שיפוץ דירות כדי לחדש את מראה הבתים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


שיפוץ דירות כדי לחדש את מראה הבתים

פורסם בתאריך 07/17/2013 ע"י GoText כתיבת תוכן בקטגוריה בית | צפיות: 1002 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: שיפוץ דירה, צביעת דירה, GoText


שיפוץ דירות כדי לחדש את מראה הבתים

 

רוב האנשים עוברים תהליך של שיפוץ דירות לפחות פעם אחת במהלך חייהם, ולעיתים הרבה יותר. שיפוץ דירות הוא התהליך אשר הופך דירה ישנה לחדשה יותר, דירה מוזנחת למטופחת יותר, דירה קטנה לגדולה יותר, ודירה בעלת תכנון לקוי לנוחה יותר. שיפוץ דירה הוא תהליך ארוך, אשר דורש, ברוב המקרים, תכנון מוקדם, סכום כסף לא קטן והשקעה מרובה מכל הבחינות.

מטרות של שיפוץ דירה

אנשים משפצים את הדירות שלהם מסיבות רבות. לעיתים מטרת השיפוץ היא תיקון של תקלות שונות בדירה, או שיפוץ של חלקים ישנים ובלויים, אשר עלולים לגרופ לנזק כלשהו. פעמים אחרות, מטרת שיפוץ דירה היא הרחבה של הדירה – הוספת קומה, הוספת חדר, סגירת מרפסת וכדומה. ישנם גם מקרים שבהם דירה תוכננה בצורה לא טובה, לא נוחה, או שאינה מתאימה, מסיבה זו או אחרת, לצרכים של בני הבית. במקרים כאלה מטרת השיפוץ היא ליצור חלוקה נכונה יותר של חדרי הבית, באופן שיהיה נוח ונעים לדיירים. מטרה נוספת שקיימת בשיפוץ דירות היא שיפוץ לשם חידוש, רענון ועיצוב. אנשים רבים נהנים לשנות את מראה הדירה שלהם מידי תקופה. לעיתים הרענון יכול להיעשות על ידי החלפת רהיטים או פריטים שונים מרחבי הבית. במקרים אחרים נוסף על כך גם שיפוץ, שינוי מיקום של החדרים, החלפת מטבח או חדר אמבטיה וכדומה.

תהליך שיפוץ דירה

שיפוץ דירה כולל שלבים רבים של עבודה, אשר תלויים גם במטרת השיפוץ ובהיקף שלו. ברוב המקרים, העבודה המקדימה לכל שיפוץ היא עבודת תכנון, כאשר במקרים של שיפוץ קל מדובר בתכנון נקודתי ואף עצמאי, אך במקרה של שיפוץ נרחב מדובר על תכנון על ידי אדריכל או מעצב פנים. עבודות שיפוצים מורכבות מתחילות בהרס של קירות פנימיים (אם יש צורך בכך, כמובן), על מנת לאפשר את השינויים המתוכננים. לאחר מכן מתחילות עבודות הבנייה, אשר כוללות בניית קירות לבנים, טיפול בחשמל, טיפול באינסטלציה, התקנת כלים סניטריים וכדומה, ריצוף, בניית דלתות וחלונות, בניית קירות ונישות מגבס, חיפוי קירות וצביעה.

צביעת דירה

צביעת דירה היא תהליך בפני עצמו. הצביעה עצמה עשויה להיות מעין מיני-שיפוץ, מכיוון שהיא מעניקה לדירה כולה מראה חדש ורענן, המזכיר מראה שלאחר שיפוץ. צביעת דירה שנעשית כחלק משיפוץ כולל נעשית, כמובן, לאחר גמר כל העבודות, על מנת להותיר את הקירות הצבועים נקיים וחלקים, ללא לכלוך של שיפוץ. צביעה נעשית, ברוב המקרים, על ידי צבע מקצועי, או על ידי קבלני השיפוצים במסגרת שאר העבודות. עם זאת, ישנה גם אפשרות לצבוע באופן עצמאי. כיום ניתן לרכוש בקלות צבעים מכל הסוגים והגוונים, וכן כלי עבודה מקצועיים המסייעים לצביעה טובה של הדירה.

התמודדות עם השיפוץ

תקופה של שיפוצים היא תקופה לא קלה, אשר אורכת בדרך כלל זמן רב. תקופה של שיפוצים גוררת אחריה התמודדויות רבות. בתקופת השיפוץ, למשל, נוצר רעש רב בבית, לכלוך והפרעות רבות אחרות. ישנו שיקול, האם להמשיך להתגורר בבית בזמן השיפוץ או לעבור לדירה אחרת. שיקול זה הוא לרוב כלכלי. כאשר השיפוץ כולל את כל חלקי הבית, אין מנוס ממעבר לדירה אחרת, אולם כאשר השיפוץ הוא חלקי, ישנה אפשרות להישאר בבית, תוך הגבלה ברורה של מקום המחיה, לתקופת השיפוץ. עם זאת, אם השיפוץ נעשה בבית שבו ישנם ילדים קטנים ותינוקות, מומלץ שלא להישאר בבית, משום שהלכלוך עלול להזיק לבריאותם, והרעש הרב עלול להפחיד אותם, להפריע לשנתם וכדומה.

בחירת קבלן שיפוצים

את כל עבודות השיפוצים יש לעשות בניהולו של קבלן שיפוצים מקצועי. קבלן שיפוצים לעיתים מבצע בעצמו חלק מן העבודות, ולעיתים הוא רק מנהל את העובדים השונים שתחתיו. אם מדובר בשיפוץ קטן ונקודתי, ניתן לבחור ב"שיפוצניק" אשר מבצע את העבודות בעצמו. אם מדובר בשיפוץ גדול, לעומת זאת, כדאי לבחור בקבלן שיפוצים אשר מעסיק עובדים מקצועיים מכל תחום, משום שעבודות כמו חשמל, אינסטלציה ואפילו ריצוץ דורשות ידע מקצועי מדויק, במיוחד אם מעוניינים להגיע לתוצאות איכותיות. כדי לבחור קבלן שיפוצים טוב, כדאי מאד לקבל המלצות מאנשים שכבר ערכו שיפוץ, על מנת לוודא כי מדובר בקבלן מקצועי ואמין, אשר יבצע עבודה טובה ואיכותית.
 

אודות GoText כתיבת תוכן

GoText כתיבת תוכן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר