דוד שמש לחסכון בחשמל וסביבה ירוקה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


דוד שמש לחסכון בחשמל וסביבה ירוקה

פורסם בתאריך 06/17/2013 ע"י אילנית לוי בקטגוריה בית | צפיות: 824 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: דוד שמש בתל אביב, דוד שמש בחולון, דוד שמש חולון, דוד שמש בבת-ים, דוד שמש, דוד שמש מחיר, דודי שמש


דוד שמש חסכוני בחשמל
מ- 1976 קיימת תקנה שמחייבת כל בניין להתקין דוד שמש. התקנה חייבה את כל הבניינים, למעט בניינים גבוהים מאד, שבהם לא יהיה ניצול מירבי של אנרגיית השמש. התפיסה של דוד שמש כמוצר סולארי היא ניצול אנרגיית השמש ולפיכך חסכון עצום באנרגיית חשמל. בעידן שבו החשמל רק מתייקר, יש לכך תרומה נכרת. יתרון נוסף לדוד השמש הוא אי פליטה של גזים רעילים כתוצאה מירידה בשימוש בחשמל. כך למעשה נתפס דוד השמש כתורם לאיכות הסביבה. דוד השמש הופך בלחיצת כפתור פשוטה לדוד חשמל בימי החורף הקרים. כך שגם בימים שאינם שטופי שמש הדוד מספק לנו פתרון. דוד השמש תפס תאוצה בישראל בעיקר בשל העובדה שהיא ארץ חמה. אם תביטו גבוה אל בנייני העיר תל אביב, תוכלו לראות גגות בניינים רבים עמוסים בדודי שמש.

מערכות דוד שמש
עם השנים קמו חברות רבות העוסקות בייצור של דודי שמש. בינהן אמקור, אמישרגז, ירדן, אור הטבע, נמרוד, כרומגן. ועוד.דודי השמש מגיעים בנפחים שונים, ואת הנפח הרצוי לכם תבחרו לפי מספר הנפשות במשפחה. תוכלו למצוא בשוק דוד שמש בנפח 30-200 ליטר. השוק מציע מגוון רחב של דודי שמש במערכות שונות. מערכת פתוחה מתאימה לאיזורים בהם המים ללא אבנית. מערכת סגורה תתאים לאיזורים בהם המים מכילים אבנית. ניתן למצוא גם מערכת צללית. מדובר במערכת נמוכה שנותנת פן אסתטי. לדודים מצטרפים קולטני השמש.

קולטני שמש
אחד המרכיבים החשובים בדוד הוא מערכת קולטני השמש. גם פה, ממש כמו בדוד, יש לבחור גודל לפי מספר הנפשות בבית. הקולט צריך להיות חשוף כמה שיותר לשמש. יש להציבו בזוית של 40-45 מעלות לשמש בשעות החמות, לכיוון דרום לרוב, הכיוון החם ביותר. שמשת הקולט צריכה להיות חזקה ועמידה בפני שינויי מזג האויר, רוחות, סערות וכדומה. חשוב מאד לתחזק את הקולטים והדוד בתחזוקה שנתית/דו שנתית. את הטיפול חשוב שיעשה איש מקצוע שיסיר אבנית וישמור על חייו מדף ארוכים יותר של הקולטנים ודוד השמש. יש לשים לב שאין נזילות ואם גיליתם יש לטפל מייד שלא יחמיר המצב ועלות התיקון תהיה גבוהה יותר. שימו לב, אם המים מתחממים לאט או מתקררים מהר, זה יעיד על תקלה ויש להזמין טכנאי. לא תמיד כדאי לתקן. לפעמים עלות התיקון גבוהה מדי ועדיף כבר להתקין דוד שמש חדש. בכל מקרה, בחרו חברה אמינה, בעלת מוניטין שתספק אחריות מקיפה לפחות ל- 5-6 שנים. יש חברות שאינן מבצעות התקנה ותצטרכו לפנות למתקין עצמאי. מתקינים רבים רוכשים בעצמם את הדוד ודואגים להובילו עד לביתכם ולבצע התקנה. תוכלו למצוא מתקיני דוד שמש בתל אביב, בצפון ובדרום הארץ. 

 

 

 

אודות אילנית לוי

אילנית לוי, איל מדיה, תוכן שיווקי וסרטונים לקידום אתרים

אילנית לוי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר