הכל אודות שרתים יעודיים או בשמם הלועזי ה-Dedicated Servers | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הכל אודות שרתים יעודיים או בשמם הלועזי ה-Dedicated Servers

פורסם בתאריך 02/16/2013 ע"י אורית דנון בקטגוריה אבטחת מידע ופרטיות | צפיות: 917 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: שרת יעודי,

שרת יעודי

שרת ייעודי הנו למעשה מחשב חזק הרבה יותר ממחשב ביתי אשר מאוחסן בארון תקשורת בחוות שרתים. בבואנו להשכיר או לרכוש שרת ייעודי, יהיה עלינו להגדיר מה יהיה יעודו של השרת. מאפייני החומרה והאחסון של השרת יקבע על פי הפעולות אותן יבצע השרת, גודל רוחב הפס יגדל ככל שכמות האנשים אשר משתמשים בו זמנית בשרת גדולה יותר. כמו כן, שרתים יעודיים שמיועדים לביצוע פעולות מסובכות יצטרכו חומרה חזקה ומתקדמת וכן פתרונות אבטחה יעילים.


גמישות חומרה בשרתים יעודיים פרטיים


ברמה עקרונית שינוי בחומרה של שרתים יעודיים דורש כיבוי פיזי של השרת, הוצאתו מארון תקשורת, התקנת החומרה והעלאה פעם נוספת לשרת. לרוב, יגרמו עדכוני חומרה לdowntime של רבע שעה. אולם, הוספה של כונן קשיח לא מצריכה את תהליך הכיבוי וההפעלה מחדש. התהליך מצריך הורדת השרת בשעות שבין 24:00-05:00 לפנות בוקר וכמובן, בתיאום עם בעל השרת.


הביצועים


שרתים יעודיים משרתים בדיוק את צרכיו של מי שמשכיר אותם, כלומר אין הפתעות וביצועי השרת הינם בדיוק מה שרכשתם. החומרה של השרת מותאמת באופן מושלם לצרכים והאפליקציות שמריצים על השרת. זאת בשונה משרת וירטואלי שביצועיו אינם מתקרבים לאלו של השרת היעודי.


זמינות גבוהה


שרתים יעודיים לא נפגעים באמינות ממערכות הפעלה שכנות, אולם במידה והשרת היעודי נופל, יתרחש downtime ובאופן מיידי. בכדי להמנע מ downtime, יהיה צורך בהגדרת שרת משני שיהווה מעין "ממלא מקום" לשרת הראשי כאשר השרת הראשי אינו מגיב. האפשרות הנוספת היא הכנסת שרת ייעודי, שיהיה בין שני שרתים יעודיים.


למי זה מתאים?


שרתים יעודיים מתאימים ללקוחות שהפעילות שלהם צפויה ויציבה לאורך זמן. למשל, חברות אחסון אתרים שאספו מספר רב של לקוחות קבועים. כמו כן, שרת יעודי מומלץ לעסקים שרמת האבטחה חשובה מאוד עבורם. גם בעלי פורטלים ובעלי אתרי אינטרנט גדולים שיש להם כמות גולשים גבוהה - שרת יעודי יהיה פתרון מושלם עבורם. כמו גם, אתרים שלהם מערכות מורכבות שיש להן צורך ברכיבים מיוחדים.

בחרו חברת אחסון איכותית

אם החלטתם כי שרת יעודי מתאים לצרכים שלכם, פנו לחברת אחסון אתרים מקצועית ומנוסה, אשר נוקטת באמצעי האבטחה של חוות השרתים ומעניקה שירות תמיכה ברמה גבוהה. כלומר, חשוב ששירות הניטור יהיה זמין 24 שעות 7 ימים בשבוע למקרה של תקלה או נפילה. אחרי הכל אם בחרתם בשרת יעודי, סביר להניח שיש לכם גולשים רבים וחשוב שהאתר יהיה זמין בכל עת.

אודות אורית דנון

אורית דנון

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר