הזמנת אינסטלטור – לצאת מן המבוי הסתום | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הזמנת אינסטלטור – לצאת מן המבוי הסתום

פורסם בתאריך 07/27/2009 ע"י אורן שץ בקטגוריה שיפוצים | צפיות: 597 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אינסטלטור, אינסטלטורים, אינסטלציה

לא קל להיות אינסטלטור הגון ומקצועי. העבודה תובענית ולא נעימה, ההתרוצצויות ממקום למקום בחמסינים ובגשמים, התחרות קשה, ונוסף על כל אלו, אנו, הלקוחות תמיד איכשהו, נחשוב שעובדים עלינו.

טיפול בבעיות צנרת, עבור רובנו, הוא כשפת סינית מדוברת. אמנם אנו יודעים מה קורה מעל פני השטח, כאשר ישנה הצפה בכיור, טפטוף הברז, סתימה באמבטיה, אך בכל הקשור למה שקורה תחת פני השטח, צינורות, גומיות, ניאגרה, ניקוזים - כל אלו שייכים לממלכתו המסתורית של השרברב המיומן. אפילו סיפון עבור רובנו קשור באניות ולא בכיור המטבח. בדיוק למקרים כאלו נזדקק לשירותיו של בעל מקצוע מיומן.

כך מגיע אינסטלטור, המושיע יחד עם הכלים, הידע והמיומנות לטפל בבעיות אינסטלציה. שפקדו אותנו. אנו מסבירים את הבעיה, מלווים אותו אל המקום המדובר ומנסים להציץ מעבר לכתפו, אולי נלמד דבר מה חדש. האינסטלטור אז מסתכל, מאבחן, ומטפל בבעיה. לרוב, יסביר לנו שרברב, כיצד להימנע מהבעיה בעתיד, לאילו עזרים נזדקק בכדי לטפל בכך בעצמנו, וכיצד לתפעל אותם. אנחנו מהנהנים, מפנימים ורושמים לפנינו, ובכל זאת כאשר דרכנו נפרדות ,אנו יודעים, כי למרות הכול, מתישהו, נמצא עצמנו מרימים טלפון ומזמינים את אותו אינסטלטור שוב.

למצוא אינסטלטור


אין זו בעיה מיוחדת למצוא אינסטלטורבעלי מקצוע רבים סובבים אותנו במגנטים, פליירים, דפי זהב ואתרי אינטרנט. השאלה היא כיצד לבחור אינסטלטור זמין והוגן, הן מבחינת מחירים והם מבחינת עבודה שתתאים לצרכינו. הפרסום הטוב והאמין ביותר לכל איש מקצוע, הנו מפה לאוזן, כך שלעתים קרובי משפחה, חברים או קולגות יוכלו להפנותנו לאדם הנכון.

אם קצרה ידם מלהושיע, כדאי לבצע סקר שוק קצר. להתקשר אל האינסטלטור, להסביר לו את הבעיה, ולשאול כמה יעלה התיקון. לבעיות סטנדרטיות ישנו מחירון אינסטלטור קבוע, וניתן לקבל הערכת מחיר כבר בטלפון, לדוגמה, פתיחת סתימה בכיור עולה בסביבות ב-250 ש"ח, ואילו החלפת דוד תעלה באזור ה-400 ש"ח לא כולל המע"מ. אם אינסטלטור מתחמק מלנקוב בסכום ומתעקש לראות את הבעיה קודם לכן, כדאי להמשיך את סבב הטלפונים ולשמוע הצעות נוספות.

האינסטלטור בדרך – השאלה היא מתי בערך?


ברגע שמוצאים אינסטלטור, יש לקבוע זמן הגעה. טווח השעות של שרברבים וטכנאים, הוא נושא בעייתי. לא אחת מתבדחים על כך שאנשי מקצוע מציעים טווח שעות ש"סוגר" את כל היום. אין זה רחוק מן האמת. בדרך כלל אינסטלטור יציע טווח של כ-5 שעות בשעות היום, מה שעשוי לדרוש מאחד מבני הבית לקחת חצי יום חופש או יותר. אפשר להזמין שירות גם לשעות הערב, אך התעריף יהיה בהתאם. משעה 17:00 למשל, שזהו סיומו של יום עבודה, המחירים עשויים להתייקר בכ- 25%. מהשעה 20:00 כבר מדובר בעלייה של כ-50%, כך שאם לא בא לכם לבזבז יותר מדיי, עדיף להמתין לשעות האור לצורך הזמנת אינסטלטור.

אודות אורן שץ

אורן שץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר