הדברים שקל "לפספס" בעת רכישת דירה חדשה מקבלן– חלק א' | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הדברים שקל "לפספס" בעת רכישת דירה חדשה מקבלן– חלק א'

פורסם בתאריך 04/18/2013 ע"י גיא מנדלסון בקטגוריה נדל"ן ובניה | צפיות: 769 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נדלן, השקעה, דירות מגורים, השקעה בנדלן, עורך דין מקרקעין, רכישת דירה, מס שבח, מחשבון מס רכישה, מס שבח מקרקעין, עורך דין, מקרקעין, נדל"ן, נדל ן,

רכישת דירה חדשה מקבלן היא צעד חשוב, ורובנו עורכים תחקיר מעמיק לפני שאנו עושים את אותו צעד. עם זאת, ריבוי הפרטים שלהם אנו אמורים להקדיש תשומת לב וריבוי הפעולות שעלינו לעשות – עשויים לגרום לכל אחד מאיתנו "לפספס" כמה דברים קטנים אך לא פחות חשובים בדרך. הנה כמה מהם:
טופס הצעת רכישה
טופס הצעת רכישה הוא למעשה מעין "קדם-חוזה" ביניכם ובין הקבלן. למרות שמו המינורי, הוא מהווה חוזה מחייב לכל דבר ועניין. אל תחתמו עליו לפני שקראתם אותו היטב והבנתם אותו. לאחר החתימה יהיה לכם קשה לחזור בכם, במידה ויהיה בכך צורך.
אחד הדברים החשובים שכדאי לכם לדעת הוא כי לא תוכלו, למשל, לקבל בחזרה את כספי המקדמה ששילמתם עבור הדירה במעמד החתימה על טופס הצעת רכישה, אלא אם כן צויין בו כי כך יהיה במידה ותחזרו בכם (לרוב במסגרת זמן קצובה מראש).
עוד דבר שכדאי שתדעו באותו נושא הוא יכולת ההתמקחות העתידית שלכם אל מול הקבלן: בשלב הקודם לחתימה על החוזה תוכלו לדרוש תוספות כאלה ואחרות מסוכני המכירות של הקבלן, אשר מהוות עבורם תמריץ לשכנוע לקוחות פוטנציאליים. אם תחתמו על טופס הצעת רכישה לפני שלב אותו מיקוח, ומבלי שאותן תוספות צויינו בו, תתקשו לדרוש אותן בהמשך.
לכן, אל תחתמו על אותו טופס מבלי שהתייעצתם עם עורך דין מטעמכם, שידאג לבטחונות ולאינטרסים שלכם, עוד מהשלב המוקדם הזה ויבדוק ויוודא מי מוסמך לחתום בשם הקבלן.
משכנתא
רבים מהרוכשים דירה חדשה מקבלן, מוצאים את עצמם מותשים בשלב כזה או אחר של חיפוש אחר "דירת החלומות". זהו אכן תהליך מתיש, וברגע שנמצאה הדירה המתאימה, רבים ממהרים ליטול משכנתא ולהחיש את תהליך הקנייה ככל שיוכלו. כאן חשוב לציין כי נטילת משכנתא הינה תהליך מורכב ומסובך בפני עצמו, אשר גם לו כדאי להקדיש זמן בחיפושים ותחקיר.
אל תסתפקו בהצעות מבנק אחד, ערכו בדיקה בכמה בנקים שתוכלו והשוו בין ההצעות שלהם. בנוסף, זכרו כי הבנקים מעוניינים למשוך אתכם לנטילת משכנתא אצלם, ולכן הקפידו להתמקח על התנאים. מיקוח יעיל ואפקטיבי עשוי להשיג לכם חסכון של אלפי שקלים לאורך תקופת ההחזר של המשכנתא, וגם הנחות בעמלות שתדרשו לשלם ועוד כהנה וכהנה תנאים שאנו נוטים להתעלם מהם. מומלץ לקבל יעוץ ממומחה למשכנתאות.
פיצוי על איחור במסירת הדירה
חוק המכר בנוסחו האחרון (כולל התיקונים שהוכנסו בו) מחייב את קבלני הבנייה לפצות את רוכשי הדירה במקרה של איחור העולה על 60 יום מהתאריך שנקבע בחוזה המכירה. שיעור הפיצוי נקבע על בסיס דמי שכירות בדירה דומה באיזור דומה כאשר עבור כל חודש איחור במשך 8 חודשי איחור ראשונים מדמי השכירות הפיצוי יהא בשעור 1.5 מדמי השכירות הנ"ל ו-1.25% החל מהחודש התשיעי לאיחור ואילך. במידה ונתקלתם בסעיף המבטל את אותו חוק בחוזה המכירה – עמדו על כך שיבוטל ויוצא מן החוזה.

אודות גיא מנדלסון

גיא מנדלסון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר