פחד מהצלחה, מה עושים? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


פחד מהצלחה, מה עושים?

פורסם בתאריך 07/21/2009 ע"י עדי ברן בקטגוריה קידום אישי | צפיות: 1761 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: NLP, דמיון מודרך, מחשבה יוצרת מציאות, אמונה יוצרת מציאות, דמיון מודרך ו NLP, דמיון מודרך ו-NLP, אימון NLP, NLP קואצ'ינג, הצלחה, פחד מהצלחה, פחדים, תקיעויות, כוח המחשבה, כוחו של הלא מודע, כוחו של התת מודע, כוח המוח, הסוד, דמיון מודרך להצלחה"הפחד העמוק ביותר שלנו הוא לא שמא אנחנו חלשים.
הפחד העמוק ביותר שלנו הוא
שאנחנו בעלי עוצמה שמעל לכל שיעור.
זה האור שבנו – לא האפלה שבתוכנו – שמפחיד אותנו יותר מכל.
אנחנו שואלים את עצמנו –
איזה זכות יש לי להיות מבריק, יפהפה, מוכשר ואהוב?
למען האמת - איזו זכות יש לך לא להיות?
אין שום דבר נאור בלהצטמק כדי שאחרים לא ירגישו חסרי-ביטחון.
ככל שניתן לברק שלנו להאיר, אנחנו מעניקים, בלי מודע,
רשות לאחרים לעשות כמונו.
ככל שנשתחרר מהפחדים שלנו, נוכחותנו תשחרר אחרים מפחד."
נלסון מנדלה
הרבה ניכתב על הפחד מהצלחה, משפטים כמו "אני לא מספיק טובה" "אני לא בסדר" מאפיינים לעיתים אנשים שרוצים להצליח, אבל איפה שהוא בתוכם מרגישים שזה לא מגיע להם.
כשהייתי סטודנטית הופתעתי מאד לגלות שהתקבלתי לתואר שני במכון יוקרתי בארץ, ביומי הראשון שם פגשתי בחור שלמד שנה מעלי ונחשב למבריק בתחומו, אחד כזה שכולם הבינו אייך התקבל למקום יוקרתי כל כך. "אני יודע מה את חושבת" הוא אמר לי, "את חושבת וואו לאן הגעתי? אייך התקבלתי? בטח כולם פה מסביב גאונים ורק אני בטעות כאן. אני צריכה להיזהר שלא יגלו את זה..." נדהמתי, האם הבחור קורא מחשבות בנוסף לכל מעלותיו? "אייך אתה יודע? " שאלתי "פשוט" הוא אמר "זה מה שאני חשבתי כשקיבלו אותי... "
התחושה שהצלחות קודמות שלך היו לגמרי מקריות, והנה עוד צעד נוסף והתרמית הגדולה תתגלה מוכרת לרבים. תופתעי לגלות שאנשים רבים מרגישים שהם נמצאים במקום שאינם ראויים לו, ומפחדים שעוד צעד קטן והכול יתמוטט... כשבעצם אין כל קשר בין הפחד הזה למציאות...
כרגיל ב NLP כשאנחנו נתקלות במכשול אנחנו מניחות לרגע לשאלה למה זה קורה, ופונות אל השאלה אייך, אייך אהפוך את הפחד למנוע של הצלחה.
אז הנה כמה טיפים:

 

1. מקדי את עצמך, באיזה שינוי את מעוניינת. האם שינוי ברמה ההתנהגותית: בדרך בה את מגיבה ופועלת, אולי ברמת הכישורים והידע הדרושים לעסק שלך, אולי ברמה גבוהה יותר האמונות או הערכים המכוונים אותך או אולי אפילו ברמת הזהות. לכל שינוי שתרצי חשוב לברר מה ייתן לך פידבק שאת אכן פועלת בצורה מוצלחת שמקדמת אותך, אייך תתנהגי? מה תחשבי? מה תרגישי? מה תראי? מה תשמעי? מה תחושי בגוף? מה משמעות השינוי הזה עבורך כאדם?
2. למדי אייך את בונה פחד. אייך את נכנסת למצב של פחד, אולי משהו שאת רואה (תמונה חיצונית או פנימית), שומעת, חשה בגוף, מחשבה שעולה? רגש? מה שרשרת ההתרחשויות הפנימיות כשאת מפחדת. (כשמזהים את ההתרחשות הפנימית ניתן לשנות את החוויה וההתנהגות).
3. זהי כיצד את משתמשת במילים לבניית מוטיבציה. שימי לב למילות הבחירה והכפייה בהן את משתמשת כאשר את מתארת משהו שאת תקועה בו (רוצה חייבת, בוחרת, מעדיפה, לא יכולה וכ"ו). שימי לב למילות הבחירה והכפייה בהן את משתמשת כאשר את מדברת על משהו אותו את עושה בקלות עם הרבה מוטיבציה. מה למדת מההשוואה? השתמשי במילים בונות המוטיבציה במקומות בהם את תקועה ושימי לב מה קורה.
4. זהי אילו דימויים מפעילים אותך. כמו מה את חווה את הפחד? איזה דימוי עולה בך? ומה היית רוצה שיקרה עם הדימוי הזה? לדוגמא אם את חווה את הפחד כמו אזיקים על ידייך מה היית שיקרה לאזיקים? אם תחושה של מערבולת פנימית למה היית רוצה להפוך את המערבולת? שימי לב מה קורה לך כשאת משחקת בדימויים.
5. ואפשר גם להשתמש בפחד לטובתך. דמייני שני סוסים חזקים בריאים ומלאי אנרגיה המושכים במרץ רב עגלה. סוס אחד למזרח והשני למערב. מה קורה לעגלה? תקועה. כך גם את כשחלק בך מושך להצלחה והשני מפחד ומושך לכיוון המנוגד, את חווה קונפליקט פנימי המוביל לתקיעות. את יכולה כמובן לשחרר את הסוס המתנגד או לאלץ אותו לשנות כיוון. הNLP מציעה לך להקדיש קצת זמן כדי לברר, מה מנסה סוס הפחד להשיג עבורך? לאילו ערכים בחייך הוא נאמן? מפני מה הוא מגן עלייך? ברור כזה מציף פעמים רבות ערכים שמבקשים מענה ואמונות יסוד או דפוסי תגובה שהגיע הזמן לעדכן. ידיעת הכוונה החיובית של כל סוס, כל חלק בך שמשפיע על ההתנהלות שלך בעסק, פותחת פתח לדיוק ההצלחה שלך ומציאת אסטרטגיות חדשות. יישוב הקונפליקט משחרר כמות גדולה מאד של אנרגיה לטובתך, ומאפשר לך גישה לכל המשאבים הפנימיים שלך.
בהצלחה.

 

 

 

אודות עדי ברן

עדי ברן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר