הטלוויזיה כמכתיבת שפה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הטלוויזיה כמכתיבת שפה

פורסם בתאריך 06/25/2013 ע"י asi levi בקטגוריה תרבות הפנאי | צפיות: 859 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: טלוויזיה, בגדים, צורת ליבוש, סגנון, סטייל, עולם

 לרובנו טלוויזיה נתפסת כעוד מסך בידורי שבא להעביר לנו את הזמן בין ארוחת הערב למיטה, אך לא כולם יודעים שטלוויזיה היא זו שמכתיבה לנו מה לעשות ואיך. לפני הכל- היא אומרת לנו מה לאכול, לא רק בפרסומות, היא מראה לנו המון תבשילים, או בתכניות בישול או בתכניות שלמות על אוכל, כך שגם אם אנחנו רוצים וגם אם לא, בסופו של דבר נאכל איפשהו את המאכל הזה, אם האמא בשלה, או הדודה, אם החותנת או האח, מישהו חייב לנסות את זה ואתם אלו שתאכלו את זה.
אחרי שאכלתם, אתם תלבשו את מה שמראים בטלוויזיה, כי יותר מדי חציות מותן פרחוניות לא יספיקו רק בחנויות, אתן תצטרכו אחת כזו גם לעצמכן, או חולצה מכופתרת, כזו שיש ל... אתם חייבים כזאת. ואביזרים? משקפי שמש עגולים יסנוורו לכם את העיניים וגם אתם תרוצו לחנויות לרכוש בדיוק את המשקף הכי לא מחמיא בעולם, אבל הכי שיקי, וכדי שדורין אטיאס- זו מהטלוויזיה לא תגיד עליכם שוק אלה שיק עם 5 דרקונים, אתם תעמדו גם שעות בתור לאותם זוג משקפים חסרות פרופורציות לפנים שלכם.
גם תכנית שהיא לא מהז'אנר האהוב עליכם, אבל כולם מדברים עליה, כל העולם ראה אותה ורק אתם לא, אז בשביל לדעת על מה מדובר אתם צופים בקטע או שניים ביוטיוב, אבל גם זה לא עובד אז אתם תראו את כל התכנית מהתחלה, למרות שזה מדע בדיוני, אבל הי, רצחו את הסטארקס וכולם בהלם, אז מה? לא תראו?
גם האח הדגול הפך בישראל לשיחת היום ורצח שהיה בבנק בבאר שבע פחת לעומת מה רוני מיילי אמר ללבנה ואיך הוא עף בגלל זה. אז גם מי שלא אוהב לראות תוכניות ריאליטי, שבוי בתוך השיחה הזו ואם הוא יגיד מילה על זה, כולם יסתכלו עליו כ"המוזר" שבא להציק לנו.
ומרוב שראינו כל כך הרבה פרקים רצופים של אותה תכנית, אנחנו לא שמים לב אבל אנחנו מתחילים לדבר כמוהם להתנהג כמותם, אפילו להתלבש או לעצב את שיערנו בדיוק כזהה לשלהם, אז מה אם זה קצוץ ולא מחמיא, זה הדמות עצמה ואני מזדהה עימה.
כל מה שהטלוויזיה מעבירה אתם לוקחים, זה לא משנה אם זה בא בלבוש פרסומת או סצנה מסדרה, זה כמו אויר, אם אתם רוצים ואם לא אתם תשאפו את זה, כך גם בטלוויזיה, אתם תהיו חלק מהעולם הזה וזה לא משנה אם אתם חושבים שאתם מיוחדים ולא כמו כולם, הרי שהוליווד מכתיבה לנו שפה וכולם אחריה, לא סתם שנבחר נשיא שחום עור בארצות הברית, הוליווד כבר שנים מפיקה סרטים וסדרות שמראים לנו כי הנשיא הוא שחור. אז אחרי שנתיים שלוש כשמגיעות הבחירות, מרוב שזה אצלכם בראש- תבחרו נשיא שחור. ככה זה לגבי הטלוויזיה וההשלכות שלה, מה שהיא מאכילה את כל העולם, כל העולם בולע. לא סתם קמים מטורפים שמאיימים על העולם. והעיקר שארצות הברית מאשימה את משחקי המחשב האלימים שמעודדים הרג ורצח- ומה התכנים הטלוויזיוניים שהם מראים לנו? ודאי שזה לא קשת בענן עם פרחים וסוסי פוני.

אודות asi levi

asi levi

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר