שיקולים סביבתיים שחשוב לקחת בחשבון בעת רכישת דירה חדשה מקבלן | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


שיקולים סביבתיים שחשוב לקחת בחשבון בעת רכישת דירה חדשה מקבלן

פורסם בתאריך 06/06/2013 ע"י גיא מנדלסון בקטגוריה נדל"ן ובניה | צפיות: 770 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נדלן, השקעה, דירות מגורים, השקעה בנדלן, עורך דין מקרקעין, רכישת דירה, מס שבח, מחשבון מס רכישה, מס שבח מקרקעין, עורך דין, מקרקעין, נדל"ן, נדל ן,

רכישת דירה חדשה היא עניין לא פשוט עבור רבים מאיתנו. למעט הסכומים העצומים של הכסף הנדרש לשם כך, וההוצאות הבלתי נגמרות – ראוי לזכור שמדובר בתהליך ארוך ובמקרים מסויימים יש צורך לבדוק ולקחת מספר פרמטרים חשובים בחשבון – לפני שמבצעים את ההחלטה החשובה הזו. עם כל כך הרבה מאמץ, חרטות הרי לא באות בחשבון. בדקו היטב את הסביבה בה אתם עומדים לגור, וודאו שהיא מתאימה היטב לאופי החיים שאתם מתכננים בבית החדש כל אלה לפני חתימת החוזה.
האוכלוסייה המקומית
בין אם אתם עוברים לגור ביישוב קטן ובין אם מדובר בעיר גדולה – האוכלוסייה שבתוכה תגורו היא פרמטר חשוב. בדקו איזו אוכלוסייה גרה בשכונה המיועדת, והאם היא מתאימה לכם. האם זו אוכלוסייה מבוגרת? או אוכלוסייה של צעירים? משפחות? ומה לגבי המצב הסוציו-אקונומי של הדיירים בשכונה? אל תקלו ראש בשאלות הללו, בעיקר אם אתם מתכננים את חייכם לאורך זמן באותו בית.
הנוף והסביבה
התייחסו לנוף ולסביבה הפיזית של מקום המגורים החדש. בדקו אם הסביבה מטופחת או מוזנחת, אם הדירה נמצאת בקירבה לשטחים ירוקים (גינות ציבוריות ופארקים עירוניים), ואפילו מה הנוף שמשתקף מחלון הבית (בעיקר אם אתם עוברים לשכונה שנמצאת אחרי תקופת ההאצה בבנייה).
קרבה למקומות תעסוקה ולמקום העבודה
אם אתם נמצאים במקום עבודה קבוע – מה יכול להיות טוב יותר מאשר לעבור לגור בקרבה סבירה אליו? במידה ואתם מתכננים את הקריירה העתידית שלכם לשנים הקרובות, בדקו מה האופציות התעסוקתיות העומדות בפניכם, והאם יש לכם אפשרות להתפתחות באותה סביבה.
אפשרויות תחבורה
התחבורה הינה אחד הפרמטרים החשובים ביותר במדינתנו הקטנטונת. במדינה שבה יש בעיות תחבורה לא מועטות, כדאי לבדוק היטב את האפשרויות העומדות בפניכם להתניידות: מהם אמצעי התחבורה הציבורית העומדים לרשותכם ולרשות בני המשפחה, והאם הם סדירים? במידה ובחרתם לגור ביישוב מרוחק – האם עומדים לרשותכם אמצעי תחבורה יעילים? האם ישנם כבישים מסודרים וחדישים המובילים למקומות המרכזיים בסביבה? אל תקלו ראש בנתונים הללו מפני שאיכות חייכם תלויה בהם במידה רבה.
מוסדות ומסגרות חינוכיות
לבעלי משפחות עם ילדים זהו בוודאי הנתון החשוב ביותר לבדיקה. מהם מוסדות החינוך (כולל גני ילדים ושבט צופים) הקרובים לאיזור המגורים, ומה איכותם? האם הם קרובים כדי כך שהילדים יוכלו ללכת ברגל למוסדות החינוך? האם ישנם בתי ספר תיכוניים איכותיים בסביבת המגורים? כחלק מהבדיקה הכוללת, כדאי לבדוק לאילו מוסדות חינוך שולח משרד החינוך את תושבי השכונה, ומה רמתם. גם בדיקת אופציות להשכלה גבוהה היא חשובה, הן בשביל ילדיכם בעתיד, והן בשביל תכניות עתידיות שעשויות להיות לכם.

אודות גיא מנדלסון

גיא מנדלסון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר