נגה ויזל על פרשת רצח הילדה נועה גולדרינג | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


נגה ויזל על פרשת רצח הילדה נועה גולדרינג

פורסם בתאריך 07/28/2009 ע"י עו"ד נוגה ויזל בקטגוריה דיעות | צפיות: 985 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נגה ויזל, עו"ד פלילי, אסף גולדרינג, נועה גולדרינג, התעללות בילדים, רצח

רק לפני פחות משבוע, בעקבות פרשת "האם המרעיבה", העליתי פה לדיון את סוגיית חוות הדעת הפסיכיאטרית וקבילותה בבית המשפט. והנה, שוב היא עולה על הפרק - הפעם בעקבות הרצח המזעזע של נועה גולדרינג הילדה בת ה- 3 שעל פי החדש נחנקה למוות על ידי אביה.
אין מה לקנא בעו"ד הפלילי מטעם ההגנה המטפל בתיק זה. מעבר לכך שבאופן טבעי הגנה על האב לא מקבלת אהדה ציבורתי בלשון המעטה, הרי שבמקרה דנן נראה כי אסף גולדרינג הוא אדם נורמטיבי, שקול, מתוכנן, ואחד כזה שהיה מודע למעשיו לפני ובזמן ביצוע הרצח. ואם קו ההגנה העיקרי ייסוב סביב נקודת האי שפיות, צפויה לסניגור בעיה.
בדיון בהארכת מעצרו של אסף גולדרינג טען עורך דינו, כי "בשלב זה של החקירה הדבר הבסיסי הוא לשלוח את החשוד לבדיקה פסיכיאטרית שתגלה מבחינה משפטית מה היה מצבו בעת ביצוע העבירה, ומה עבר לו בראש בעת שעשה זאת".
"כל אדם ששומע על אירוע טראגי כזה מבין שמדובר במעשה טירוף, מעשה לא מובן, ושקיים פער עצום בין החשוד הנורמטיבי לבין המעשה הקשה שעשה".
אולם היום, על פי חוות הדעת הפסיכיאטרית, אסף גולדרינג היה שפוי בעת ביצוע המעשה ואף עסק בתכנון מקדים לו. אומנם גולדרינג טען בחקירתו כי בשעת המעשה היה נתון להשפעתם של 35 כדורי ריטאלין אותם נטל. סביר להניח כי הוא היה מצב מודע ושפוי כשנטל אותם - ורק מעצם עובדה זו הוא סיכן בכך את ביתו - על כן עובדה זו, גם אם תוכח כנכונה, אינה אמורה לחזק את קו ההגנה.
יחד עם זאת, אם יוכח כי אסף גולדרינג השתמש בכדורים פסיכוטיים כאלה ואחרים באופן קבוע וסיסטמתי, אזי ייתכן כי ההגנה בהתאם לחוות הדעת הפסיכיאטרית תטען כי הנאשם לא היה מודע למעשיו ואולי מכאן יזכה להקלה בעונשו - על אף שמדובר במעשה כל כך מזוויע.

 


 

אודות עו"ד נוגה ויזל

עו"ד נוגה ויזל בעלת משרד העוסק בתחום הפלילי ומתמחה בעבירות אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש ועבירות צווארון לבן. עו"ד נוגה ויזל היא בוגרת הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת sussex באנגליה משנת 1997 עבדה במשטרת ישראל כתובעת וחוקרת במסגרת התפקיד טיפלה במגוון רחב של תיקי עבירות צווארון כחול ולבן והופיעה פעמים רבות בבתי המשפט. ייצגה את המדינה בבית המשפט השלום לנוער, בכתבי אישום שהוגשו נגד בגירים/ קטינים, ובבית המשפט המחוזי מייעצת משפטית ומסייעת באגודת "תאיר" - מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית אתר הבית: http://www.nogawiesel.com

עו"ד נוגה ויזל

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר