצד להשקיע את הכסף? זו שאלה שגם מומחים יתקשו לענות עליה באופן חד משמעי. קיימים אפיקי השקעה רבים ושונים, כאשר לכל אפיק יתרונות וחסרונות משלו. במדריך זו נסקור את היתרונות והחסרונות של בחירה באפיק השקעה סולידי.

לחצו כאן למדריך להשקעות סולידיות:
אפיק השקעה סולידי, אם לנסח בפשטות, הוא כזה בו רמת הסיכון יחסית נמוכה. התשואה, ביחס ישר לרמת הסיכון, תהיה יחסית נמוכה גם היא. משקיעים רבים יבחרו באפיק זה כדי למזער הפסדים אפשריים. היתרון הגדול של אפיק זה הוא, כמובן, היציבות. בכל השקעה טמון סיכון כלשהוא, אולם כאשר מדובר בהשקעה סולידית, הנזקים אינם כבדים. יציבות זו מובילה לשקט נפשי וחוסכת מהמשקיע דאגה ומתח תמידיים. חשוב להבין כי שקט נפשי קשור ביכולת לקבל החלטות רציונאליות ולפיכך משפיע לטובה על ניהול התיק. בנוסף, השקעות סולידיות מורידה את רמת התנודתיות ולטווח הרחוק חוסכת למשקיע פעולות מיותרות הכרוכות בעמלה. אפיק השקעה סולידי מבטיח תשואה עקבית יחסית ולטווח הרחוק עשוי להיות רווחי לא פחות מהשקעה ספקולטיבית הטומנת בחובה סיכונים רבים. החסרון המהותי ובולט ביותר של אפיק השקעה סולידי הוא כמובן התשואה היחסית נמוכה. חשוב לשים לב לכך שלעיתים התשואה נמוכה מהמדד (במיוחד בתקופה בה הריבית נמוכה). במצבים אלו, המשקיע למעשה (באופן ריאלי) מפסיד כסף שכן המדד עולה בקצב מהיר יותר מאשר התשואה על ההשקעה. בנוסף, מידת הסולידיות של ההשקעה אינה ניתנת לניבוי מדויק- לעיתים השקעה הנחשבת לסולידית מתגלה מאוחר יותר כלא פחות מסוכנת מהשקעה ספקולטיבית. מצב זה רלוונטי בתקופות של משבר, בהן הנכס הסולידי נפגע קשות. מכיון שהתשואה נמוכה מכתחילה הפסד זה עלול להוביל לאבדן לא רק של הרווחים אלא אף של הקרן.
לסיכום, השקעה סולידית נחשבת ליחסית בטוחה ועקבית, על אף תשואתה נמוכה. עם זאת, חשוב לשים לב לכך שהשקעה סולידית אינה חפה מסיכונים וכי יש לנהל אותה בזהירות ובתבונה.

מעוניינים להגיע לחברת קרן נבו לחצו כאן:

אודות איציק מזרחי

איציק מזרחי

איציק מזרחי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר