קסדה לאופנוע - בראש ובראשונה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


קסדה לאופנוע - בראש ובראשונה

פורסם בתאריך 06/11/2013 ע"י דני ביטון בקטגוריה רכב | צפיות: 783 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אופנועים, קסדות, קסדה לאופנוע, בטיחות בדרכים

קסדה היא האלמנט החשוב ביותר במיגון אישי לרוכב האופנוע. היא מגנה על הראש ואין צורך להוסיף מעבר לכך. לכן, קניית קסדה היא אולי הדבר המרכזי בו אין לחסוך בעלויות או להיות מושפעים משיקולים תקציביים. זכרו שמדובר בחייכם.

דגשים חשובים בבחירת קסדה לאופנוע


לפני רכישת קסדה לאופנוע חשוב לוודא כי היא נושאת תו תקן המאשר את אישורה לשמש כקסדה על פי התקנים העולמיים. חשוב לזכור כי הקסדות נחלקות לקטגוריות לפי סוג האופנוע ואופי הרכיבה, לדוגמה, קסדה לרכיבה בעיר, לאופנועי שטח, לרכיבה ספורטיבי וכדומה. כשאתם רוכשים קסדה לאופנוע, הסבירו לאיזו מטרה היא משמשת. אתם חייבים למדוד אותה ולוודא כי הראש אינו זז באופן חופשי בתוכה ויחד עם זאת שאינה הדוקה ולוחצת מדי. מבנה הקסדה צריך להיות כזה שישמור על הראש והסנטר של החובש אותה ושיהיו בה פתחי אוורור. פתחים אלו מסייעים למניעת היווצרותם של אדים בתוכה. החומרים המומלצים הם קרבון וקבלר. רצוי להמנע מקסדות פלסטיק. משקף הקסדה צריך להיות בנוי כך שיאפשר שדה ראייה רחב ומומלץ שיהיה בו ציפוי למניעת שריטות ולהצטברות אדים.


בעת מדידת קסדה לאופנוע השאירו אותה כמה דקות על ראשכם וממש תחושו אותה. הדקו את הרצועות היטב ותראו איך אתם מרגישים איתה. מיותר לציין כי ברגע האמת, כלומר ברכיבה עצמה זכרו תמיד להדק את הרצועה ולסור את המנעול של הקסדה.

מלאה או "ריקה"


ישנם כמה סוגי קסדה. קסדה מלאה היא קסדה המתאימה לרכיבות ארוכות ובין עירוניות, יש להם משקף אינטגרלי השומר על הרוח המציקה לעיניים, אבק ולכלוכים, במיוחד במהירות רכיבה גבוהה. מצמוץ אחד שלא במקומו ואובדן ראייה רגעי עלול להיות קטלני!


קסדה לאופנוע הנקראת קסדת 3/4 היא קסדה אוורירית יותר ומתאימה לרכיבה בתוך העיר ובעונות חמות יותר. היא גם נוחה יותר לרוכבים המרכיבים משקפי ראייה. קסדת שלושה רבעים קרויה כך מאחר והיא מציעה משקף שהוא ניתן לפריקה, לכן מתאימה למרכיבי משקפיים ושומר על אוזניים וצידי הראש. לעומתה קסדה הנקראת "קסדת חצי", מכסה בערך מחצית מראשו של הרוכב, מעל קו האוזניים ומהמצח העליון ועד אחורי ברש כאשר שאר חלקי ראשו של הרוכב הם חשופים לגמרי ולרוב לא יהי ה בה גם משקף. קסדה זו היא בין המסוכנות שישנן ולא שומרת על הרוכב מפני פגיעות מצח, לחיים, אף ומצח.


למעשה קסדה מלאה מציעה את המיגון המלא והרחב ביותר לראש. יש בה גם אמצעי מיגון קשיחים וקבועים בקו הלסת ובמצח ומשקף החזית שלה, כשהוא סגור לא מעוגן רק לחלק העליון של הקסדה. הוא נתמך בקסדה בכל ההיקף שלו ועמיד מאד בפני גורמים זרים העלולים לחדור לעיניים.
 

אודות דני ביטון

דני ביטון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר