שיפור האנגלית לפני מבחן פסיכומטרי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


שיפור האנגלית לפני מבחן פסיכומטרי

פורסם בתאריך 02/26/2013 ע"י מורן פסקל בקטגוריה פסיכומטרי ומבחני כניסה | צפיות: 883 | התחבר לדירוג המאמר

 פרק האנגלית במבחן פסיכומטרי מגיע ל- 20% ולכן מהווה חלק חשוב. רבים חוששים מפרק זה מכיוון שאין להם כישורי שפה והם מתקשים עם האנגלית. במהלך קורס מקצועי המכין לבחינה הפסיכומטרית לומדים טריקים ודרכי למידה המאפשרים לתלמיד להתמודד עם טקסטים באנגלית ולפתח מיומנויות חדשות כמו הבנת מילים באמצעות הקשר, תרגול מיומנויות קריאה והבנת הנקרא ודרכים כיצד לענות על שאלות באנגלית גם אם הטקסט אינו מובן לחלוטין. אנגלית היא שפה חשובה ותשמש כל אחד במהלך חייו בנסיעותיו לחו"ל, בלימודים במוסדות להשכלה גבוהה ובעבודה. אנגלית היא אמצעי תקשורת בינלאומי ולכן חשוב כי כל אחד ירכוש ידע באנגלית וישלוט בשפה זו. חשוב לראות את הקורס כדרך מהנה ללימודי האנגלית ולא לחשוש מהנושא.


הבנת הנקרא

במהלך השיעורים בקורס פסיכומטרי משקיעים זמן רב בלימודי האנגלית. מטרת הקורס היא ללמד את התלמיד מיומנויות חדשות כיצד להתמודד עם טקסטים. לרוב מתחילים בקטעי אקטואליה הכתובים באנגלית וכך רוכש התלמיד ביטחון והוא מצליח להבין כיצד ניתן להבין מתוך הטקסט מילים שהוא אינו מכיר, ולומד כיצד לענות על שאלות של הבנת הנקרא או כיצד להשלים משפטים גם ללא ידיעת אנגלית ברמת שפת אם.


לקרוא ספר
חשוב לקרוא ספר באנגלית כדי להסתגל לשפה האנגלית, להרחיב את אוצר המילים ולתרגל את הבנת הנקרא. מורה בקורס פסיכומטרי יכול להמליץ על רשימה של ספרים באנגלית בהם כדאי להתמקד אך תלמיד יכול לבחור ספר המעניין אותו או לקבל עזרה בבלוג psichometry. חשוב לבדוק האם הספר לא קשה מדי ולכן אם קוראים מספר דפים ומבינים כ- 75% מהתוכן הרי הספר מתאים לאימון ולתרגול. בפרקים הראשונים נוהגים לרוץ למילון אנגלי עברי כדי להבין כל מילה שאינה מוכרת אף עם הזמן מצליח התלמיד להבין את משמעות המילים הלא מוכרות באמצעות הקשר תוכן. כך מצליחים להרחיב את אוצר המילים, מסתגלים לקריאת טקסטים באנגלית ומשפרים את יכולת הבנת הטקסטים.


קריאת עיתונים
חשוב לקרוא טקסטים בעיתונים הכתובים בשפה גבוהה כמו הג'רוזלם פוסט או מהדורת הארץ באנגלית. ככל שמתמודדים עם טקסטים הכתובים ברמה גבוהה לפני המבחן כך יהיה קל יותר להצליח במבחן.

אודות מורן פסקל

מורן פסקל, מורה פסיכומטרי בעל וותק ונסיון רב שנים.

מורן פסקל

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר