מדריך לרוכשים דירה מקבלן – חלק 4 | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מדריך לרוכשים דירה מקבלן – חלק 4

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
11/07/2012 ע"י גיא מנדלסון בקטגוריה נדל"ן ובניה | צפיות: 1063 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נדלן, השקעה, דירות מגורים, השקעה בנדלן, עורך דין מקרקעין, רכישת דירה, מס שבח, מחשבון מס רכישה, מס שבח מקרקעין, עורך דין, מקרקעין, נדל"ן, נדל ן,

סוגי משכנתאות:
הלוואה צמודה למדד בריבית קבועה היא משכנתא שבה סכום הריבית וההחזרים קבוע לאורך כל תקופת ההחזר. על סמך "לוח שפיצר" נקבעת החלוקה בין התשלום על החזר ההלוואה ותשלומי הריבית.
הלוואה צמודה למדד בריבית משתנה היא הלוואה שהריבית בה ידועה מראש רק בתקופה הראשונה של ההלוואה, ובהמשך, המחיר מתעדכן על פי הריבית שנקבעת על ידי בנק ישראל מידי תקופה, והוא כולל את סכום ההחזר וסכום הריבית החדש.
הלוואת פריים היא הלוואה שמחירה נקבע על פי ריבית הפריים המתפרסמת על ידי בנק ישראל מידי תקופה.
הלוואה צמודה לדולר היא הלוואה שבה הריבית צמודה לריבית הליבור – ריבית מסחר במטבע חוץ – ובה ההחזרים משתנים בהתאם לריבית זו.
הלוואת גרייס היא הלוואה המתאימה לרכישה בעזרת מימון לטווח זמן קצר, ובה תשלומי ההלוואה או הריבית משולמים בסוף התקופה.
אילו ערבויות עשוי הבנק לבקש מכם?
כל בנק המעניק משכנתאות מבקש ערבויות בדמות פוליסות ביטוח, בכדי שיוכל להבטיח ככל שניתן את ההחזרים המגיעים לו. לכל בנק המדיניות שלו וייתכן שמדיניות זו אף תשתנה בין סוג אחד של משכנתא לסוג אחר.
ביטוח משכנתא: ביטוח שדורשים הבנקים כשסכום ההלוואה הוא גבוה, ובהתאמה עולה רמת הסיכון שהוא לוקח על עצמו. בביטוח זה סכום התשלום לחברת הביטוח נקבע מראש ומועבר אליה מהבנק שמקבל את התשלום מהלקוח. הלווה יכול לשלם את הסכום כולו בעת רכישת הפוליסה או להגדיל את סכום ההלוואה לבנק כך שיכלול גם את תשלומי הביטוח. במקרה כזה בררו אם גם על מרכיב זה של ההלוואה חלה ריבית ומה גובהה.
ביטוח חיים: ביטוח שרבים מהבנקים דורשים כערבות, ובדרך כלל גם דרישה להוספת סעיף "נושה בלתי חוזר", אשר מבטיח להם עדיפות ראשונה בקבלת כספי הביטוח במקרה של אי החזר ההלוואה. הפרמיה על פוליסת ביטוח כזו משולמת בנפרד, וזכותכם לרכוש אותה בכל חברת ביטוח שתחפצו.
ביטוח נכס: מבטיח לבנק את שמירת ערכו של הנכס – עניין חשוב מפני שהנכס משועבד לו לאורך תקופת החזרי ההלוואה.

אודות גיא מנדלסון

גיא מנדלסון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר