עובדים מבוגרים בהייטק | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עובדים מבוגרים בהייטק

פורסם בתאריך 11/08/2012 ע"י אורן שץ בקטגוריה עסקים וכלכלה | צפיות: 1062 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: דרושים בהייטק, ביטחון תעסוקתי בהייטק, מקצועות הייטק המתאימים לבני 50+

זקני השבט בתחום ההייטק לא תמיד מוערכים כפי שראוי להעריך אותם. חברות הייטק רבות מעדיפות, כמובן בלי להעיד על כך בחוצות הרחוב, צעירים ורעננים שסיימו אוניברסיטה או מכללות. מהן המשרות הקורצות לצעירים, מהן המשרות שיכולות לשרת מקצועות הייטק המתאימים לבני 50+?

 

מסלול צעירים

 

צעירים רבים מגויסים במהירות מיד לאחר סיום התואר שלהם. במסלולים מקצועיים שונים המועמד שמעוניין במסלול של מהנדס או מפתח ישתלב במערך מאורגן ובנוי כחלק מצוות פיתוח. הוא לא בהכרח יחפש תפקיד ניהולי בעתיד.

 

חברות שממתינות לסטודנטים הטריים שסיימו בהצלחה, בוחרות לשכור את שירותיהם על אף המחסור בניסיון שהם מביאים עימם, היות ודווקא חוסר הניסיון מאפשר לאותם מעסיקים להתחיל בהצעת משכורת נמוכה יחסית.

דרושים בהייטק משחקים ברצינות

 

חברות שמחפשות אנשים ייעודיים עבור משרות ניהול יעדיפו, על פי רוב, ציבור בעל ניסיון. במקרה זה, באופן טבעי מדובר על אוכלוסייה בוגרת יותר. קיימות חברות שמעדיפות להעסיק דווקא את הציבור המבוגר יותר מכיוון שאלה פחות קופצים מעבודה לעבודה כמו קהל הצעירים.

 

יש הטוענים כי משרות דרושים בהייטק אינן פונות מלכתחילה לציבור המבוגר יותר, זאת מכיוון שיש המאמינים כי התנודות המהירות של העולם הטכנולוגי בעצם אינן מתאימות למגזר הגיל הנ"ל. אחרים מאמינים כי דווקא אדם שמביא מקצועיות ניהולית ומקצועיות טכנולוגית, כאדם מבוגר בעל ניסיון בתחום, הוא האחד לשכור את שירותיו.

 

על פי רוב אדם מבוגר יהיה בעל מוטיבציה גדולה לעבוד ואופציה גבוהה יותר להשקעה מכיוון שאין לו את המגבלות הטבעיות של אדם צעיר בעל משפחה בתחילת דרכה. הערך המוסף של הגיל מוצא ביטוי בבגרות ובבשלות לעשייה אחראית ונבונה.

 

אדם מעל גיל חמישים יכול לשדרג עצמו אם יבחר ללמוד מעת לעת בקורסים מקצועיים שונים שירחיבו את אופקיו בתחומים המקצועיים בהם הוא עוסק. ככל שירבה בתנועה אופקית בחברה, כלומר בין מחלקה למחלקה, יוכל ללמוד מגוון רחב וכך יהיה יעיל יותר ובעל יתרון מול אדם חדש.

 

בעיקרון, מודעות דרושים בהייטק מופנות לכל אחד ושמירה על גמישות, חוש הומור ורוח צעירה היא לא עניין של גיל. מי שימצא עצמו בסביבה צעירה מלא בחיוניות, ביצירתיות, ובגמישות כאמור, ולא ייצמד בעצמו לסטריאוטיפים, ישרוד ואף יצליח גם בחברת הייטק צעירה ופעלתנית.

 

אדם שעבד כבר שלושים שנה בתחום, מכיר כל בעיה או לפחות נתקל בה מתי שהוא. הון המידע והון הניסיון הם כרטיסים שאין להתעלם מהם. מודעות דרושים בהייטק של חברות רציניות, לבטח ירצו בטוב ביותר, בבעל ניסיון ורזומה של הצלחה, אצלם בחברה.

 המאמר נכתב באדיבות darush.co.il

אודות אורן שץ

אורן שץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר