חזרה לבית הספר- שיעורי הבית הם נושא הריב הכי גדול שלנו עם הילדים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


חזרה לבית הספר- שיעורי הבית הם נושא הריב הכי גדול שלנו עם הילדים

פורסם בתאריך 09/02/2013 ע"י asi levi בקטגוריה חינוך | צפיות: 804 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: שיעורי בית, בוב ספוג, חינוך, ילדים, בית ספר, ריב

 אחרי שכולם חזרו לבית הספר עם מגוון הילקוטים והמחברות המקושטים בדמויות אהובות וסאגת סט הבוב ספוג ודורה נסתיימו להם, כשהילדים החמודים שלנו רצו בדיוק את כל כלי הכתיבה והעזרים הנלווים בדמותו של בובספוג או בצורת ברבי ושחקני כדורגל מפורסמים מהעולם, כעת אולי הם באמת ילמדו וזה ישרה בהם את הרוח הלימודית, לפתוח מחברת כי הדמות האהובה עליהם מופיעה על כל עולם הלימודים שלהם?
כמו שאנחנו ודאי יודעים, זהו לא מעודד ההשראה הכי טוב שפגשנו בו, אם ילד אינו רוצה ללמוד שום דמות לא תשרה עליו את הרצון, רק אנחנו יכולים לשנות את זה, ההורים. אבל יש כאלו הורים, רובנו, שלא כל כך ששים לשבת עם הילד וגם לעיתים אין לנו זמן, כי אנחנו חוזרים מאוחר או שאנחנו מאד עסוקים ואז למעשה אחנו כועסים על הילד, למה הוא לא הכין שיעורים ואפילו מוציאים את המשפט: " העיקר רצית קלמר של ברצלונה, אפילו עיפרון לא הוצאת ממנו"... אז במקום לחפש מי אשם ולמה הוא לא עושה את שיעורי הבית שלו, עלינו למצוא את החצי שעה הזו לשבת איתו, בלי כעסים, בלי רצון לזרז אותו כי יש לנו דברים לעשות או כי אין לנו כוח, כי רק עכשיו חזרנו הביתה מהעבודה, עלינו לשבת עם הילד בלי כל מטען ולהיות ההורה בשבילו, כך הוא יעשה את שיעורי הבית וגם יקבל עזרה המלווה בזריקת עידוד ועם חיוך על הפנים.
אם אתם יושבים עם הילד והוא אינו מוכן עדיין לערוך שיעורים כי יש לו תעסוקות ועיסוקים אחרים כרגע, גם אז עליכם להיות רגועים ונינוחים, בלי צעקות, עליכם לומר פעם אחת את המשפט, אני פה למענך רק עד השעה- בה נקבתם לפני כן, אתה יכול לבזבז את הזמן שלך כשאני פה עכשיו איתך, או שאתה תנצל את זה להכנת שיעורי הבית בעזרתי ולאחר מכן תוכל להתפנות לשאר העיסוקים כמו חברים, מחשב, טלוויזיה, משחקים וכו'.
אם הסתיים הזמן שלכם ביחד והוא עדיין לא הכין את השיעורים, השאירו אותו לבד ואמרו לו "רק אחרי שתסיים את השיעורים, תוכל להצטרף אלינו, או לעשות את הפעולה שהוא רצה".
אין להפגין כוח או להטיל עונשים עליו. הוא צריך לדעת שאת שיעורי הבית יש לבצע ולאחר מכן תהיה לו האפשרות לבחור במה שהוא מעוניין לעשות. אם הוא יצא מהחדר, יש להחזירו כאשר אתם אוחזים בכף ידו, בלי משיכות חזקות ובלי דיבורים, פעם פעמיים כאלו והוא לבד יבין כשיסיים את שיעורי הבית הוא יוכל לעשות את כל מה שחפץ ליבו.
אז תהיה לכם הצדקה סוף כל סוף למה קניתם ציוד יקר שכזה לבית הספר, כי הילד באמת יכין את שיעורי הבית שלו.
הכי חשוב הוא לשמור על קור רוח, כי אם לא תשמרו על כך, הילד ירגיש שנוא ולא אהוב ולכן הוא ינסה לעשות הכל כדי להשיג את תשומת לבכם, עליכם להבין אותו ולהיכנס לליבו, כי רק אתם ההורים שלו יכולים לדעת מה באמת הוא רוצה- וזו רק תשומת הלב שלכם אליו.

אודות asi levi

asi levi

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר