עורך דין מקרקעין – דיירים בפרויקטי תמ"א 38 ופינוי-בינוי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עורך דין מקרקעין – דיירים בפרויקטי תמ"א 38 ופינוי-בינוי

פורסם בתאריך 02/17/2013 ע"י רוני יעקב בקטגוריה נדל"ן ובניה | צפיות: 654 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: עורך דין מקרקעין, עו"ד נדל"ן

קיבלתם הצעה מקבלן לביצוע פרויקט תמ"א 38? בשכונה שלכם מתוכנן פינוי-בינוי? שמעתם לא מעט על דיירים שהפסידו בפרויקטים מהסוג הזה? הדרך הטובה ביותר לוודא שלא תצאו בהפסד ניכר אלא תיהנו מכל היתרונות של פרויקטי התחדשות נדל"נית היא להיות מיוצגים על ידי עורך דין מקרקעין מנוסה.


מדוע חשוב לפנות אל עורך דין מקרקעין?
כאשר דיירי בניין מגורים (או מספר בניינים ואך שכונות שלמות) פוגשים בפרויקטי תמ"א 38 או פינוי-בינוי הפנייה אליהם נעשית לרוב על ידי קבלן שרואה פוטנציאל ומבקש להרוויח. כמובן שאין כל רע בכך במיוחד אם הדיירים עצמם ירוויחו מן העסקה. אך כאן בדיוק טמונה הבעיה – אלא אם כן אחד הדיירים הוא עורך דין מקרקעין מנוסה הסיכוי שלכם לעמוד מול הקבלן במשא ומתן קטן ביותר. לא פעם אנו שומעים סיפורים על דיירי בניינים ש'נדרסו' על ידי הקבלן, חתמו על חוזים שרחוקים מלהיטיב עמם ובסופו של יום, לא רק שלא הרוויחו מן העסקה אלא אף הפסידו רבות.
לכן, ייצוג של הדיירים בפרויקטים מן הסוג הזה על ידי עו"ד נדל"ן שאינו קשור לקבלן הבנייה חיוני. רק בעזרתו של עורך דין מקרקעין ניתן להגיע לעסקה שתטיב עם הדיירים. עורך דין מקרקעין ידאג לזכויות של כל דייר ודייר בפרויקט, יוודא שחוזה העסקה לא מכיל סעיפים מעורפלים שעשויים להעניק לקבלן יותר זכויות וחופש פעולה משסוכם וכו'.


האם עורך דין מקרקעין יכול לעזור להתמודד עם דייר סרבן?
בהחלט, במידה ובבניין בו אתם גרים ישנו דייר סרבן שאינו מוכן לפשרה בשום תנאי, מתנגד נחרצות לפרויקט ואינו מוכן בשום פנים ואופן לביצועו תוכלו להיעזר בעורך דין מקרקעין. חשוב מאוד לזכור כי כיום בניין מגורים (או אפילו שכונה שלמה אם מדובר בפינוי-בינוי) שרוב דייריו מסכימים לביצוע הפרויקט לא חייב להישאר 'שבוי' של דייר אחד או שניים. החוק מעניק מגוון אמצעים דרכם ניתן לבצע את הפרויקט למרות אותם דיירים סרבנים. עורך דין מקרקעין מקצועי ובעל ניסיון בהתמודדות עם מצבים אלו יוכל לסייע לכם מול הדיירים הסרבנים ולהוציא את הפרויקט אל הפועל.
 

אודות רוני יעקב

רוני יעקב

רוני יעקב

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר