מבחן תיאוריה: איזה תלמיד אתה רוצה להיות? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מבחן תיאוריה: איזה תלמיד אתה רוצה להיות?

פורסם בתאריך 01/15/2013 ע"י אביב יועצים בקטגוריה רכב | צפיות: 696 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: לימוד תיאוריה, לימודי תיאוריה, מבחן תיאוריה, תיאוריה

 מבחן התיאוריה מצפה לכל מי שמתכוון להיות נהג. הגישה כלפי הבחינה הזו משתנה מאדם אחד למשנהו. בואו נראה מהן הגישות האפשריות לקראת הבחינה. מי שמתכונן למבחן התיאוריה יכול לבחור לעצמו את האסטרטגיה המתאימה לו.

שקדן או עצלן

לכאורה, מי שלומד יותר למבחן יצליח יותר מזה שלא ילמד. השקדן מקדיש את זמנו ללמוד. הוא קובע לעצמו תכנית עבודה, הוא לומד מספרים, אולי הוא אפילו לוקח קורס לימוד תיאוריה העצלן, לעומת זאת, מתעלם מהאפשרות הזו ללמוד לקראת הבחינה והוא מוצא לעצמו עיסוקים אחרים עד יום הבחינה.

מה עדיף? ברור שעדיף להיות קרוב יותר אל השקדן. לימוד לקראת הבחינה לא רק מבטיח סיכוי הצלחה גבוה יותר אלא גם מפחית את הלחץ. השאלה היחידה היא כמה ללמוד: חשוב ללמוד אבל חשוב גם לא להגזים.

בודד או חברותי

כבר הזכרנו את האפשרות שקיימת היום עבור המתכוננים למבחן תיאוריה: קורס שנועד להכין אותם לבחינה. מלבד הקורסים השונים יש גם אתרים וספרים שיכולים לעזור. אפשר גם לשבת ללמוד עם חברים ומכרים שעומדים להתייצב גם הם לבחינה. זו הגישה החברתית: ללמוד עם אחרים לקראת הבחינה.

גישה הפכוה היא גישת ההתבודדות: ישנם כאלה שלומדים טוב יותר לבד. הדבר מאפשר להם להתרכז והם מעדיפים לא להתערבב עם אנשים אחרים. הם ילמדו לבד מתוך בחירה ומתוך הבנה שזו האסטרטגיה הנכונה עבורם.

כל אחד צריך לחשוב מה עדיף בשבילו: האם הוא לומד טוב יותר עם אחרים או שלימוד כזה רק יוביל לבזבוז זמן משותף? האם, מצד שני, הוא יצליח להבין לבד את החומר או שהוא צריך עזרה מאחרים? בחרו את האסטרטגיה המתאימה לכם יותר.

מסודר או זורם

אפשר לקבוע תכנית מאוד מסודרת שתגדיר לנו בדיוק איך ללמוד, מה ללמוד, ומתי ללמוד. הגישה המסודרת מאפשרת לרבים מאיתנו לגשת ללימודים לקראת הבחינה בצורה יעילה. המסגרת גם מחייבת אותנו לעמוד בלוח זמנים ולבדוק את ההתקדמות שלנו.

אבל יש מי שעדיף לו ללמוד בצורה חופשית יותר וזורמת יותר. האסטרטגיה הזו איננה מתאימה לכולם יש כאלה שיבחרו לזרום ויגלו שאין להם מספיק משמעת עצמית בשביל להצליח ככה אבל ישנם אנשים שיכולים ללמוד רק אם הם מרגישים חופשיים ושאין עליהם לחץ.

חלק מאיתנו יכול לסמוך על האינסטינקטים הטבעיים שיובילו אותו בדרך הנכונה. אחרים ונדמה לי שרובנו כאלו ירוויחו יותר מלימוד מסודר היטב שיוביל אותם בדרך הנכונה.

רגוע או לחוץ

כל אחד יגיד שעדיף להיות רגוע ולגשת למבחן בנחת ובלי לחץ. אבל למרבה ההפתעה גם זה לא נכון לכולנו: חלק מאיתנו פועל טוב יותר דווקא כשהוא בלחץ. יש מי שצריך לחץ כדי לתפקד ולכן עדיף לבחור בגישה לחוצה ולא רגועה כדי להבטיח הצלחה במבחן.

אבל בסופו של דבר, עבור רובנו הגישה הרגועה היא הגישה הנכונה. מי שרוצה לקבל רישיון על כלי תחבורה, ברוב המקרים הוא יעשה בחוכמה אם הוא ישתדל לשמור על אווירה רגועה ועל הימנעות מלחץ. בסופו של דבר, כל כך הרבה אנשים עוברים בהצלחה את המבחן אין סיבה שגם אנחנו לא נצליח.

***

מוגש בחסות לילך - לימוד תיאוריה מודרך. הצלחה מובטחת כבר מהמבחן הראשון.

אודות אביב יועצים

אביב יועצים

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר