יועץ זוגי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


יועץ זוגי

פורסם בתאריך 11/28/2012 ע"י כרמי אומרו בקטגוריה זוגיות | צפיות: 843 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: יועץ זוגי, ייעוץ זוגי, קורס ייעוץ זוגי, לימודי ייעוץ זוגי

מהו יועץ זוגי?


יועץ זוגי הוא האדם שמנחה עבור בני הזוג את תהליכי הייעוץ הזוגי החשובים. היועץ הוא זה שמכוון את השיח במפגשי הייעוץ הזוגי, הוא זה שמפשר, מגשר, בורר, מעודד, מחזק, מפרגן, מדרבן, מעצים ומכוון את בני הזוג לכל אורך התהליך. נשמע חשוב? לא רק נשמע – זה באמת תפקיד חשוב ומשמעותי! ועל כן לא כל אחד יכול להחשיב עצמו כיועץ זוגי ולייעץ לאחרים, ובטח שלא במצבים הרגישים בהם פונים בני זוג מסוכסכים ומדוכאים לקבלת ייעוץ זוגי. חשוב לדעת כי יועץ זוגי הוא מי שעבר תהליך הכשרה ארוך, מקצועי ומפורט, כזה שהעניק לו את הכלים הנכונים, המיומנויות, השיטות והטכניקות המתאימות לשם מטרה חשובה זו. ולכן אין לפנות באופן שרירותי אל כל אדם שמציג עצמו כיועץ זוגי או אפילו להיעזר בגורם מקורב, שאינו יועץ זוגי מוסמך לשם מטרות ייעוץ זוגי, הואיל וזה יכול מבלי להתכוון לגרום להתדרדרות המצב מבלי יכולת לתקן.


כיצד בוחרים יועץ זוגי?


לאחר שהבנו כי יש לבחור בקפידה את היועץ הזוגי וכי מקצועיותו חשובה מאוד כמו כל בעל מקצוע ובפרט כאשר מדובר בעניין חשוב והרה גורל שכזה, נסביר כעת כיצד בוחרים יועץ זוגי טוב. ובכן, בשביל לבחור יועץ זוגי טוב חשוב להקפיד על מספר כללים מנחים, שהינם:
1. תעודת הסמכה קבילה – לא משנה ממי שמעתם על היועץ הזוגי "הנהדר", חשוב שתקפידו כי מדובר בבעל מקצוע שמוסמך לכך. יכול שלמכריכם הוא עזר בדרך פלא, ברם, אם אין לו את ההכשרה המתאימה הדבר שווה ערך לנס.
2. ניסיון – נכון שיועץ זוגי צעיר יכול להישמע אטרקטיבי לחלק מכם, אולם, אם הוא צעיר גם בניסיונו הדבר לא בהכרח יפעל לטובתכם. חשוב להקפיד כי בוחרים ביועץ זוגי מנוסה, שיודע להתמודד עם שלל סיטואציות זוגיות שונות, כדי שזה ידע לספק לכם את הפתרונות המתאימים עבורכם.
3. מהימנות – נשמע מובן מאליו? תתפלאו לשמוע שרבים פוסחים על העניין הזה ולא מקפידים לבדוק אותו. איך בודקים זאת? פשוט מאוד. בקשו לשוחח עם זוגות שכבר עברו תהליכי ייעוץ זוגי אצלו, חפשו אחר המלצות ותגובות ותדעו.
4. אנושיות וקומוניקציה – כי לא משנה כמה 'מקצועי ומהולל' יהיה היועץ הזוגי שתפנו אליו, אם אתם לא מרגישים שאתם 'משדרים על אותו גל', מרגישים שהוא לא נעים או לא מרגישים נינוחות לצדו, ותרו מראש! אחד הגורמים העיקריים בתהליך הוא התקשורת עם היועץ הזוגי. אם היא לא טובה, התהליך לא יצליח.


היכן מוצאים יועץ זוגי?


זהו, לאחר שהסברנו לכם מהו יועץ זוגי ואיך בוחרים אותו, כל שנשאר לכם זה לחפש אחד כזה. איפה? כמו כל דבר היום – באינטרנט. חיפוש קצר בגוגל יפרוש בפניכם אינספור תוצאות, כך שכל שישאר לכם זה לברור בהתאם להנחיות שלמעלה. מעבר לכך, תוכלו כמובן להיעזר במכרים או בני משפחה. שיהיה בהצלחה.
 

אודות כרמי אומרו

כרמי אומרו

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר