משחקים לילדים בחופש הגדול והפעם- אסטרטגיה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


משחקים לילדים בחופש הגדול והפעם- אסטרטגיה

פורסם בתאריך 07/01/2013 ע"י asi levi בקטגוריה אינטרנט ומחשבים | צפיות: 1131 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: משחקי און ליין, משחקי מחשב, משחקי חשיבה, משחקי מחשבה

 החופש הגדול הגיע ועימו הגיעו המוני זעטוטים לרחובות העיר אשר שוטפים אות בלא מעש. אז נכון שקנינו לאותם אהובים קטנים חוברות לימוד לחופש הגדול כדי להעשיר את הידע שלהם ושלא ישכחו את החומר, אבל כמה אותם קטנטנים יכולים לבצע את אותה הפעולה מבלי שאף אחד נותן להם הדרכה ותשומת לב על כך?
בגלל שחם מאד וכבר די מסוכן להסתובב סתם כך ברחובות, ילדים מעדיפים להישאר בבית ומקום המוצא היחיד שהם רואים הוא המחשב. בזמנו, אנו היינו צופים באדיקות שעות על גבי שעות בערוצי תוכן לילדים, כיום, ילדים לא מתעניינים בתכניות שכאלו, הם פותחים טלוויזיה, אך גם את המחשב בו זמנית ומשחקים בו תוך כדי שהטלוויזיה ברקע.
אך אם כבר הם משחקים במשחקי מחשב, לפחות שישחקו במשחקי חשיבה, כאלו שנותנים להם ערך מוסף, אפילו עם הדמויות האהובות עליהן, כמו בוב ספוג או דורה למשל, למרות שיש משחקי אסטרטגיה רבים המלווים בטנקים או ביריות שהם גם כן משחקי חשיבה, אך אנו בוחרים שלא להביא לילדים שלנו את המשחקים הללו, אלה דווקא משחקי חשבון כאלו שאנחנו יודעים שאין בזה כל רע.
אבל לעיתים, סתם משחקי חשבון משעממים ואפילו מייאשים את הילד, לשם כך ישנם המון משחקי חשיבה שמלווים בשלל אטרקציות כמו משחקי זיכרון, משחקי מחשבה, משחקי חידות ומשחקי אסטרטגיה, כן אלו שאתם ההורים לא ממש אוהבים, אבל דווקא משחקי אסטרטגיה הם אלו שמתווים דרך וחשיבה היכן למקם כל דבר מה לעשות בשעת צרה ואיך להתגבר על טעויות ופחדים.
לא חייבים להיות משחקי אסטרטגיה כל כך אלימים ומזוויעים כדי לתת את התחושה, אלו דווקא יכולים להיות משחקי אסטרטגיה קלילים עם דמויות אהובות וידועות, שיפחיתו מכל הרוע ויעשו את ההפך, ילמדו משהו נוסף על החיים, מלבד להיות כל היום סגורים בארבעה קירות.
אתם וודאי לא תדעו מה הילד שלכם עושה כל היום, גם אם תתקינו מצלמות בבית- הוא לא באח הגדול ויש לו רשות לצאת החוצה ולראות חברים, מה גם שאתם לא כל היום תוכלו להסתכל על צג המראה מה קורה בבית- כי אתם עובדים, למי יש את כל היום פנוי לראות ולעקוב אחר הילד שלו?
לכן, גם ככה הוא ישחק במשחקים שאתם וודאי לא תאהבו, אז למה שאתם לא תנחו אותו במשחק כזה שהוא יאהב ואתם תאהבו לדעת שהוא לא אלים ולא משדר לילד זוועות אשר יהיו לו סיוטים אחר כך בלילות. היו אלו אתם שמגבילים את מה מותר ומה אסור אבל במסגרת המקובלת על שני הצדדים, לא רק חשבון, אנגלית ועברית זה מה שיעניין את הילד- בואו נודה בזאת. משחקים עם אקשן יעשו לו חוויה הרבה יותר נעימה מאשר לימוד שוטף, לכן היו אלו אתם שמציעים משחקים מגניבים, אך יחד עם זאת חינוכיים.

אודות asi levi

asi levi

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר