ביטוח צד ג – הגנה מקיפה לרכב | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


ביטוח צד ג – הגנה מקיפה לרכב

פורסם בתאריך 01/27/2013 ע"י אסף יהלומי בקטגוריה רכב | צפיות: 667 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: ביטוח צד ג', ביטוח רכב, ביטוח קטנוע מקיף

מה מכסה הפוליסה?

הביטוח מיועד לכיסוי נזקים או תשלום פיצוי בעבור נזקים שנגרמו על ידי הרכב לרכוש של צד שלישי. הפוליסה אינה מכסה נזקי גוף או נזקים שנגרמו לרכב של בעל הפוליסה. בדיוק בשביל זה יש ביטוח חובה וביטוח מקיץ.

ביטוח צד ג' אינו מהווה תחליף לביטוח החובה או המקיף, בכדי לקבל כיסוי מלא ולהגן על הרכב ובעליו מפני תביעות יש לרכוש מספר פוליסות. פרט לנזקי צד ג' יש לציין כי הפוליסה מכסה גם הוצאות הגנה משפטית במקרים בהם בעל הפוליסה נתבע על ידי צד ג'.

מדוע כדאי לרכוש את הפוליסה?

ביטוח צד ג' לרכב רוכשים בראש ובראשונה בכדי לישון בשקט. נזקים שנגרמים לרכוש או רכב נוסף על ידי הרכב עלולים להסתכם במאות אלפי שקלים. בעל רכב שלא מחזיק בפוליסת ביטוח צד ג' מתבקש לשאת בתשלום בעבור הנזקים בעצמו.

הסיכון משמעותי ביותר, לא כדאי לנסוע ברכב ללא סל שירותי ביטוח רכב שכולל הכול. פוליסות ביטוח צד ג' אינן יקרות וכדאי להוסיף אותן אל ביטוח החובה. הפוליסה היקרה והמקיפה ביותר בענף היא הביטוח המקיף. בעלי רכב שלא מסוגלים לשאת בעלויות הביטוח המקיף יוכלו לקבל כיסוי ספציפי לנזקים שנגרמים לאחרים באמצעות פוליסות צד ג'.

נסיעה ללא ביטוח חובה

החוק במדינת ישראל אוסר בתוקף על נהיגה ללא ביטוח חובה. נהג שנתפס נוהג ללא ביטוח חובה יקבל מיד קנס כספי ויורד מהכביש. קופות החולים בישראל אינן מכסות נזקי גוף שנגרמים בעקבות תאונות דרכים. חברות הביטוח הן שמממנות את הטיפול הרפואי, פיצוי אבדן כושר עבודה ותשלומים נוספים. במצבים בהם נפגע הולך רגע בתאונת פגע וברח או בתאונה בה הנהג הפוגע אינו מבוטח, מסייעת קרן מיוחדת לנפגעים במימון הטיפול הרפואי.

ביטוח מקיף לכלי רכב דו גלגלי

נהגי אופנועים וקטנועים נדרשים בהתאם לחוק ברכישת ביטוח חובה. פרט לכך כדאי יהיה לרכוש גם ביטוחים נוספים. הסטטיסטיקה מגלה כי כלי רכב דו גלגליים מעורבים בכמות גדולה יותר של תאונות. בהתאם לכך, רק נהג חסר אחריות יעלה על הכביש ללא ביטוח קטנוע מקיף. תעריפי הביטוח שמשלמים הנהגים משתנים בהתאם להיסטוריית הנהיגה, וותק על הכביש ושיקולים נוספים של חברות הביטוח. נהגים זהירים ומבוגרים משלמים לרוב תעריפים נמוכים יותר.

אודות אסף יהלומי

אסף יהלומי

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר