משחקי חשיבה שמפתחים את הדמיון | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


משחקי חשיבה שמפתחים את הדמיון

פורסם בתאריך 06/10/2013 ע"י asi levi בקטגוריה אינטרנט ומחשבים | צפיות: 1194 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: משחקי און ליין, משחקי מחשב, משחקי חשיבה, משחקי מחשבה

 משחקי חשיבה בשנים האחרונות נהיו כיפיים יותר ויותר, מה שעושה לילדים חשק לשחק פחות במשחקים אלימים ויותר ללכת לכיוון החשיבתי, אך אנחנו כהורים לא תמיד שמים לב במה הילד שלנו משחק ולעיתים שוכחים שמשחקי חשיבה יכולים לתרום רבות למוחו והבנתו של הילד.
משחקי חשיבה אינם צריכים להיות בנויים רק על כפל וחילוק או חיבור וחיסור, שהילד יתמקצע יותר בחשבון, הם יכולים לשלב מגוון רחב של הזדמנויות עבור הילד הן ברמה החשיבתית והן ברמה היצירתית, כך למשל הילד לומד מספר דרכים איך להעביר כדור, קו, יצור, חיה או כל דבר אחר ממקום למקום בעזרת כמה פעולות פשוטות, למרות שהוא חווה מכשולים בדרך, אך לשם כך עליו להפעיל את החשיבה היצירתית שלו ולבנות לעצמו קו דמיוני אשר יוביל אותו לפענוח התשובה.
על הילד לפתור המון חידות במגוון עצות, החידות לא חייבות להיות כתובות, אלה דווקא הוא צריך לגלות מה צריך לעשות במשחק הזה, מה שנותן לו יותר אתגר בראש ויותר זמן להפעיל את החשיבה.
אנו רואים שנכנסים לשוק יותר משחקי חשיבה מאשר משחקי לוחמה כך הילד יכול לשחק במגוון רחב שלמשחקים ולא לשים לב שהוא בעצם משכיל מהם ולא רק יושב ומקיש על שני מקשים ומתנוון מול המחשב.
משחקים כמו בבלס ואפילו משחקי בוב ספוג הן דרך נפלאה ללמד את הילד על חשיבה נכונה, למרות שהם ממש כיפיים הם יכולים גם ללמד את הילד דבר או שניים ולפתח לו את החשיבה היצירתית ולהפעיל לו יותר את הדמיון.
משחקי דורה למשל הם ידועים בלימוד שלהם, על הילד להבין מה דורה וחבריה צריכים בכל אחד מהמשחקים ולעזור להם למצוא את מעוז חפצם. משחקים אלו הם יותר לימודיים אבל כמו שאנו מכירים את דורה היא ילדה חביבה ולא מורה צעקנית, כל ילד אוהב את דורה ושהיא מלמדת אותו אנגלית וספרדית בליווי שירים ומנגינות זה בכלל לא נראה כיתת לימוד אלה חוויה נעימה. כשדורה מלמדת על צבעים וצורות הילד לא ממש חושב שזה משחק לימוד כי אין פה כל סימן של שיעורי בית, אבל דורה מחדירה לילד בזכות המשחקים הללו כמה חשוב לשנן את המילים ואיך ניתן לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.
דורה ובוב ספוג שניהם דמויות ילדים אהובות ובכך שהילדים רוצים להתחקות אחריהם, המפתחים עשו זאת יחד עם אותן דמויות אשר בעצם נותנות ערך מוסף לילד. מלבד שינון יבש של מילים ופתירת תרגילים, הדמויות הללו מביאות עולם ומלואו של משחקים אשר מפתחים לילד את הדמיון, את אוצר המילים ובעיקר את החשיבה.
גם משחקים אחרים כמו משחקי קלפים, כמו סוליטר למשל מאד מפקסים את הילד וגורמים לו להיות יותר קשוב ועם יותר ריכוז מאשר הוא בדרך כלל, כי כדי לסיים את כל החפיסה צריך לעשות מהלכים במלוא הריכוז.
לכן משחקי חשיבה יכולים לילד ללמוד גם מבלי לפתוח ספר הם מלמדים אותו להתרכז כשהוא פותח את הספר.

אודות asi levi

asi levi

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר