הובלות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הובלות

פורסם בתאריך 09/22/2013 ע"י eli levy בקטגוריה בית | צפיות: 821 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: הובלה, הובלות, הובלות דירה, מחירון הובלות, חברת הובלות, הובלות קטנות, הובלות בחיפה

 כל מי שעבר דירה פעם אחת (או יותר), לבטח יצא לו להשתמש בשירותיה של חברת הובלות, אשר ביצעה עבורו את המעבר. השאלה היא, מהי הדרך הטובה ביותר לאתר חברת הובלות מתאימה, והאם באמת המחיר הוא השיקול העיקרי שעלינו לקחת בחשבון במסגרת תהליך קבלת ההחלטה באיזו חברה לבחור?


אחרי הכל, המחיר במקרים רבים הוא פונקציה של מספר פרמטרים, ביניהם איכות העובדים והמקצועיות שלהם, המשאיות שבהן עושים שימוש, הביטוח של התכולה שלנו וכמובן הרווח של החברה, שהרי בסופו של דבר חברת הובלות היא עסק לכל דבר, ומטרתו של העסק מלבד מתן שירות ללקוחותיו הוא להרוויח,שהרי אם לא ירוויח יפשוט את הרגל ויאלץ לסגור.


כיצד נדע אם הצעת המחיר של חברת הובלות מסוימת, המציעה מחיר זול יותר במאתיים שקלים (לשם הדוגמא), אינה מתבססת על כוח אדם לא מיומן המנוצל על ידי בעל החברה ללא תנאים סוציאליים מתאימים וללא שכר הוגן? האם במקרה שכזה נרצה לתת יד לבעל עסק שכזה, ולתת לו לנצל את עובדיו תמורת בצע כסף?
מצד שני, חברה אחרת שהצעת המחיר שלה גבוהה יותר, האם היא מצביעה על כך שבעל החברה מספק לעובדיו תנאי העסקה טובים יותר? ואולי אצלו דווקא תנאי ההעסקה שלו גרועים יותר מאשר בחברת הובלות המציעה מחיר נמוך יותר, אולם פרמטר הרווח גבוה יותר ולכן המחיר גבוה יותר?


השאלות הללו חייבות להישאל, בעיקר לנוכח העובדה כי לקוחות רבים בוחרים לתת תשר (טיפ) למובילים עצמם, מעבר לעלות ההובלה שנסגרה עם חברת ההובלה, ויש אפילו חברות אשר בהצעת המחיר מציבות את מתן הטיפ לעובדים כחלק מתנאי העבודה. האם במקרה זה אין פה מעין יצירת מצב שבו בעל העסק יעדיף לשלם לעובדיו שכר נמוך יותר ויעסיקם בתנאים לא הוגנים, מתוך תפיסה שהלקוח ייתן לפועלים טיפ ובכך יזכו לשכר גבוה יותר? האם במקרה כזה אין פה מעין הטעייה, כאשר הלקוח חושב כי הטיפ עבור העובד אמור להעלות את משכורתו כמעין בונוס על הוקרת תודה, אולם בפועל הטיפ הוא עיקר השכר של הפועל המיוזע?


סביר להניח כי רובנו, כאשר אנחנו מבררים את הצעות המחיר ומתלבטים באיזו חברת הובלות לבחור, רובנו מסתכלים על המחיר כעל הסכום שאנחנו משלמים, וברור כי מאמר אחד לא ישנה הרבה, אבל אם המאמר הזה יגרום למישהו לחשוב שהסכום שהוא משלם על ההובלה עלול להיות מושפע ממחיר שמישהו אחר משלם בתנאים, אולי אז נשאל את בעל העסק לתנאי העובדים המועסקים ונדע שכאשר המובילים מאושרים ורגועים, גם אנחנו יכולים להיות רגועים שאנחנו בידיים טובות.

אודות eli levy

eli levy

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר