מה ההבדל בין שרת וירטואלי לשרת שיתופי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מה ההבדל בין שרת וירטואלי לשרת שיתופי

פורסם בתאריך 05/06/2013 ע"י רועי בלומשטיין בקטגוריה אינטרנט ומחשבים | צפיות: 988 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: שרת וירטואלי, שרתים וירטואלים, אחסון אתר, אחסון אתרים, שרת VPS, שרתי VPS

הגמישות של החומרה והתוכנה
אם בשרת שיתופי תהליכים של שדרוג חומרה הם כאלו שמצריכים ידע של אנשי מקצוע, הרי ששרתים וירטואליים מספקים תהליך קל מאוד של שדרוג. גם בכל הקשור לאפליקציות, הרי שההתקנה שלהן בשרתי אחסון אתרים שיתופיים בסיסית ומוגבלת, ואילו שרת וירטואלי מאפשר למנהל ה-VPS להתקין ולעדכן כל אפליקציה שבה הוא חושק.

המהירות מדברת
יפה לראות כיצד חלוקת המשאבים של שרת וירטואלי יוצרת יתרון אמיתי בכל הקשור למהירות שאתר אינטרנט יכול להציג לגולשיו. מאחר ושרת שיתופי מארח מאות אתרי אינטרנט שיושבים על אותם המשאבים מבלי חלוקה מבוקרת, הרי שמדובר באטיות לא פשוטה. לעומת זאת, המשתמשים רואים כיצד גם הקצאת התעבורה של שרתים וירטואליים לחשבון של המשתמש של שרת VPS בודד היא גדולה בצורה ניכרת מזו של חשבון של בעל אתר המאוחסן בשרת שיתופי.

הקצאה מובטחת של הזיכרון
שרת וירטואלי מבודד משאר השרתים הווירטואליים האחרים, ולכן הוא זוכה להקצאת זיכרון יותר גדולה שבלעדית רק לשרתי ה-VPS. דבר זה שונה לחלוטין ממה שקורה בשרתים שיתופיים.

כל הגיבוי שצריך, ורמת אבטחה מרשימה
בשרת VPS אין צורך להיות מומחה לגיבויים מאחר ומדובר בתהליך קל ומהיר. גם רמת האבטחה של שרת וירטואלי גבוהה יותר מאחר והוא מבודד ובכך הוא הופך להיות הרבה פחות חשוף לפריצות שונות. שרת שיתופי חשוף לפריצות שיכולות להגיע בגלל שרתים אחרים שקשורים אליו.

בין מהירות לחיסכון
לקוחות רבים שמחים לראות כיצד השרתים הווירטואליים אינם מציגים רק קדמה ואפשרות חכמה לניצול משאבים, אלא שהם גם חוסכים אנרגיה, שומרים על הסביבה, מאפשרים התקנה מהירה של השרת, מציעים חבילות מותאמות אישית ועוד. כך, לעומת שרתים שיתופיים פיסיים, הם יוצרים אפשרות אמיתית לחיסכון חשוב עבור כל ארגון.

אחרון חביב, המחיר
באופן ברור, כל אחד ישמח לגלות ששירות של אחסון אתרים הוא כזה שמציג לא רק איכות אמיתית, יציבות, מהירות ופונקציות נוחות ומתקדמות, אלא שהוא גם כלכלי ואפילו זול. לכן חשוב להדגיש כיצד שלל היתרונות שהוצגו לעיל ומשבחים את היכולות של שרת וירטואלי מצוין, הם גם אלו שמדגישים עד כמה שרתים אלו פועלים כמו שרת רגיל אך עולים לכל לקוח פחות מאשר שרתים שיתופיים.
 

אודות רועי בלומשטיין

רועי בלומשטיין

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר