להיפטר מהיתושים אחת ולתמיד! | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


להיפטר מהיתושים אחת ולתמיד!

פורסם בתאריך 07/10/2009 ע"י צחי צבעון שמד בקטגוריה בית | צפיות: 631 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: הדברה, הדברות, הדברה ביולוגית, הדברה כימית


הדברת יתושים, בדומה להדברת תיקנים, הדברת טרמיטים, והדברת נמלים, הינה פעולת הדברה סטנדרטית, שמטרתה להקטין עד כמה שניתן את אוכלוסיית היתושים בסביבה המודברת, וזאת במטרה לחסל את המטרד שגורמים היתושים באמצעות עקיצות של תושבי האזור ובאמצעות העברת מחלות מסוגים שונים. פעולת הדברה מסוג זה נחלקת לרוב ל-3 קבוצות עיקריות, הכוללות: הדברה ופעולות מניעה למניעת דגירה של יתושים, הדברה של יתושים בעלי כנף והדברה של יתושים המתפתחים במים.

כדי למנוע דגירת יתושים ניתן לבצע מספר פעולות מניעה עיקריות, כגון: שאיבת המים שמצטברים במרתפים בתום עונות הגשמים, אטימה של דליפות ונזילות, כיסוי בורות שופכין שאינם בשימוש ועוד. במידה ולא ננקטו הפעולות הללו בזמן, עלולים המקומות הללו לסבול מנגע של התפתחות ריכוזים גדולים של דגירת יתושים, שיהוו מטרד אמיתי לבני האדם החיים בקרבת מקום. במידה ואכן יצטברו ריכוזים גדולים כאלו של יתושים, תידרשו להזמין במהרה מדביר מקצועי שיבצע במקום פעולות הדברה לצורך מיגור המזיקים וחיסול הסכנה הבריאותית.

הדברה של יתושים בעלי כנף תתבצע אך ורק על-ידי מדבירים מקצועיים (שפירושו מדבירים המחזיקים תעודת הסמכה רשמית), באמצעות ריסוס אינסקטיצידים. באזורי מגורים, בתים וחדרי מגורים נוהגים המדבירים להשתמש בחומר בשם אירוסוליום, המכיל חומרים פעילים בשם פירתרינים. פעולות הדברה אלו נחשבות ליעילות מאוד, אך הן אינם מחסלות את נגע היתושים ב-100 אחוזים. חלק קטן מאוכלוסיית היתושים עשוי לשרוד את הריסוס ולהישאר בחיים, אך גם אוכלוסיית יתושים שולית זו תיעלם במשך הזמן.
במידה ונגע היתושים הוא סביבתי וכולל אזור נרחב, יש לפנות לעירייה או למועצה המקומית ולדרוש שיבצעו הדברה במאגרי יתושים, שכן הדברה מקומית בלבד לא תפתור את הנגע.

הדברת יתושים המתפתחים באזורי מים ניתן לבצע ב-3 דרכים מרכזיות: הדברה כימית, הנעשית באמצעות פיזור רעלים שונים במקורות המים, הדברה פיזית באמצעות פיזור חומרים שמנוניים על פני מקורות המים וכן הדברה ביולוגית, שעושה שימוש באויבים הטבעיים של זחלי היתושים (בעזרת טפילים, חסרי חוליות טורפים, צמחי מים טורפים ודגים הניזונים מיתושים). השיטה המקובלת והנפוצה ביותר בישראל להדברת יתושים היא השיטה שעושה שימוש באויבי היתושים ובעיקר בדג הגמבוזיה. שיטה זו נחשב לאפקטיבית מאוד במקורות מים, שכן הדגים מתפתחים במהירות, ניזונים מהיתושים, וממגרים אותם באחוזי הצלחה ראויים לציון.
 

אודות צחי צבעון שמד

שמד צחי צבעון, חברה מובילה בתחום שרותי הדברה למוסדות ולקוחות פרטיים http://www.shemed-adbara.com

צחי צבעון שמד

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר