עצות זהב לרוכשים דירה חדשה – חלק ב' | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עצות זהב לרוכשים דירה חדשה – חלק ב'

פורסם בתאריך 12/27/2012 ע"י גיא מנדלסון בקטגוריה נדל"ן בארץ | צפיות: 448 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נדלן, השקעה, דירות מגורים, השקעה בנדלן, עורך דין מקרקעין, רכישת דירה, מס שבח, מחשבון מס רכישה, מס שבח מקרקעין, עורך דין, מקרקעין, נדל"ן, נדל ן,

אם בחרתם לרכוש דירה מקבלן, על הקבלן להציג בפניכם ולצרף לחוזה המכר מפרט טכני של הדירה ותוכנית רלוונטית, תכנית קומת דירה ותכניות קומה טיפוסית, קומת כניסה וקומת גג, תכניות המגרש כפי שהוגשו ואושרו על ידי הרשות המקומית והוראות תחזוקה למערכות השונות בדירה.

על החוזה יש לעיין בבית, בניחותא, ולקבל חוות דעת מקצועית של אנשי מקצוע (עו"ד, אדריכל, שמאי מקרקעין וכו') לגבי החוזה. ודאו שכל מה שהובטח לכם על ידי המוכר, וכל הסכמה והבנה מצויינים בחוזה בפירוט ומהווים חלק ממנו. המנעו מסעיפים המאפשרים לקבלן לערוך שינויים בתנאים המצויינים ו"להגמיש" אותם מבלי שנתתם הסכמתכם לכך. בנוסף, ודאו שהמפרט הטכני שקבלתם מלא ושלם.

סעיפים ספציפיים שכדאי לדאוג שיופיעו בחוזה:
1. עניין חשוב שכדאי לעגן בחוזה הוא שינויים רצויים בדירה. ודאו ששינויים שתבקשו לעשות יבוצעו על ידי הקבלן עצמו ולא על ידי קבלני משנה, בדקו עם המוכר אם הוא גובה עמלה עבור התקנת אביזרים שתספקו בעצמכם, ומה גובה הזיכוי שתקבלו עבור אביזרים סטנדרטיים עליהם ויתרתם.
2. בדקו מה כולל סעיף "הוצאות פיתוח" – סעיף גמיש בד"כ היכול לכלול גינה, גדרות, מדרכה, כביש וכדומה. בדקו אם הוצאות אלה כלולות במחיר הדירה ומה כלול בהן, ואם לא – מה יהיו הסכומים אותם תצטרכו לשלם עבורם.
3. בדקו מה כולל הרכוש המשותף לדיירי הבניין, ומה מוצמד לדירה באופן פרטי. כדאי לדעת כי לקבלני בנייה אין זכות – עפ"י חוק – להשאיר לעצמם נכסי רכוש משותף כלשהם.
4. בדקו שההוצאות עבור חיבור הדירה לתשתיות השונות כגון מערכת חשמל, מים, גז, וטלפון כלולות במחיר הדירה הנקוב. ההוצאות האמורות לחול עליכם כוללות רק את חיבור הדירה עצמה, ולא חיבור הבניין כולו לתשתיות הכלליות.
5. עליכם לודא מהן הבטוחות שאתם מקבלים, האם זה רשום הערת אזהרה בטאבו או ערבויות בנקאיות.
6. ודאו שהחוזה מציין תאריך אחד בלבד למסירת הדירה. ודאו שנקבע לכם פיצוי נאות במקרה של איחור של מעל לכמה חודשים – גם מסיבות שאינן תלויות בקבלן. החוק מתיר איחור של חודשיים או שלושה, ואוסר על הוספת סעיף המאפשר לקבלן לאחר במסירה מעבר לכך.
7. אל תחתמו על סעיף הקובע כי קבלת הדירה והכניסה אליה מוכיחות כי הדירה במצב תקין ובהתאם למפרט המצויין בחוזה.
8. ודאו שבחוזה מצויין התאריך בו יושלם רישום הדירה על שמכם בטאבו, ושאין סעיפים "גמישים" בנושא הזה. כמו כן בדקו האם הרישום בטאבו כרוך בתשלום מצדכם.

אודות גיא מנדלסון

גיא מנדלסון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר