על ההבדלים בין הבחירה במכינה קדם אקדמית להשלמת בגרות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


על ההבדלים בין הבחירה במכינה קדם אקדמית להשלמת בגרות

פורסם בתאריך 09/16/2013 ע"י רן בן בקטגוריה פסיכומטרי ומבחני כניסה | צפיות: 853 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר:

אם אתם מתעתדים לבחור מקום לימודים אין ספק שתאלצו לעבור דרך חתחתים של השלמת בגרויות. האופן בן תשלימו את הבגרות יקבע לרוב את המסלול האקדמי שלכם. ההתלבטות היא בין השלמה נקודתית לבין השלמה גורפת באמצעות מכינה. מאמר זה יסקור את ההבדלים בינהם.

מלבד הקושי בלימודי השלמת הבגרויות התלמיד נידרש להוכיח ציונים טובים על מנת להתקבל למוסדות אקדמאים מובילים. זאת אומרת שהשלמת הבגרויות כשלעצמה חסרת ערך עם היא לא מלווה בציונים גבוהים.
רבים מהתלמידים הולכים ומשלימים את הלימודים נאלצים ללמוד באופן מבוזר, זאת אומרת הם לומדים כל קורס בפני עצמו לעיתים אף במכונים שונים. לשיטה זו יש מספר יתרונות:
1. מיקוד מקסימלי פר קורס שמאפשר הוצאת ציונים מעולים.
2. המתודדות כלכלית נוחה עם מחירי הקורסים השונים
3. אפשרות לקחת קוסי המשך כמו, מתמטיקה 3 יחידות ואחר כך לשפר ל 4 או 5
4. אפשרות להתפרנס במקביל.

החיסרון הברור של השיטה הוא משך הזמן שבו תלמיד עלול למצוא את עצמו מתמודד עם הלימודים. עד כמה שישמע מוזר, אין הרבה מוסדות להשלמת בגרויות באופן סדיר יש מספר מצומצם של חברות המספקות את האפשרות ללמוד את כל הקורסים במרוכז החברה המובילה בתחום היא לחמן עם פריסת סניפים ארצית ובית הספר האמריקאי לאנגלית. יש המון מוסדות שמתמחים במקצועות ספציפים.
דרך נוספת לסיים את הלימודים במהירות ולהיות מוכנים ללימודים אקדמים היא כמובן המכינה הקדם אקדמית. יש 3 סוגי מכינות בישראל:


מכינה מקצועית לתחומים מקצועיים – מיועדת למי שמתעתדים ללמוד תחום מסויים, ומקריבים את חופשת הקיץ על מנת לעשות השלמות שיקלו עליהם את הלימודים. נהוג ללמוד לרוב בתחומים כמו הנדסה, פיזיקה מתמטיקה או בתחומים אומנותיים כמו מכינה לעיצוב.


מכינה למשפרי בגרויות – לרוב המוסדות האקדמים יש מכינה ייחודית שמכשירה את התלמיד ללימודים במוסד הספציפי. מבחינת האוניברסיטה או המכללה, ציוני המכינה הם אלו שקובעים את המסלול האקדמי. המכינה מאפשרת השלת הבגרות והעלאת ציונים וכל הנושא המנהלי מוסדר באמצעות המכינה. המכינה מיועדת לבעלי בגרות חלקית או מלאה וכאלו שרוצים להתקבל למוסדות יוקרתיים מבלי ללמוד ולשפר באופן מבוזר את בגרויות.


מכינה לחסרי תעודת בגרות  – לרוב מסלול של כשנתיים המאפשר לתלמיד להשלים את כל הבגרויות ולהמשיך ללימודים אקדמים מלאים. המסלול דורש משמעת רבה והערכות ללימודים מלאים של שנה וחצי.
היתרון הברור של לימודים במכינה – הוא שמדובר במסלול עוקף בגרויות – הצלחה במכינה מבטיחה לכם קליטה מהירה באוניברסיטה עם יתרון משמעותי בוועדות הקבלה (מותנה בציון ובמסלול לימודים). החיסרון, מכינה דורשת מכם שני סמסטרים עמוסים לעייפה בלימודים אינטנסיבים חצי אקדמים ללא אפשרות של זמן פנאי או פרנסה. אבל הכנה שתקל עליכם את ההתמודדות עם הלימודים האקדמים בהצלחה.
לסיכום : הבחירה בין השלמת בגרויות לבין מכינה מתבסס על שני פרמטרים עיקרים.
1. מלול הלימודים האקדמים בו אתם מעוניינים
2. ציוני הבגרות שיש לכם ומספר הקורסים אותם אתם צריכים לשפר.
חשוב לזכור, שהבחירה הראשונית באופן בו תשלימו את הבגרות היא זו שקובעת את המשך עתידכם המקצועי, לכן אל תקלו ראש בבחירה זו.
 

אודות רן בן

רן בן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר