מועדי פסיכומטרי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מועדי פסיכומטרי

פורסם בתאריך 02/07/2013 ע"י אורן שץ בקטגוריה פסיכומטרי ומבחני כניסה | צפיות: 1277 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר:

חשוב להיות בקשר עם המוסד הלימודי היות ולעיתים קיימים מועדי פסיכומטרי המוקדמים כחודש לפני המועד הרגיל. ניתן להיבחן במבחני פסיכומטרי במגוון ערים ברחבי הארץ, במכללות ובאוניברסיטאות. אך, בסופו של דבר, אין מועד המבחן משפיע על ציונו, אלא האופן בו למדתם והידע אותו רכשתם.

 

לימודי פסיכומטרי

 

קיימים קורסים שונים ומגוונים ללימודי פסיכומטרי. ההבדל ביניהם מהווה היצע נפלא עבור תלמידי הפסיכומטרי. מתכונת הלימודים הייתה די זהה וחוזרת על עצמה בעבר. כיום מודעות החברות המספקות את לימודי הפסיכומטרי לעובדה כי התלמידים נחלקים לקבוצות שונות באשר ליכולתם ללמוד.

 

הקבוצות מאופיינות בדרכי למידה שונות ובעיות כאלו ואחרות (כגון ליקויי למידה). התלמידים נבדלים זה מזה ביכולת ריכוז, יכולת הכלה למתח הלימודי ויכולת דחיסת שעות לימודים בצורה שונה (לדוגמה, כמה ימים בשבוע לעומת פעם בשבוע).

 

פרטי או כללי

 

בתי ספר ללימודי פסיכומטרי כגון אחד על אחד, יצרו אפשרויות למידה שונות לתלמידים השונים. קיימות קבוצות למידה הנפגשות פעמיים בשבוע למשך מפגשי הלימוד מתחילת הקורס ועד סופו. לעומתן, קיימות קבוצות למידה אשר מתחילות לפניהן.

 

נקודת ההתחלה המוקדמת יותר מאפשרת פריסה של לימודי הפסיכומטרי. כך יכול התלמיד להתחיל "בהילוך ראשון" נינוח, שבא לידי ביטוי במפגש אחד בשבוע. ככל שמועד הבחינה קרב, כך מקיים בית הספר את המפגשים בתדירות גבוהה יותר.

 

מורה פרטי, לקחת או לא לקחת?

 

מדוע לשלם גם עבור מורה פרטי בזמן לימודי הפסיכומטרי כאשר קיימים מכונים שעושים זאת עבורכם כגון אחד על אחד? כאמור, גישת הלמידה כיום שונה מזו שהייתה נהוגה בעבר. התלמיד שנאלץ בעבר להתאים עצמו למערכת מוצא עצמו כיום בוחר מתוך מערכות למידה המותאמות לצרכיו האישיים.

 

תלמידים מתקשים ימצאו עצמם לומדים ומתקדמים בכיתות קטנות ובמסגרות מצומצמות המאפשרות להם את הפנמת החומר ותרגולו באופן שיטתי ובהתאם ליכולתם האישית. זה לא מספיק? רוצים יותר טוב מזה?

 

כל תשומת הלב מוקדשת לך

 

מכונים כגון אחד על אחד מתמחים במתן שיעורים פרטיים ללומדי הפסיכומטרי. כך באמת, כל תלמיד ותלמיד מקבל את הדרוש לו כדי להצליח. שיעורים פרטיים יכולים להיות תשובה מוצלחת למי שיודע שיהיה חייב בשיעורי תגבור כאשר ילמד בכיתות גדולות ולתלמידים שתכננו ללמוד באופן עצמאי ומוצאים עצמם זקוקים לסיוע. החיזוק הנוסף מניב תוצאות.

 

מדוע מורה פרטי?

 

כל מורה פסיכומטרי מתאים עצמו לחולשות התלמיד ומעצים אותו. אין הגבלת זמן ואין הגבלת מתודות המסייעות עבור למידה והצלחה. על ידי מורה פרטי הופכת הלמידה לאפקטיבית באופן חד משמעי. כל תלמיד מכיר את הצדדים החזקים והחלשים שלו בתחום הלמידה. מגוון הקורסים מסייע בידו לבחור את הקורס המתאים לו ביותר.

 

המאמר נכתב באדיבות learn.co.il - פורטל החינוך של סיוון

 

אודות אורן שץ

אורן שץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר