גם בכירורגיה פלסטית ממחזרים - הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמי . | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


גם בכירורגיה פלסטית ממחזרים - הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמי .

פורסם בתאריך 09/09/2013 ע"י צופיה בורשטין בקטגוריה ניתוחים פלסטיים | צפיות: 877 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: הגדלת חזה, ד\

"בחלק מהנשים ניתן להגדיל חזה גם ללא שתלי סיליקון. אין מדובר בפרוצדורה שכיחה במיוחד אך לעיתים שיעור תופעות הלוואי מהחדרת שתל סיליקון הוא גבוה במיוחד ויש לשקול אופציה אחרת-הגדלת החזה בהזרקה !"- אומר ד"ר ערן חדד, מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית . 

הדרך המקובלת להגדלת חזה בימינו היא באמצעות החדרת שתל סיליקון. אך האם ניתן לבצע הגדלת חזה באמצעים אחרים? התשובה חיובית אך קיימות מגבלות מסוימות. בשנים האחרונות מבוצעות פרוצדורות רבות המגדילות את נפח השד באמצעות הזרקה של חומרי מילוי. מדובר בעיקר בהזרקה של שומן עצמי,או הזרקה של חומר הקרוי חומצה היאלורונית. חשוב לציין,כי קיימים מצבים (כמו הקרנה לשד) בהם הסיכוי לתופעות לוואי בעקבות החדרת שתל סיליקון גבוהה מאוד. תתכן התקשות של השתל,סיכוי גבוה לפתיחת חתך ניתוחי,לזיהומים ולקבלת תוצאה אשר אינה מיטבית. כמו כן,ישנן נשים אשר מעדיפות להגדיל את החזה,ללא החדרה של גוף זר לגופן.

הזרקת שומן עצמי הפכה פופולארית מאוד בשנים האחרונות. מדובר בשומן הנשאב מהגוף בטכניקה של שאיבת שומן רגילה ומוזרק לאזורים אחרים לאחר עיבוד.השימוש העיקרי בשומן העצמי הוא בתחום האסתטיקה של הפנים,שם מוזרק שומן בכמויות קטנות לצורך טשטוש קמטים והענקת נפחים. שימוש נוסף להזרקות השומן הוא בתחום שחזורי השד,שם מוזרק שומן עצמי,בעיקר לצורך תיקון פגמים קטנים בשדיים הנובעים מכריתה של גידולים,או גושים שונים. שחזור שד מלא,מצריך בדרך כלל שחזורים מסוג אחר.

קיימת אפשרות להגדלת נפח השד באמצעות הזרקת שומן. לפרוצדורה זו מספר מגבלות. מרבית השומן המוזרק נספג בטווח הארוך (כחצי שנה עד שנה ממועד ההזרקה). על פי המקובל בספרות כרבע עד שליש מהשומן המוזרק,נותר בשד ולא נספג. על כן,יש צורך בנפח הזרקה הגדול הרבה יותר מהתכנון הסופי. כיוון שמרבית השומן נספג,יש להזריק במספר פרוצדורות,אשר במצטבר יצרו נפח סביר. פרוצדורות אלה מתבצעות תחת הרדמה כללית,כאשר לכל פרוצדורה נדרשת החלמה והיעדרות מפעילות למספר ימים.

בדרך כלל פרוצדורות אלה תתבצענה בהפרשי זמן של לפחות כחצי שנה אחת מהשנייה. יש לציין כי על מנת להוסיף נפח של כ-200 מ"ל לכל שד,הנפח הכולל הנדרש לשני השדיים הוא כ-400 מ"ל. כיוון שמרבית החומר המוזרק,נספג,יש צורך בהזרקה של כ-1,500 -1,200 מ"ל בכל סבב הזרקה. על מנת להזריק שומן נקי ככל שאפשר,יש לשאוב כ-2 ליטר שומן. יוצא מכך,שכמות השומן שיש לשאוב גדולה הרבה יותר לעומת זו הנותרת בפועל. בנשים רזות,לא ניתן לשאוב שומן בכמויות אלה ולכן הפעולה אינה אפשרית.

קיימת אפשרות להזריק חומר מילוי מסוג חומצה היאלורונית להגדלת חזה. חומר זה אשר קיים בגוף באופן טבעי ומיוצר באופן סטרילי,מוזרק לשד תחת הרדמה מקומים בתוספת טשטוש קל. מדובר בחומצה היאלורונית הדומה לזו המוזרקת לפנים לצרכים אסתטיים. חומצה זו הינה סמיכה במיוחד ועשויה להישאר בשד לפחות שבועיים. יתרונותיה על פני השומן הוא העובדה שהנפח המוזרק זהה לנפח שנותר,העובדה כי אין צורך לשאוב שומן מאזור אחר בגוף והיכולת לבצע את הפרוצדורה תחת הרדמה מקומית בתוספת טשטוש קל במידת הצורך. חסרונה הוא באפקט הזמני של החומר ויוקר הפעולה. יש לחזור אחר הפעולה כל מספר שנים על מנת לשמר את נפח השד.

אודות צופיה בורשטין

דוקטור ערן חדד, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת ת"א. משמש כיום כרופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי אסף הרופא, ומנהל קליניקה פרטית ברמת החייל, ת"א. - 0505822240, www.dreran.com.

צופיה בורשטין

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר