תשלומים שחשוב לקחת בחשבון בעת רכישת דירה מקבלן | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


תשלומים שחשוב לקחת בחשבון בעת רכישת דירה מקבלן

פורסם בתאריך 02/28/2013 ע"י גיא מנדלסון בקטגוריה נדל"ן בארץ | צפיות: 484 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נדלן, השקעה, דירות מגורים, השקעה בנדלן, עורך דין מקרקעין, רכישת דירה, מס שבח, מחשבון מס רכישה, מס שבח מקרקעין, עורך דין, מקרקעין, נדל"ן, נדל ן,

 רכישת דירה חדשה מקבלן היא ללא ספק השקעה טובה ובטוחה. עם זאת, לא מעט אנשים נוטים "לקפוץ" על מציאות ורכישות שלהן תג מחיר מסויים, מבלי לקחת בחשבון משתנים רבים שיש להוסיף אל הסכום הכולל שיאלצו לשלם בסופו של דבר. ההוצאות הכרוכות ברכישת דירה – בין אם היא חדשה או ישנה – הן רבות, ויש לשבת ולחשב את ההוצאות האלה היטב לפני שנכנסים להשקעה שכזו. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת עשיית התחשיב:
1. התשלום עבור דירה חדשה מקבלן מתבצע במספר שלבים, על פי ההסכמים והחוזים שייקבעו ביניכם ובין הקבלן. ההסכמים הללו מאפשרים לרוב תשלום סכום ראשוני בעת החתימה על החוזה, ולאחר מכן תשלום הדרגתי על פי תנאים שונים. כדאי לזכור שהתשלומים העוקבים ברוב המקרים כרוכים בריבית והצמדה, כך שהם אינם באמת הסכומים שנקבעו מלכתחילה.
2. כל רכישה בסדר גודל של הסכומים הנדרשים עבור רכישת דירה, ובייחוד אם הרכישה כרוכה בלקיחת משכנתא או הלוואה, תשולם בתוספת ריביות והצמדות למדד (מימון) – שמעלות את הסכום הכללי שאותו תאלצו לשלם בסופו של דבר.
3. משכנתא כרוכה בהוצאות נוספות. בנקים שונים דורשים סכומים נוספים עבור עניינים הקשורים ב"סגירת" המשכנתא, כמו: תשלום עבור פתיחת תיק בבנק, אגרות רישום, אגרות טיפול, תשלום עבור שליחת שמאי מקרקעין להערכת הנכס ועוד.
4. רכישת דירה מקבלן כרוכה בתשלום מע"מ – דבר שרבים מהרוכשים נוטים לשכוח או להשמיט מהחישובים. במידה ותהיה עליה בשיעור המע"מ היא תחול על כל יתרת הכספים שטרם שולמו לקבלן וזאת כמובן מעבר להצמדה וריבית. אחוזי המע"מ אולי לא נראים לחלקנו גבוהים, אולם כל עליה של אחוז כשמדובר בערכים גבוהים כל כך תסתכם בסכום רב.
5. מס רכישה הוא מס שעל פי החוק נאלצים רוכשי דירות לשלם בעת רכישת דירה. יש לקחת זאת בחשבון.
6. עורכי הדין מטעם הקבלן גובים בדרך כלל בין אחוז ל-2 אחוזים מערך הרכישה – סכומים שהתשלום שלהם מוטל במרבית המקרים על הרוכשים. בנוסף, לרוכשים דירה מקבלן רצוי לשכור עורך דין המתמחה בנדל"ן שייצג את האינטרסים שלהם. את שני הדברים האלה חשוב גם כן להכניס בתחשיב הכללי.
7. רכישת דירה חדשה עולה כסף רב, בנוסף רבים נוהגים לשדרג ולהוסיף עוד פרטים על המפרט שהם קבלו מהקבלן כסטנדרט – דברים שעשויים להוסיף עוד אלפי שקלים ואפיו עשרות אלפים לתחשיב הכללי.

אודות גיא מנדלסון

גיא מנדלסון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר