הדברים שקל "לפספס" בעת רכישת דירה חדשה מקבלן– חלק ב' | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הדברים שקל "לפספס" בעת רכישת דירה חדשה מקבלן– חלק ב'

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
04/25/2013 ע"י גיא מנדלסון בקטגוריה נדל"ן ובניה | צפיות: 911 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נדלן, השקעה, דירות מגורים, השקעה בנדלן, עורך דין מקרקעין, רכישת דירה, מס שבח, מחשבון מס רכישה, מס שבח מקרקעין, עורך דין, מקרקעין, נדל"ן, נדל ן,

מובא כאן המשך המאמר הנוגע לאותם דברים שניתן בקלות להחמיץ, מתוך חוסר תשומת לב הנובעת מגודש בפרטים, או מתוך רצון להתקדם בתהליך הקנייה. קראו היטב ושימו לב:
המצאות מעלית בבניין
במידה ורכשתם דירה בבניין, ודאו כי מצויינת בחוזה חובתו של הקבלן לדאוג לכך שבזמן מסירת הדירה תעבוד בבניין לפחות מעלית אחת. אינכם רוצים לגלות כי עליכם לעלות ברגל מס' רב של קומות בכדי להגיע הביתה, עד שתותקנה המעליות בבניין.
ועד בית או חברות ניהול
הוצאות ועד הבית בבתים משותפים מתחלקות בין הדיירים יחסית בהתאם לגודל הדירות. במידה ודירתכם אינה גדולה, ודאו כי אינכם משלמים סכום הזהה לסכום שמשלמים שאר הדיירים בבניין.
בנוסף לזאת, רבים מן הקבלנים כוללים בחוזה המכירה התקשרות של דיירי הבניין עם חברות ניהול אחזקות שתפקידן לדאוג לתחזוקת הבניין. החברות הללו עשויות להיות יעילות מאוד, אך לעיתים גם לא "לספק את הסחורה", ובנוסף לגבות דמי ניהול גבוהים. לכן, דאגו כי בחוזה המכירה יופיע סעיף המגביל את משך ההתקשרות עם אותה חברת ניהול, כך שתוכלו להחליפה במידה הצורך.
תשלום עבור חיבור תשתיות
בעת רכישת דירה חדשה מקבלן, מסכמים את נושא החיבור אל התשתיות השונות כגון מים, חשמל גז וכולי חיבורים שיבוצעו בפועל בסמוך לפני קבלת החזקה בדירה. על פי הנהוג אצל מרבית הקבלנים בארץ, התשלום עבור החיבור לאותן תשתיות והתקנת המונים – מוטלים על הרוכשים. אל תשכחו לקחת הוצאות אלה בחשבון ורצוי לנסות במסגרת המשא ומתן עם הקבלן ולפני חתימת החוזה לדרוש שיחולו על הקבלן.
חנייה
דאגו לכך שהחנייה שהובטחה לכם מסומנת בתשריט החניות המצורף להסכם שעליו אתם חותמים. בנוסף, דאגו לוודא איזו מין חניה אתם מקבלים: מקורה, קרובה לפתח הבניין ולמעליות וכיוצא באלה, ושפרטיהן יופיעו בחוזה. כמו כן, יש להקפיד שהחניות שלך אינן מסוג של "מכפיל חניה" (חניות שהינן זו על זו באמצעות מנגנון הרמה).
ליקויי בנייה
כל מי שביצע אי פעם רכישת דירה חדשה מקבלן נוכח לגלות ליקויי בנייה כאלה ואחרים. ראשית תהיו מודעים למצב מעין זה – בנייה הינה מדע מדוייק, אך לא כזה החף מטעויות – כמו כל דבר אחר בחיים. לכן, כדאי שתעגנו בחוזה המכירה את הפיצויים המגיעים לכם בגין כל סוג של ליקוי בנייה. בנוסף, כדאי לוודא שיופיעו בחוזה סעיפים הקובעים אילו מליקויי הבנייה על הקבלן לתקן, ובתוך כמה זמן מרגע קבלת החזקה על הבית או מדרישת רוכש הדירה.
לשם כך תוכלו להתייעץ עם עורכי דין המתמחים בליקויי בנייה. עורכי דין אלה הם מנוסים בכל התרחישים האפשריים ויוכלו לעמוד בשבילכם על המקח וגם על המשמר, בכדי שתקבלו את המוצר עליו שילמתם – קרוב ככל שניתן למה שהובטח לכם וללא תקלות.

אודות גיא מנדלסון

גיא מנדלסון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר