לימודי ייעוץ זוגי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


לימודי ייעוץ זוגי

פורסם בתאריך 11/28/2012 ע"י כרמי אומרו בקטגוריה חינוך ולימודים | צפיות: 924 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: לימודי ייעוץ זוגי, קורס ייעוץ זוגי, ייעוץ זוגי

בשנים האחרונות פנייה לקבלת סיוע, הפכה לשגורה ולנפוצה. יותר ויותר זוגות שחווים משברים זוגיים כאלה ואחרים, בוחרים לא לוותר מראש ולהרים ידיים, אלא לעמוד איתן, להתייצב מול הקשיים ולנסות לפתור ולשקם את מערכות היחסים הזוגיות שלהם. אחת הדרכים הנפוצות לכך הינה פניה אל ייעוץ זוגי. במקביל להכרה בייעוץ הזוגי ובהצלחתו, כך גברה גם הדרישה ליועצים זוגיים, מה שהוביל להתפתחות ניכרת בענף לימודי הייעוץ הזוגי שמוצעים כיום בארצנו.

מהם לימודי ייעוץ זוגי?

ובכן, לימודי ייעוץ זוגי הם הדרך באמצעותה יכולים המתעניינים בכך, לרכוש את ההשכלה המתאימה, הכלים, המיומנויות, השיטות והדרכים באמצעותם ניתן לסייע לזוגות הסובלים ממשברים כאלה ואחרים לפתור את בעיותיהם ולשקם את מערכות היחסים הזוגיות שלהם.

למי מתאימים לימודי ייעוץ זוגי?

לימודי ייעוץ זוגי מתאימים אומנם לכל מי שמעוניין להפוך ליועץ זוגי מוסמך ולסייע לזוגות, ברם, לא כל אחד יכול לפנות אל כל מסלולי לימודי ייעוץ זוגי שהם. נסביר, כיום, ישנם מוסדות לימוד רבים המציעים לקהל הרחב
לימודי ייעוץ זוגי, לכל מוסד יש את תנאי הקבלה שלו ואת תכני הלימוד שהוא מציע, ולכן, האמרה הנכונה תהיה שלימודי ייעוץ זוגי מתאימים לכל מי שמעוניין ללמוד את המקצוע הנהדר הזה, לרכוש השכלה שתאפשר לו לעסוק בענף מספק ומעצים, לסייע לזוגות להתמודד עם משברים, להציל את אהבתם ולשקם אותה, שעה שהוא עומד בתנאי הקבלה והדרישות.

מהם תנאי הקבלה?

כפי שאמרנו קודם, לכל מוסד לימודי יש את תנאי הקבלה שלו, בעוד הנפוצים והבולטים שבהם יהיו בדרך כלל מועמדים מעל גיל מסוים (לרוב על גיל 30, הסיבה- שיהיו בקיאים ומנוסים במערכות יחסים, אזי יוכלו להבין את מצב בני הזוג האחרים ולסייע להם), או מועמדים בעלי זיקה מסוימת למקצוע הטיפולי הזה (חלק ממוסדות הלימוד ידרשו תואר אקדמאי במקצוע קרוב, אחרים ידרשו ניסיון בעבודה כלשהיא עם אנשים).

מהם תכני הלימוד?

גם תכני הלימוד של לימודי ייעוץ זוגי ישתנו בין מוסדות הלימוד השונים. יש שיציעו לימודי ייעוץ זוגי תיאורטיים, יש שיציעו לימודי ייעוץ זוגי מעשיים ויש את הנפוצים- שיבחרו לשלב בין השניים, לימודים תיאורטיים ומעשיים, על מנת למקסם את הבנתם של התלמידים, ניסיונם והכשרתם.

היכן מתרחשים לימודי ייעוץ זוגי?

בימינו, כאשר המודעות אל ענף הייעוץ הזוגי ואל הדרישה הגדולה ביועצים זוגיים גדולה, ישנו מגוון רחב של מוסדות לימוד ברחבי הארץ כולה, שמציעים לימודי ייעוץ זוגי. כך שכל אדם המתעניין בלימודי ייעוץ זוגי כמקצוע לחיים, ועומד בדרישות הבסיסיות, יכול לפנות ללימודים אלה ולרכוש לעצמו את המקצוע הנחשק.

טיפים לבחירת לימודי ייעוץ זוגי

ובכן, בבואכם לבחור מוסד לימודי ולהירשם ללימודי ייעוץ זוגי, חשוב שתקפידו על מספר דגשים:

  1. התייחסו לתכני הלימוד, אופן הלימוד (מעשי\תיאורטי) והמרצים – כך תוכלו להבטיח כי בחרתם בלימודי ייעוץ זוגי הממקסמים את הידע הנדרש לכם ומעבירים לכם אותו בצורה חווייתית, מהנה ומובנת.
  2. וודאו כי המרחק ממוסד הלימודים וכי שעות הלימודים מתאימים לכם- כך תוכלו להבטיח שהלימודים לא יהיו למעמסה או עול עליכם, ויתרחשו בהנאה ובערנות.

וכמובן- בדקו כי המחיר של לימודי ייעוץ זוגי שבחרתם מתאים לכם וכי ישנה פריסת תשלומים נוחה.

אודות כרמי אומרו

כרמי אומרו

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר