דודי שמש – כיצד לחסוך בחשמל בדוד שמש | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


דודי שמש – כיצד לחסוך בחשמל בדוד שמש

פורסם בתאריך 08/26/2008 ע"י מערכת פאוורפון בקטגוריה אומנות | צפיות: 2200 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: דודי שמש, דוד שמש


תפקידם של דודי שמש בבית הוא לספק מים חמים, ולכן בגלל היותם מרכיב עיקרי בבית חלק גדול מהוצאות החשמל הם בגלל דודי שמש המותקנים בביתכם.
כמות המים אותה אתם צורכים על בסיס יומי היא שתכתיב את משך זמן הפעולה של דודי שמש. משך הזמן שבו נמצא דוד השמש במצב הפעלה , אינו שווה בהכרח למשך הזמן שבו פועל גוף החימום בפועל. זאת מפני שטיימר השעון של דודי שמש מפסיק את פעולת גוף החימום כשהמים מגיעים לטמפרטורה אליה הוא כוונן.
כאשר טמפרטורת המים בדוד תרד מתחת לזאת שאליה כוונה, תתחיל מחדש פעולת גוף החימום של דודי שמש.ככל שהדוד השמש יפעל זמן רב יותר, כך תגדל כמות המים העומדת לרשותכם. לכן, במקרה של חימום מים מעבר לכמות אותה אתם צורכים, שארית המים החמים בתוך דודי שמש מתקררת ונוצר בזבוז כסף וחשמל.
ברור שלא ניתן למנוע את תופעה זאת שמתרחשת בתוך גוף החימום של דודי שמש לחלוטין, אבל ניתן לנסות ולהעריך את כמות המים הנצרכת על ידי בני הבית, כי בהערכה זו טמון החיסכון. יש לבצע כמה ניסיונות כדי לבדוק מהו משך זמן ההפעלה המתאים ביותר בעונות השנה השונות. ככלל, יש להפעיל דודי שמש קרוב ככל האפשר למועד השימוש במים, במטרה להפחית את איבוד החום בדוד, כאשר שומרים בו מים חמים. בדוד מבודד כהלכה, נמוך שיעור הפסד החום, והמים החמים נשמרים בו למשך זמן ממושך יחסית.
עם זאת, החימום המוקדם של המים ושמירתם חמים בתוך דודי שמש, מאפשרים לנצל בצורה טובה יותר את חיבור החשמל הקיים בדירתכם. חיבור זה, קובע למעשה את ההספק המרבי של כלל המכשירים הניתנים להפעלה בו-זמנית בדירה. מכאן, שאם יופעלו דודי שמש בשעות פחות עמוסות, שבהן אין שימוש מוגבר במספר מכשירי חשמל בבת-אחד, תוכלו "לפנות מקום" להפעלה של מכשיר אחר, כגון תנור חימום או מזגן
דודי שמש – שימוש מומלץ למקסימום חיסכון
אצל דודי שמש מבודדים כמו שצריך, שיעור הפסד החום נמוך, והמים החמים נשמרים בתוכם למשך זמן ממושך יחסית.
עם זאת, החימום המוקדם של המים בתוך דודי שמש ושמירתם חמים בדוד, מאפשרים לנצל בצורה טובה יותר את חיבור החשמל הקיים בדירתכם. חיבור זה, קובע למעשה את ההספק המרבי של כלל המכשירים הניתנים להפעלה בו-זמנית בדירה.
טיפים לתחזוקת דוד השמש

הבדיקה המומלצת: הדלקת מפסק החימום מספר פעמים לתקופת זמן קצרה. במידה ואין כשלים בגוף החימום של דודי שמש ובמערכת שלהם, הזרמת מים חמים לדירת המגורים תהיה תקינה.

בדיקות מומלצות נוספות: בדיקת נזילות מים בחיבורי הצנרת, בתחתית דוד השמש. מומלץ בנוסף לבדוק את עיגון המערכת לגג. במידת הצורך רצוי להוסיף חיזוקים נוספים.

טיפול מונע - אחת לשנה, כדאי לסגור את הברז הראשי ולפתוח את הפקקים של הצנרת שבתחתית הקולטים - לתת למים המלוכלכים שכוללים שאריות חלודה לשטוף את כל מעברי המיים שבמערכת ולצאת החוצה.
לדאוג לבידוד תרמי נאות לצינורות המובילים את המים החמים מדוד השמש המותקן על הגג אל תוך הבית, כדי למנוע איבוד חום מיותר. יש לדאוג לתקינות הבידוד לאורך זמן.
אחת לשנה לפחות, לדאוג לניקוי של קולטי השמש מן האבק המצטבר על פניהם, כדי שלא יאבדו מיעילותם.

אודות מערכת פאוורפון

מערכת פאוורפון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר