ליווי עו"ד בעת רכישת דירה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


ליווי עו"ד בעת רכישת דירה

פורסם בתאריך 07/11/2013 ע"י גיא מנדלסון בקטגוריה נדל"ן ובניה | צפיות: 846 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נדלן, השקעה, דירות מגורים, השקעה בנדלן, עורך דין מקרקעין, רכישת דירה, מס שבח, מחשבון מס רכישה, מס שבח מקרקעין, עורך דין, מקרקעין, נדל"ן, נדל ן,

צעד מהותי וחשוב כמו רכישת דירה מחייב אתכם לנקוט בכל אמצעי ההגנה והבטחון שבהם תוכלו לנקוט, על מנת להבטיח שהעסקה תתבצע לטובת כל הצדדים, ועל מנת שתקבלו את הדירה שרכשתם בדיוק כפי שהובטח.
לשם כך, חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין, שיהווה חומת מגן עבורכם מפני עניינים חוקיים שלהם אתם עלולים לא לשים לב או שאליהם, באופן טבעי, אין לכם מודעות. לכן, לאחר שמצאתם את הנכס הרצוי והחלטתם להתחיל בביצוע העסקה, התקשרו עם עורך דין שעליו אתם סומכים (או שעליו קבלתם המלצות טובות), וודאו שיעבור על כל מסמך שעליו אתם מתבקשים לחתום, ואף שיהיה נוכח בעת סיכום וחתימה על עניינים מהותיים במהלך ביצוע העסקה.
תפקידיו של עורך הדין בעת רכישת דירה
ראשית, עורך הדין צריך לוודא שהמוכר או מי מטעמו מצהיר כי אין מניעה כלשהי להעברת זכויותיו בדירה אל הרוכשים. בעזרתו, תצטרכו לוודא, לפני החתימה על הסכם רכישת הדירה, כי אין בנכס חריגות בנייה, שהוא נקי מכל שיעבוד, משכנתא, חוב או הפקעה לחובת לקוח אחר או כל זכות אחרת של צד ג'.
מיד לאחר החתימה על חוזה הקנייה ירשום עורך הדין הערת אזהרה לטובתכם - פעולה שלה חשיבות רבה מפני שהיא מבטיחה שהנכס לא יוכל להמכר לגורם אחר לאחר מכן.
מסמכים חשובים
עורך הדין מלווה את רוכשי הדירה לאורך כל תהליך הקנייה, ומפקח על התשלומים השונים עליהם התחייבו. לפני מסירת התשלום האחרון על עורך הדין לוודא קיומם של מסמכים שונים, המבטיחים סופית את העברת הדירה:
- פטור ממס שבח המופנה לרשם המקרקעין, על מנת להבטיח שחובות אלה לא יחולו על הרוכשים.
- ייפוי כוח בלתי חוזר לרישום העסקה, חתום על ידי המוכר.
- שטרי מכר חתומים.
- אישור הרשות המקומית לרשם המקרקעין.
- אישור מרשם המשכונות כי אין משכון על הדירה.
במקרה ולא יהיו ברשות המוכר אחד מהאישורים הנ"ל, יופקד התשלום האחרון בידי עורך דין בנאמנות עד להמצאתם. הפקדת התשלום בידי הנאמן נחשבת כתשלום אחרון לכל דבר ועניין, כך שהדירה יכולה להמסר במקרים מסויימים שעליהם יחליט עורך הדין שלכם.

אודות גיא מנדלסון

גיא מנדלסון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר