כל מה שצריך לדעת לפני שמרצפים את הבית | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


כל מה שצריך לדעת לפני שמרצפים את הבית

פורסם בתאריך 01/23/2013 ע"י ליעד רוזנברג בקטגוריה עיצוב פנים | צפיות: 536 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מעצבת פנים, מעצב פנים, עיצוב פנים, עיצוב הבית, עיצוב בתים, עיצוב בתים פרטיים, עיצוב דירות, מעצבת פנים בדרום, מעצבת פנים במרחב, ייבוא אישי מסין, עיצוב דירות יוקרה

ריצוף הבית מאוד משפיע על המראה והעיצוב אותו רוצים להשיג. המבחר והמגוון בחנויות עשיר ומאוד מבלבל, ולא פעם נתקלים במושגים חדשים. מאמר זה חשוב ביותר לאלה שלקראת בחירת מרצפות לבית.
בעבר השתמשו לחפוי רצפת הבית בבלטות, טרצות. עד היום, להשגת מראה רטרו משתמשים בבלטות. רמת השחיקה שלהם מאוד גבוהה, אולם מכיוון ומדובר בחומרים טבעיים אריחים אלו סופגים נוזלים או חומרים אחרים שבאים איתם במגע, נשארים כתמים ויש להם נטייה לדהות.
מכאן החלו לייצר את הקרמיקה. הקרמיקה עשויה מביסק (-החלק התחתון החום) וגלזורה, אשר מונעת ספיגה ודהייה, את הקרמיקה מכניסים לחום שבין 800-900 מעלות. יש לה דרגת שחיקה 3, שמיועדת לקירות ודרגת שחיקה 4 שמיועדת לריצפה. יש לה נטייה להישבר, לכן חשוב לקחת ממנה כמות גדולה של ספר.
פורצלן- חומרים יותר חזקים מהקרמיקה ורמת הצפיפות והדחיסות של החומרים יותר גבוהה. מיוצר בחום שבין 1200-1240 מעלות. כיום מכניסים פיגמנט בפורצלן על מנת שגם הביסק וגם הגלזורה יהיו באותו גוון, כך שאם נשבר אריח נראה אותו גוון.
ישנם שלושה סוגים של אריחי פורצלן:
1. גלם-מט
2. מבריק, עובר ליטוש גבוהה
3. לפטו- ליטוש המאפשר בנוסף למראה המט גם הברקה. ישנן דרגות שונות של ליטוש בלפטו.
לאחר ש מעצב פנים יבדוק את הסגנון העיצובי שלכם ושל הבית הוא יתאים בצורה נכונה את סגנון האריח והגוון שלו לתקציב שלכם.
התקן הישראלי דורש פוגה לריצפה בן האריחים של 3 מ"מ. זאת מכיוון וישנן תזוזות לבית, במידה ואין פוגה מספק לאריח אין מספיק מקום לתזוזה ועלול להתפוצץ.
ריצוף שיש- השיש מעניק לבית מראה יוקרתי ומפואר, באמצעותו ניתן להשיג מראה נקי ואחיד לרצפת הבית. ישנם סוגים רבים של שיש הנבדלים זה מזה בחוזק, בגוון ובטקסטוקרה. השיש הטבעי המעניק מראה רך וטבעי, בארץ המבוקשים הם הטרוונטין והקררה. מכיוון ומדובר באבן טבעית אין לשיש מראה אחיד, הרבה פעמים מגיע עם חריצים שיש לאטום אותם עם חומר מיוחד. לאחר התקנתו יש ללטשו ולאטום את משטח השיש. כמו כל חומר טבעי ישנו חשש רב בשיש של ספיגת חומרים, על כן יש לתחזק אותו בצורה נכונה. הבקרה מידי שנתיים-שלוש, וניקוי בחומרים המגינים על השיש מפני ספיגה יישמרו עליו ועל יופיו לאורך שנים.

לסיכום הדברים, כאשר מדובר ב עיצוב בתים פרטיים ובעיצוב דירות בחירה של ריצפת הבית משפיעה מהותית על המראה והעיצוב. כמובן שאריחים מסויימים דורשים תחזוקה ומנגד אחרים פחות יש לבחון זאת עם המשפחה ובהתאמה לבחור עבורם את האריח המתאים ביותר עבורם, עבור הסגנון של הבית והתקציב שייעדו לכך.
נמאס לך לחפש מעצבת פנים? התקשר/י עכשיו: 052-8287245
www.home-designer.co.il

 


 

אודות ליעד רוזנברג

ליעד רוזנברג

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר