מידע על התופעה של גזים אצל תינוקות (קוליק) | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מידע על התופעה של גזים אצל תינוקות (קוליק)

פורסם בתאריך 01/09/2013 ע"י אורן שץ בקטגוריה רפואת ילדים | צפיות: 1081 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: קוליק, גזים אצל תינוקות

גזים אצל תינוקות הם גורם משמעותי לבכי ולילות לבנים לכל בני המשפחה. כאשר התינוק צורח ללא הרף איש מבני הבית לא מצליח לישון. חשוב לציין כי בכי בעקבות גזים מופיע בכל שעות היום. התינוק סובל עשוי לסבול מהכאבים בכל שעות היום, אך ברוב המקרים התופעה מתרכזת דווקא בשעות הערב או הלילה.

 

מה אפשר לעשות?

 

המונח המקצועי לבעיית גזים אצל תינוקות הוא קוליק. רופאי קופת החולים ושאר העוסקים בטיפול בילדים מכירים היטב את התופעה ואת כל שיטות הטיפול. המומחים בתחום חלוקים בדעתם. ישנה קבוצה גדולה שטוענת כי אין אפשרות למנוע קוליק לחלוטין. הבעיה מופיעה ללא כל קשר למזון, תנוחת אכילה או כל גורם אחר.

 

אל מולם ישנה קבוצה אחרת שטוענת כי בעזרת טיפול נכון אפשר יהיה למנוע את הגזים ולהקל על התינוק בצורה משמעותית. לצד המחלוקת באשר לגורמים לתופעה מסכימים המומחים כי אפשר להקל על התינוק לצמצם את הבעיה.

 

בכדי להרגיע תינוק שסובל מגזים כדאי בראש ובראשונה להחזיק אותו בידיים ולנסות להרגיע אותו בעזרת מגע חם ואוהב. ערסול התינוק בצורה בה מקרבים בעדינות את הברכיים אל הבטן למספר שניות ומיד משחררים יוכל גם כן להקל על הכאבים. קפיצות קלות על כדור פיזיו כאשר התינוק בתנוחת ערסול יוכלו גם כן להקל על הכאבים.

 

עיסוי תינוקות למלחמה בגזים

 

תינוקות נהנים מאוד ממגע אנושי, הם זקוקים לו כמו אוויר לנשימה. מעסה מומחה לטיפול בתינוקות יוכל להציע טכניקות עיסוי מיוחדות להקלה על גזים. הורים רבים נוהגים להשתתף בעצמם בקורס עיסוי תינוקות במטרה ללמוד כיצד לעסות את גופו של התינוק ולהקל על הכאבים. עיסוי תינוקות חיוני למניעת הצטברות הגזים ומענה במקרים של התקפי בכי. מוזיקה רגועה ושקטה תהיה תוספת נהדרת לעיסוי ומקור למרגוע בעבור התינוק וההורים.

 

עצות מעשיות לטיפול בגזים

 


  1. הנקה היא מתכון בטוח להרגעת התינוק. המגע המוכר עם גופה של האם מפיח בתינוק תחושת ביטחון מרגיעה. יחד עם זאת, חשוב להימנע מהאכלת יתר. אם התינוק אינו רעב כדאי יהיה לנסות שיטות פעולה אחרות.

  2. נדנוד עדין של התינוק או נסיעה ברכב יוכלו גם כן להרגיע את התינוק.

  3. אמבטיה חמה מחזירה לתינוק את תחושת הביטחון של הרחם ומרגיעה אותו במהרה.

  4. אל תמהרו לתת לתינוק תרופות או תכשירים טבעיים לטיפול בגזים. מערכת העיכול של התינוק מאוד רגישה, יש לבחון היטב את הרכיבים של התכשיר ולהתייעץ עם רופא המשפחה.

  5. ההורים כולם מסכימים כי מדובר בתופעה חולפת. כאשר התינוק גדל הגזים נעלמים כלא היו. הדרך הטובה ביותר לטיפול בבעיה היא המון חום ואהבה, סבלנות ורגישות. חשוב להבין כי הבכי של התינוק נובע מכאב ותחושה של חוסר אונים.

 

המאמר נכתב באדיבות healthy.co.il - פורטל בריאות ומידע רפואי.

 

אודות אורן שץ

אורן שץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר