דגשים הקשורים לחוזה רכישת דירה חדשה מקבלן | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


דגשים הקשורים לחוזה רכישת דירה חדשה מקבלן

פורסם בתאריך 02/10/2013 ע"י גיא מנדלסון בקטגוריה נדל"ן בארץ | צפיות: 548 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נדלן, השקעה, דירות מגורים, השקעה בנדלן, עורך דין מקרקעין, רכישת דירה, מס שבח, מחשבון מס רכישה, מס שבח מקרקעין, עורך דין, מקרקעין, נדל"ן, נדל ן,

חוזה הינו למעשה החותם הסוגר את רכישת הדירה החדשה מהקבלן. החוזה מעגן בתוכו את התנאים שבעזרתם הרכישה תתאפשר, והוא מיועד להסדיר לוח זמנים לשלבי בניית הדירה והתשלומים שיבואו בעקבותיהם. בנוסף, הוא מיועד להגן על הקבלן והרוכש גם יחד – ולשמור ככל שניתן על האינטרסים של כל אחד מהם. עם זאת, כדאי לדעת כמה דברים הקשורים לחוזה.
זכרון דברים
זכרון דברים (אשר נקרא לעיתים גם בשמות אחרים, כגון "התחייבות לרכישת דירה" וכדומה) הוא מסמך המהווה הבטחה לרוכשים כי הדירה תמכר להם – עוד בטרם החתימה על החוזה – וכי אין בכוונת הקבלן לעשות עסקאות אחרות הקשורות אליה. עם זאת, הוא גם מגדיר בתוכו את פרק הזמן שנותר עד לסוף המשא ומתן והחתימה על החוזה. חשוב להתעקש על הוספת סעיף אשר מבטיח את החזרת הסכום הראשוני ששילמתם במקרה ותחזרו בכם, ללא תשלום קנסות או לכל הפחות בקנסות מינימליים.
חוזה הרכישה
חוזי רכישה נראים לרבים כחוזים דרקוניים. עם זאת, כדאי לזכור כי החוזים הללו מיועדים להגן על הקבלן מאינספור סיטואציות העלולות להתרחש עם כל אחד מרוכשי הדירות הרבים איתם יש לו התקשרות חוזית. אינטרס ההגנה על הקבלן מפני פגיעה פיננסית או פשיטת רגל הוא גם של הרוכשים, מפני שאז ייתקלו בבעיות הקשורות ברכישה.
לחוזי רכישת דירה חדשה מקבלן ישנם סעיפים רבים. אל תבהלו מהם. גם אם נראה לכם כי המקרים המתוארים בו הם קיצוניים, זכרו כי הם עלולים להתרחש עם כל אחד מרוכשי הדירות. בחוזי הרכישה תמצאו גם לא מעט נספחים. בין היתר תתקלו בנספח ייפוי כוח, נספח הבנק המלווה, הקשור בליווי הבנקאי לו זוכה הקבלן בעת בניית הפרוייקט, וגם נספח שינויים.
נספח השינויים חשוב ביותר עבורכם, מפני שבו יתווספו הסעיפים החשובים לכם, וייערכו תיקונים ושיפורים לטובתכם. התיקונים הללו יופיעו בנספח השינויים לאחר שלב המשא ומתן הראשוני שיערוך עורך דינכם עם החברה הקבלנית. נספח השינויים והסעיפים המופיעים בו – גוברים למעשה על סעיפי החוזה ה"רגילים".
הדבר החשוב ביותר עבורכם, כרוכשי דירה חדשה מקבלן, הוא לעגן בסעיפי החוזה את כל הפרטים, התוספות והשינויים שהובטחו לכם על ידי הקבלן. בין אם מדובר במפרט הטכני של הדירה, ובין אם אלה הם תנאים שונים מהתנאים המופיעים בחוזה – דאגו שכולם יירשמו. אל תסמכו בשום אופן, לא על זכרונכם ולא על זכרונו לגבי הבטחות שניתנו לכם.

אודות גיא מנדלסון

גיא מנדלסון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר