שיפוצים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


שיפוצים

פורסם בתאריך 06/18/2013 ע"י GoText כתיבת תוכן בקטגוריה שיפוצים | צפיות: 880 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: צביעת דירה, עבודות הריסה, תוספות בניה, GoText

הריסת קיר

 

שיפוצים

אנשים רבים מבצעים שיפוצים בביתם, פעם אחת או מספר פעמים במהלך חייהם. השיפוצים נועדו לתיקון של תקלות נרחבות בבית, לעיצוב מחודש של הדירה, להוספת חדרים, ליצירת חלוקה טובה יותר של חדרי הדירה ולעוד מטרות רבות ושונות. השיפוצים כוללים עבודות רבות מסוגים שונים, כמו למשל ריצוף, עבודות אינסטלציה, עבודות חשמל, צביעת דירה וכמובן – עבודות הריסה ובנייה.

הריסת קיר

הריסה של קירות בדירה היא חלק כמעט בלתי נפרד מביצוע שיפוצים. על מנת להגדיל חדרים או לחלק את חדרי הבית בצורה שונה כמו שעושים בכל תוספות בניה, יש צורך בביצוע של הריסת קירות ובנייה מחדש במקומות הרצויים. לעיתים מבצעים הריסה של קיר אחד בלבד בבית, כמו למשל כאשר רוצים להגדיל חדר אחד על חשבון החדר הצמוד אליו. אולם במקרים אחרים, כמו במקרה של עיצוב מחודש של הדירה כולה, יש צורך בהריסה של כל הקירות הפנימיים של הדירה ובנייתם מחדש.

שיקולים טכניים בהריסת קיר

כאשר ניגשים להריסת קירות, יש לדעת כי מדובר בעבודה קשה ומורכבת, אשר גוררת אחרי קשיים טכניים ומעשיים רבים. כדאי מאד לבדוק לפני תחילת השיפוצים אם אכן יש צורך להרוס את כל קירות המבנה, והאם ישנה אפשרות להשאיר חלק מן הקירות ולעשות בהם שימוש. כאשר הורסים את כל קירות הבית חשוב לתת את הדעת על מספר פרטים חשובים. ראשית, הריסה מלאה של כל קירות הבית גוררת אחרי הריסה מלאה של החיווט החשמלי בדירה, של הצנרת ושל פריטים נוספים אשר קשורים לקירות הפנימיים. הריסת קירות הבית באופן מלא גוררת צורך בבנייה מחדש של הצנרת והחשמל, עניין קשה הן מבחינה כלכלית והן מבחינה מעשית, ולכן מומלץ לשקול מראש האם אכן יש בכך צורך.

פינוי פסולת והחלטות נוספות

הריסת קיר יוצרת פסולת רבה בשטח הבניין – חלקי הקיר המפורקים בתוספת של אבק ולכלוך רב. חשוב לשקול לכתחילה כיצד תפונה הפסולת הזו מאתר הבנייה. כאשר מדובר בשיפוץ של דירה בקומה גבוהה, ישנן שתי אפשרויות עיקריות. האפשרות הראשונה היא פינוי באמצעות שרוול מיוחד לפינוי פסולת. האפשרות השנייה היא פינוי ידני של הפסולת, בעיקר באמצעות שימוש במעלית הבניין. לכל אחת משתי האפשרויות יתרונות וחסרונות משלה. לפועלים קל יותר, ברוב המקרים, להשתמש בשרוול לפינוי הפסולת, משום שהוא קל ונוח, וחוסך זמן ועבודה של פינוי ידני. פינוי הפסולת באופן ידני גם גורם ללכלוך רב בבניין, ובמיוחד במעלית – אם נעשה בה שימוש, מה שעלול להפריע מאד לדיירי הבניין. מצד שני, עצם ההריסה של הקירות גורמת ליצירה של רעש רב של הפטישים, הקונגו והמקדחות השונות, מה שמפריע מאד לדיירי הבניין האחרים. שימוש בשרוול לפינוי הפסולת מוסיף רעש נוסף לרעשים אלו, מכיוון שבכל פעם שפסולת הבניין יורדת בשרוול נוצר רעש חזק. במקרים מסוימים, הרעש הזה עלול להפריע לשכנים מאד, מה שנותן העדפה לפינוי ידני של הפסולת.

הריסת קיר – הביצוע

לפני שמתחילים בביצוע הפעולות המעשיות של הריסת הקיר, יש לדאוג לשני נושאים חשובים. ראשית, חובה לנתק את זרם החשמל המגיע לדירה לפני ביצוע ההריסה, מכיוון שמערכת החשמל עוברת בכל קירות הבית. אי ניתוק של מערכת החשמל עלול לגרום לקצר, להתחשמלות ואף לשריפה, חלילה. שנית, חשוב לבדוק מראש היכן בדירה קיימים עמודי בטון אשר מהווים חלק מיסודות הבניין. עמודים אלה אסור להרוס, אלא באישורו של מהנדס מומחה, משום שעמודים אלה תומכים ביציבותו של הבניין כולו. במקרים מסוימים, כאשר עומסי הבניין מתחלקים היטב בין העמודים האחרים או קירות מסוימים, ניתן להרוס עמוד בטון שנמצא בדירה, אולם יש לבדוק את העניין היטב, על מנת למנוע נזק חמור והרה אסון. תהליך הריסת הקירות מתחיל בחבטות של פטישים גדולים לכיוון מרכז הקיר, על מנת לשבור ולפורר את הבלוקים המרכיבים את הקיר. חבטות אלה שוברו את הבלוקים, אולם מותירות את חגורות הבטון לשלב מאוחר יותר. לאחר שבירת הבלוקים משתמשים בקונגו או במכשיר דומה על מנת לפורר את חגורות הבטון ולחשוף את מוטות הזיון שבתוכן. את המוטות הללו יש לחתוך באמצעות דיסק ייחודי. כך מנתקים את חגורות הבטון מעמודי היסוד של הבניין. חשוב להתייעץ עם מהנדס לגבי שלב זה, על מנת שלא לפגוע ביציבותם של עמודי היסוד.
 

אודות GoText כתיבת תוכן

GoText כתיבת תוכן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר