תוכנת הנהלת חשבונות- למה זה כל כך כדאי? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


תוכנת הנהלת חשבונות- למה זה כל כך כדאי?

פורסם בתאריך 05/26/2013 ע"י שלמה אליאס בקטגוריה שירותים עסקיים | צפיות: 747 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: הנהלת חשבונות

רבות נאמר על יעילותו של המחשב ככלי תקשורת, כאמצעי לקבלת מידע בנושאים שונים ומגוונים וכמובן ככלי עבודה. המחשב נכנס לחיינו ביתר שאת בשני העשורים האחרונים וכיום אין כמעט בית או עסק בישראל שלא נהנה משירותי מחשב על כל גווניהם. עולם העסקים השתנה לבלי הכר מאז פ]רץ המחשב לחיינו וכיום המחשב מאגד בתוכו את כל מערכות התקשורת. בנוסף, תוכנות שונות מאפשרות לעסקים ולחברות להתנהל בצורה יעילה ומהירה, כמו למשל תוכנת הנהלת חשבונות.
מה עושה התוכנה?
תוכנת הנהלת חשבונות היא תוכנה מקצועית שמאפשרת לעובדי העסק לנהל את הצד הפיננסי של העסק בצורה יעילה הרבה יותר. האי מאפשרת לפצל מסכים ולראות נתונים שונים באותו מסך וכל לעבוד על חשבוניות בצורה מהירה ברבה יותר. בעזרת תוכנת הנהלת חשבונות ניתן לראות מסמכים שמקושרים כנספחים לחשבונית, רשימת תעודות משלוח שהחשבונית הופקה עבורן, רשימת קבלות עם תשלומים חלקיים שהתקבלו כנגד החשבונית ועוד.
פריצת דרך של ממש
בנושא של חשבוניות למשל, מדובר בפריצת דרך של ממש. לא מעט בעלי עסקים נתקלים בקושי על הרקע של הצורך להפיק חשבונית עבור כל עסקה. בשל הרצון לתת ללקוח תנאי אשראי טובים, הם נאלצים לשלם את המע"מ עבור החשבונית עוד לפני שקיבלו את התשלום בפעול. תוכנת הנהלת חשבונות פותרת את הבעיה הזו בכך שהיא מאפשרת להפיק קבלה במעמד העסקה והפקת חשבונית רק במעמד כל הפירעון של כל תשלום בנפרד.
כך למשל עסקה רבת תשלומים לא תפגע במאזן של העסק משום שבעל העסק יפיק בעזרת התוכנה חשבונית עבור כל תשלום לאחר הפירעון שלו. היתרון המשמעותי והבלט של שימוש תוכנה במקרה זה נעוץ בכך שהיא חוסכת את הצורך בניהול רישום מדויק ועקבי שדורש משאבים רבים ועלול לגרום לשורה של טעויות אנוש. בנוסף, ניתן לתכנת את התוכנה לשלוח את החשבונית ללקוח באופן אוטומטי, מה שמקל משמעותית על ביצוע הפעולה ומפנה את עובדי העסק לעסוק בתכנים אחרים חשובים יותר.
אין כל ספק שכל בעל עסק יכול להפיק רבות משימוש בתוכנת הנהלת חשבונות בתנאי שיידע להתאימה לאופי העסק, לשיטת העובדה בו ולצרכים המיוחדים לו.

 

אודות שלמה אליאס

שלמה אליאס - רואה חשבון, מומחה בהנהלת חשבונות

שלמה אליאס

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר